cum scap de anorexie?

03-01-2009
nitzza
Nu este medic/terapeut
nitzza
am 1, 67 si 44 kg, si vreau sa ma ingras dar nu prea am pofta de mancare sau mananc foarte putin...ce tratament sa urmez??
4 comentarii
0
04-01-2009, ora 12:38
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Te stii bolnava de ceva?Trebuie intai sa-ti faci analize si un control endocrinologic.Apoi ne mai scrii.Numai bine!
0
04-01-2009, ora 18:46
nitzza
Nu este medic/terapeut
nitzza
Nu sunt bolnava(de nimic grav), nu am glanda, am fost la un astfel de control, mi-au luat si sange si nu mi-au gasit nimic.Singurele probleme se sanatate mai grave sunt miopia (dar am facut un implant de cristalin) si migrenele.Am o intrebare: i-au mercilon, anticonceptionale de 3 ani si tot de atunci am inceput sa slabesc 4 gk credeti ca acestea ar putea sa-mi dauneze?
0
04-01-2009, ora 19:30
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cine ti-a recomandat mercilon???NU AI VOIE SA IEI ANTICONCEPTIONALE COMBINATE daca ai miopie si migrana.Intrerupe-l imediat, mergi la un cabinet de planificare familiala sau la ginecolog sa-ti recomande un contraceptiv NUMAI CU PROGESTERON, fara estrogen.De asta ai slabit in greutate!!!Numai bine!
0
04-01-2009, ora 19:41
nitzza
Nu este medic/terapeut
nitzza
va multumesc !O sa le intrerup si o sa caut alt medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dependența de alimente
  • Femeile cu boală celiacă sunt de două ori mai predispuse la anorexie
  • Alimentele care îngrașă cel mai tare (și de ce)
  • Vitaminele îngrașă?
  • Schimbări majore în structura creierului la persoanele cu anorexie
  • Persoanele care se îngrașă din nou, după ce au slăbit, pierd masă musculară și câștigă mai multă grăsime corporală
  • Anorexia - o boală care face mai multe victime printre adolescenții băieți
  •