Curentul de aer, cald sau rece, imi da o stare de disconfort + dezechilibru

18-03-2007
pepu
Nu este medic/terapeut
pepu
Curentul de aer, cald sau rece, imi da o stare de disconfort: mi se umfla pleoapele si ma simt obosita, parca n-as mai fi stapana pe picioare, ma dezechilibrez usor.Ce pot sa fac?
Multumesc
4 comentarii
0
20-03-2007, ora 00:00
Dr. Ana-Maria Slanina
Medicina de familie, Iasi
Dr. Ana-Maria Slanina
Pleoapele umflate pot fi cauzate de o afectiune alergica, iar daca frigul influenteaza starea generala si echilibrul, poate exista o afectiune reumatica a coloanei cervicale cu tulburari circulatorii cerebrale. Pentru problemele de echilibru si slabiciune musculara ar fi util un consult neurologic.
0
25-03-2007, ora 00:00
starchoice
Identitate neconfirmată
starchoice
Dr Dumitrescu Ioan
Existenta unor anticorpi tip reagine nu este un lucru placut.
Ar fi utila si o imunomodulare.
-*

(*modificat de administrator)
0
20-03-2009, ora 09:02
pintiliasa
Nu este medic/terapeut
pintiliasa
Am un copil de 5 ani si jumatate care de mic se trezeste cu pleoapele umflate si foarte rar se dezumfla in timpul zilei. I-am facut analizele de sange si am constatat ca nu are nimic la rinichi, de altfel e un copil sanatos care raceste foarte rar. I-am facut consult oftalmologic si deasemenea nu are nimic. Care ar putea fi cauza acestor pleoape umflate?
0
22-04-2009, ora 09:55
Dr. Ana-Maria Slanina
Medicina de familie, Iasi
Dr. Ana-Maria Slanina
Cel maiprobabil - o afectiune alergica - conjunctivita sau o alergie cutanata. Puteti sa-i administrati sirop de Aerius sau Xyzal si sa-i faceti testari alergologice.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-02-2022, ora 16:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Mă simt obosit deși am dormit bine - cauze posibile
  • Regiunile din creier care ar putea controla gradul de oboseală
  • Vitaminele, mineralele şi rolul lor în oboseala fizică și psihică
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.