dereglare hormonala?
fetita mea are 14 ani si nu ii cresc sanii deloc.acum 2 ani a fost diagnosticata cu ovare polichistice.Sa fie asta o cauza?Are si o acnee urata si i s-au recomandat anticonceptionale. Este oare normal la varsta ei? Va rog sa ma ajutati
3 comentarii
mie la 16 ani mi-a venit menstruatia, pana la varsta aceea nici nu puteam purta sutien, ca nu aveam la ce... acum am 20, si am marimea la sani 80, desi toate femeile din familia mea sunt f dezvoltate din punctul asta de vedere. depinde de organism, nu e neaparat ceva de ingrijorat.
intradevar, depinde de organism dar ei i-a venit menstruatia de la 10 ani si ar fi trebuit sa ii creasca macar putin pt ca este destul de dezvoltata.
daca are sindrom de ovar polichistic e destul de grav.ar trebui sa mergeti la endocrinologie si la ginecologie.in primul rand, la ginecologie, sa-i faceti o echografie transvaginala.va doresc multa sanatate si astept raspuns!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 12contaceptivele si dereglarea hormonala
- 5MINOCICLINE-tratament anti acnee avansata
- 6fetita mea de 13 ani are o acnee urata, ulterior.. i s-a umflat fata si a avut dureri groaznice
- 3Cand apar cosurile?
- 5Cicatrici de dupa acnee...
- 3cum pot scapa de acnee?
- 17ovare polichistice
- 6acnee si cicatrici
- 6Acnee.. recomandare pentru un ten gras
- 2Acneea continua
- 12Sunt incredibil de speriata si am nevoie de un raspuns urgent...
- 1Anticonceptionale pentru acnee
- 1ACNEE la 20 de ANI ! Ce pot face, ce tip de acnee am ? POZE
- 0Ovare polichistice
- 0Teste sarcina negative menstruatie intarziere 25 zile
- 0Dereglări hormonale dupa Cerazette
- 2Oboseala constanta
- 0AMH mărit - pot rămâne însărcinata?
Mai multe informații despre: dereglarea hormonala ovarele polichistice acneea
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: