Dureri in piept

23-04-2017
Eulalia94
Nu este medic/terapeut
Eulalia94
Bună seara. De aproximativ 2-3 săptămâni simt dureri, junghi in piept ce ma tine vreo câteva minute, parca ma striveste iar in acel moment nu pot respira, nu ma pot misca ca am senzația că, '' se rupe ceva'' si ma doare mana stânga, imi amorțește foarte repede. Nu știu daca au vreo legătură una cu alta. Nu știu ce sa fac, dacă ma poate ajuta cineva va rog, orice sfat e binevenit. Am 23 ani, sunt educatoare iar durerile nu pot spune ca au la baza stresul pentru ca am avut si vacanta si ma tin departe de muncă în vacanță.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  • Scorul de calciu arterial coronarian prezice evenimentele cardiovasculare adverse majore în durerea toracică
  •