Dureri insuportabile de cap si ameteli, un raspuns va rog

12-09-2009
miruna_2008
Nu este medic/terapeut
miruna_2008
De cand ma stiu la fiecare analiza facuta sunt diagnosticata cu anemie dar in momentul de fata ma confrunt cu niste dureri incredibile de cap, o stare permanenta de ameteala, adica nu pot sa intorc capul cu 20 de grade ca mi se inegreste totul in fata si ma pierd simt ca ma prabusesc si cand ma concentrez sa citesc un scris ( cu tot cu ochelari la ochi si fara e la fel) am o durere in partea din spate a capului si anume in continuarea coloanei, iar periodic acesta durere se muta in fiecare regiune a capului si imi simt capul extrem de greu simt ca ma trage in jos, iar starile astea de ameteala sunt insotite si de stari de greata si un discomfort la nivelul stomacului unde am alta problema, ma balonez si de la o simpla gura de apa plata. Va rog frumos daca puteti sa imi spuneti macar o idee de la ce ar putea fi ameteala asta insuportabila de la care era sa ma prabusesc de multe ori.
Aceleasi simptome le-am mai avut si in timpul acestei veri cam timp de o luna, tot am zis ca dorm rau sau alte cauze si am asteptat sa treaca si am sperat sa nu vor mai reveni dar in zadar si acum ca si atunci asa a inceput totul si anume dimineata cand m-am trezit nu puteam sa ridic capul sa vad ceasul cum am deschis ochii am ametit nu stiu cred ca e mai rau ca ameteala unui om beat.Va rog daca sunteti amabili sa imi ziceti si mie de la ce se trage...Va multumesc.
3 comentarii
0
12-09-2009, ora 01:44
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Doamna,
eu nu stiu exact ce aveti si nici nu este asa de important, dar stiu ce remediu va poate face bine si acest remediu se gaseste numai in functie de simptomele pe care le aveti si cauza este mai putin importanta atunci cand dispare. Acelasi lucru insa o sa-l depisteze si orice medic homeopat cu experienta care practica homeopatia clasica asa ca va recomand cu caldura si din experienta sa consultati cat mai repede un medic homeopat, caci simptomele nu sunt de delasat si cu ajutorul homeopatiei aveti sansa sa
puneti capat aceste stari de slabicune indiferent de unde vine.
0
13-09-2009, ora 10:19
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Se pare ca este un sindrom vertiginos; Pentru a stabili diagnosticul si a primi un tratament corect, mergeti la un consult neurologic si un consult ORL; faceti si un examen al fundului de ochi la oftalmologie( ne intereseaza papilele nervului optic); Dupa ce am stabilit diagnosticul, puteti face si tratament homeopatic ;numai bine
0
14-09-2009, ora 01:32
Sabina C.
Nu este medic/terapeut
Sabina C.
Urgent un RMN sau o tomografie. Multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apare amețeala?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  •