Dureri mari la spate :( probleme respiratorii

29-06-2011
Alexxey
Nu este medic/terapeut
Alexxey
Buna ziua tuturor, Ma numesc Alex, am 17 ani si cu o luna in urma am avut o durere mare de spate. Intr-o dimineata pe la 6 m-am trezit cu o durere mare in partea dreapta a spatelui, putin mai jos de coaste. pur si simplu nu stiam ce sa mai fac, imi venea sa ma urc pe pereti de durere, incercam sa stau in toate felurile, degeaba.. :(. Urinam foarte des iar urina avea o alta culoare, un maro inchis. Pana am zis sa caut pe internet si am gasit un o solutie, invelit bine si un bidon cu apa calda la spate. mi-a mai trecut. Am incercat sa merg la doctorul de familie dar degeaba, nu dau nici cu de ea... Am luat niste Ubuprofen 400mg, sincer mi-a mai trecut dar stateam numai cu braul la spate. Acum 1 saptamana a inceput din nou sa ma doara spatele, am luat iar ibuprofen, mi-a mai trecut si de 5 zile am inceput sa respir foarte greu, pe nas, chiar si pe gura... de parca ma sufoc, in gat simt un nod..seara cand ma pun sa dorm e ft greu sa respir...chiar nu stiu ce sa fac :( va rog ajutati-ma.. ce as putea avea cu spatele cat si cu respiratia ??


Va multumesc mult.. :)
3 comentarii
0
29-06-2011, ora 14:25
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
1. medicul de fam.are program..o zi dim..o zi d.m...trebuie sa-l gasesti!

2.mergi la un consult urologic!..ai avut vreodata probleme cu rinichii?

Sanatate si
O zi buna.
0
29-06-2011, ora 14:43
Alexxey
Nu este medic/terapeut
Alexxey
Da are program de dim si dupa masa, dar chair nu dau de ea, are de ft multe ori cabinetul inchis.. pana acum nu am avut nici o problema cu rinichii :| doar de cand a inceput atunci sa ma doara spatele, cineva mi-a spus ca am racit la rinichi, acum chair nu stiu ce as putea sa am


Multumesc la fel.
0
30-06-2011, ora 21:12
dinno4949
Nu este medic/terapeut
dinno4949
totusi nu poti fi tratat corespunzator in lipsa unui diagnostic. Desi esti foarte tanar se poate ca rinichii sa nu functioneze corespunzator, sa ai pietre sau nisip. Trebuie sa te prezinti la un medic generalist
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.