febra si frisoanele

09-02-2011
stefania36
Nu este medic/terapeut
stefania36
in fiecare luna ma confrunt cu frisoane imi arde corpul fara sa fac febra transpir dorm mult si am o stare generala rea nu stiu unde sa mai ma adresez multumesc
4 comentarii
0
09-02-2011, ora 14:49
ioanakarla
Nu este medic/terapeut
ioanakarla
Pai in primul rand medicului de fam i te poti adresa ca el stie unde sa te trimita...tot ce iti pot zice e ca din moment ce faci febra inseamnca ca ai o infectie in organism...si sa stii ca febra e u semn ca organismul se lupta cu ceva...intr-un fel sau altul e bine cand faci febra...
0
09-02-2011, ora 14:55
stefania36
Nu este medic/terapeut
stefania36
am facut radiologie pulmonara si mia spus ca am inflamatie pe plamanul drept mia dat aerius codeina fosfat si symbicort si ventolin dar ma simt tot rau
0
09-02-2011, ora 14:58
ioanakarla
Nu este medic/terapeut
ioanakarla
Daca asa sta treaba si te simti rau parerea mea e ca ar trebuii sa te internezi si sa fii supravegheat in permanenta.vb cu medicul de fam sa iti faca o internare.
0
09-02-2011, ora 15:27
stefania36
Nu este medic/terapeut
stefania36
nu stiu care este cauza eu nu fac febra doar arde corpul intru intro stare de oboseala dorm mult si parca mi se intuneca si mintea am nervi
Adaugă un comentariu / răspuns

31-01-2020, ora 13:45
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Optibac
OptiBac Probiotic în tratament cu antibiotice
OptiBac reface flora intestinală dezechilibrată de un tratament cu antibiotice. Datorită expertizei vaste în domeniul microbiologiei, fiecare produs Optibac are la bază tulpini diferite de probiotice care colonizează anumite secțiuni ale intestinului în funcție de afecțiunea pentru care sunt administrate. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • S-a descoperit mecanismul prin care febra la începutul sarcinii poate produce defecte cardiace și fizionomice la copil
  • Ce înseamnă febră mare și cum o gestionăm
  • Ce faci când febra nu cedează la tratamentul antitermic?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.