Gastrita cu helicobacter
Buna ziua! Am 38 de ani si am fost diagnosticat cu gastrita generată de helicobacter. Am urmat tratamentul cu triplaterapie, dupa care am facut testul antigen in scaun, iesind negativ. Am aproape doua luni de la terminarea tratamentului, insa am in continuare dureri abdominale cu adiere în spate. In prezent urmez tratament cu Medium, 1 tableta de 20 mg pe zi, dimineaţa. Sunt normaleaceste dureri care se accentuează in special seara?
1 comentarii
Greu de spus de la distanta daca intr-adevar acele dureri sunt de la stomac sau au alta cauza. Cel mai bine ar fi sa mergeti sa va consulte un medic
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2heliobacter pilory
- 3heliobacter pylori
- 0helicobacter
- 27Regim alimentar pentru helicobacter pylori
- 6Fiere lenesa...?
- 164Helicobacter vs Sulforaphane
- 6gastrita si altele...
- 5mi s-a spus ca am ulcer bulbar Hp pozitiv..
- 4gastrita, diabet si durere de picioare
- 6Interpretare analize medicale
- 7Probleme stomac
- 2Inceput de gastrita
- 2in momentul de fata tratamentul pt bacterie mai este eficient?
- 0helicobacter pylori si tratamentul naturist
- 1Helicobacter - tratament in cazul malabsorbtiei
- 1Marijuanna +Boala de reflux gastroesofagian cu esofagita grad A
- 7Helicobacter pylori pozitiv la copil de 3 ani jumate
- 1Tratament Helicobacter
- 0Gastrită
- 4Gastrita sau altceva?
Mai multe informații despre: gastrita helicobacter pylori
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: