Intarzierea menstruatiei, amenie

18-03-2013
SYmyna22
Nu este medic/terapeut
SYmyna22
Buna ziua, v-as ruga sa ma clarificati intr-o problema, ar fi trebuit ca ieri, astazi sa-mi fi venit menstruatia, in fiecare luna imi venea mai devrreme chiar cu 2 zile, am fost diagnosticata cu anemie si urmez tratament zilnic cu ferro folgamma, e posibil si de la acesta sa am tulburari menstruale?Va multumesc
3 comentarii
0
19-03-2013, ora 18:54
Irisska90
Nu este medic/terapeut
Irisska90
Salutare la toti, am nevoie de un raspuns un sfat, dupa un contact sexual cu barbatul meu asa sa primit ca a ejaculat in vagin, si peste o saptamina am inceput a face teste imi ieseau negative, insa penultimul mia iesit cu 2 liniute dar adoua stearsa abia abia se vedea, adoua zi am mai facut un test si mia iesit negativ, nici nustiu ce sa cred, la medic nca nu am fost mam programat dar pina atunci vreau opinia la mamici care au trecut prin asa momente, nu ma deranjeaza faptul ca as putea fi insacrinata pentru ca imi plac copii si vreau unul.astept un raspuns.mersi anticipat.
0
30-03-2013, ora 16:03
rcsne
Nu este medic/terapeut
rcsne
Si mie la prima sarcina la fel mia iesit testul. A2a liniuta era mai stearsa. Am facut 3 teste Barza, sure check, clear blue si la toate a2a linie era slab pozitiva. Din pacate pt mine nu am reusit sa tin sarcina. Dumnezeu sa te ajute si sa fie asa cun va doriti voi.
0
30-03-2013, ora 16:06
rcsne
Nu este medic/terapeut
rcsne
Aaaa si inca ceva. Acum o luna miam facut un Barza banda si de nervi ca era negativ lam aruncat dupa vro 5 minute. A2a zi iubitul meu la gasit in baie si erau 2 liniute perfect vizibile dar se pare ca a fost fals pozitiv. Depinde foarte tare si cand citesti rezultatul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aplicația pentru smartphone care depistează neinvaziv anemia
  • De ce întârzie menstruația?
  • Analize pentru anemie
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  • Când suspectezi că ai anemie? Cum se manifestă anemia?
  • Riscul de anemie este mai crescut la persoanele vârstnice care folosesc aspirină
  • Abordări nutriționale în tratarea anemiei falciforme (anemia cu celule seceră, drepanocitoza sau siclemia)
  •