Ma inselat mi-a recunoscut dar nu pot sa trec peste

25-06-2013
Nyoca
Nu este medic/terapeut
Nyoca
sunt intr-o relatie cu un baiat de 2 ani eu am 19 si el la fel...de ceva timp ne ciondaneam si ii reprosam ca asta nu e relatie, ca n-o sa mearga, el a suferit mult din pricina bacului, nu a fost bagat in bac, iar in toamna trebuie sa dea corigenta si sa dea bacul..dar pe langa toatea astea intr-o zi (acum 3 saptamani) cand ne-am certat mai tare el s-a dus acasa si sa culcat cu o fata. dupa aceea a venit la mine spunandu-mi ca vrea sa ne despartim ca mi-a gresit si ca atunci cand voi afla voi vreau eu sa ma despart de el si dupa multe insistente din partea mea mi-a povestit tot ca a cunoscut o fata ca sa culcat cu ea ca ii pare rau ca e urata ca e grasa ca nu intelege ce sa intamplat cu el..problema mea e ca el a premeditat totul pt ca vorbea cu ea de ceva zile(3 zile mi-a spus el)a fost la parintii ei acasa o ducea cu masina lor la scoala, si cand am intrebat cine e fata mi-a spus sa nu ma iau de ea sa nu ma duc la parintii ei sa nu-i fac probleme..si acum cand am aflat ca fata esi i-am spus ca fata e tiganca si curva el ii ia apararea ca nu e asa ca e fata cuminte, etc nu inteleg oare se mai gandeste la ea acum se comporta frumos cu mine e atent si iubitor dar inca am intrebarea oare nu a fost mai mult decat o simpla aventura..nu inteleg de ce ii ia apararea de ce..mentionez ca atunci cand mi-a povestit excapada i-am sugerat s-o sune de fata cu mine sa-i spuna ca s-a terminat tot si nu a vrut.dabia a doua zi a terminat cu ea.ajutati-ma cu un sfat va rog frumos
7 comentarii
0
26-06-2013, ora 06:54
Psiholog Cristian Andrei Nica
Psihologie, Cluj-Napoca
Psiholog Cristian Andrei Nica
Bună, gândeşte-te dacă lucrurile care te-au motivat să rămâi alături de el sunt mai importante decât cele care te determină să-l părăseşti. Apoi, prin comunicare vei înţelege dacă relaţia are acelaşi sens pentru voi.
Numai bine
0
26-06-2013, ora 12:52
Nyoca
Nu este medic/terapeut
Nyoca
Nu stiu...am multe motive sa raman cu el multe amintiri frumoase si se comporta exemplar.dar totusi nu pot sa uit si ma merg mai departe il iubesc dar il urasc in acelasi timp..multumesc pentru sfat
0
26-06-2013, ora 14:04
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Eu sunt de parere ca daca te-a inselat o data, o va face si a 2-a oara, asa ca lasa copilarismele si vezi-ti de drumul tau, ca tipi ca el gasesti la tot pasul!
0
26-06-2013, ora 17:32
Nyoca
Nu este medic/terapeut
Nyoca
imi e greu sa dau uitarii 2 ani...si il iubesc foarte mult:(( astept sa vad cum vor decurge treburile, daca vad ca totusi are excapade o sa renunt la el..
0
26-06-2013, ora 20:15
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Tie iti este greu sa dai uitarii celor 2 ani de relatie, dar se pare ca lui nu i-a fost atat de greu incat sa-ti spuna sa va despartiti si ca pentru un motiv aiurea te-a inselat!Oare pt el conteaza acesti 2 ani?! Eu nu sunt de acord cu infidelitatea de nicio parte, cand nu se mai poate cea mai buna alegere este despartirea si fiecare pe drumul lui.
Timpul le rezolva pe toate si daca ti-ai propus sa mai astepti sa vezi cum decurg lucrurile, atunci fa asa cum simti.
Numai bine iti doresc!
0
27-06-2013, ora 09:46
Nyoca
Nu este medic/terapeut
Nyoca
multumesc mult pentru sfat Jaquelinne.eram debusolata si in mintea mea era haos, nici eu nu eram de acord cu infidelitatea, dar omul se schimba.oricum vreau sa-i mai dau o sansa doar pentru a vedea daca intradevar a fost o gresala sau nu.acum sunt mai bine si mi-am revenit, voi pleca in vacanta la mama mea in germania o luna de zile fara el si voi vdea cum imi e singura si cum se comporta el.incaodata iti multumesc din suflet
0
30-06-2013, ora 10:31
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Vacanta iti va prii cu siguranta si sper sa iei decizia cea mai corecta!
Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul