Nas infundat

38 comentarii 1 2
0
26-04-2013, ora 13:25
Ionutz-03
Nu este medic/terapeut
Ionutz-03
multumesc frumos sa traiti !
0
26-04-2013, ora 23:02
woman in blue
Nu este medic/terapeut
woman in blue
Bunul Dumnezeu sa va rasplateasca pentru binele care il faceti oamenilor!
0
23-12-2013, ora 14:46
Fitty
Nu este medic/terapeut
Fitty
Buna ziua.
Am o raceala+tuse cu expectoratii, de aproximativ o luna, care nu mai trece.Am luat de la cate o cutie de FaringoHotDrink si Coldrex Max Grip pana la sirop de tuse si o cutie de ACC600.Toate fara efect.De cateva zile s-a mai rarit putin tusea insa tot cam de atunci am tot timpul nasul infundat iar secretiile nazale au inceput sa fie verzui.Medicul de familie are liber pana pe 06.01.2014 si vroiam sa stiu daca pot astepta pana atunci pt o trimitere sau se poate agrava si sa merg la un cabinet particular?Mentionez ca de 2 zile resimt si niste dureri in zona coastelor/plamanilor.
Multumesc.
0
23-12-2013, ora 18:40
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
e bine sa mergi maine la ORL
0
22-04-2014, ora 00:17
Alina Caruntu
Nu este medic/terapeut
Alina Caruntu
Buna seara, fetita mea de 8 ani are puroi pe o amigdala, face febra pana in 38, 5, nu o doare nimic, dar de cand ia antibiotic azitromicina nasul s-a înfundat, are putine secretii, care le scoate cu greu, respira pe gura si sforaie noaptea. Gurita ii miroase îngrozitor! Nu isi fac efectul picaturile de nas...ii pun mereu in camera ulei de eucalipt si nu are niciun efect! Ce as putea sa-i dau sa-i desfund nasul? Multumesc.
0
22-04-2014, ora 20:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca depunerile de pe amigdala.. NU dor..si nu face febra.. sunt depuneri micotice
si NU necesita anibiotic
trebuie excluse complet lactatele..s.a alimente care intretin micoza
in nas trebuei pus Vibrocil sau ser efedrinat...
faceti maine un consult la ORL.. altfel NU stiti ce tratati
0
23-10-2015, ora 13:13
Eva28
Nu este medic/terapeut
Eva28
Bună ziua dl doctor, am un bebe de 2 luni şi de cand s-a născut are mereu nasul înfundat şi este fornăit. I-am pus ser fiziologic în fiecare zi, apă de mare, dr mi-a recomandat să îi pun şi betabioptal 1 săptămână, şi degeaba. Când sta pe burtică respira foarte bine însă când se agita sau plange horcăie foarte rau, ba chiar uneori scoate nişte sunete ca şi cum ar rămâne farea aer. Dr de familie mi a zis ca este plin de secreţii, folosesc simun aspirator bucal şi degeaba.. Ce mă sfătuiţi? Mulţumesc!
0
25-10-2015, ora 18:20
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
numai un medic ORL.. care vede nasul si faringele copilului
poate sa va ajute cu un sfat concret
Adaugă un comentariu / răspuns
38 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Inhalațiile cu aburi nu ameliorează congestia nazală cronică
  • Experții avertizează asupra folosirii decongestionantelor nazale la copiii mici
  • Părul din nas - cum îl gestionăm corect medical
  • Să înțelegem rinoreea și congestia nazală
  •