Nu vreau sa sufar din cauza anxietatii si sa imi fie frica si sa ies din casa

34 comentarii 1 2
0
12-10-2012, ora 09:24
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
E un drum lung pana acolo, dar se merita. :)
Multumesc pentru cuvintele frumoase, va doresc tot ce-i mai bun.
0
28-10-2012, ora 22:15
bibi biboosh
Nu este medic/terapeut
bibi biboosh
buna ziua!din luna iulie mi-a aparut o presiune toracala in urma unei frici imense pe care mi-a provocato prietenul meu deoarece se simtea foarte rau!am inceput sa ma panic prea tare si sa imi apara presiunea si la 2 zile dureri in piept!tin sa spun ca eu nu am fost o persoana fricoasa..in ultimul timp am avut fobii ciudate precum teama de cutremur mare si sa fiu singura in casa si etc!am fost la medic tensiunea mia iesit 12 cu 8 probleme cu plamanii nu am!am facut eco la stomac ficat pancreas etc si nimik!mi-a dat trimitere la pshihiatru si mi sa spus ca sufar de anxietate depresiva si tulburari comportamentale...deoarece ma enervez din orice si intru in diferite stari emotionale!insa situatia sa inrautatit presiunea sa amplificat simt ca si cum as avea o punga cu flegma si dau tot timpu sa tusesc ptr a-mi elibera plamanii ptr ca uneori simt ca ma sufoc!presiune asemanatoare am si in gat care se intinde pana la stomac care imi provoaca greata!senzatia pot sa o compar ca un fel de fluturi in stomac de gadilitura dar care totusi ma preseaza!parca as avea o pastila sau cv ramas in gat si flegma in plamani care ma impiedica sa respir!am stare de ameteala cand inchid ochii sa dorm...insomnii.fobie de a ma sufoca sau de a face un atac de cord.fac atacurii de panica ca un soc electric!mi se racesc mainile si picioarele si ma furnica buricu degetelor...transpir in palma tremur sunt agitata.nush ce sa fac si ce sa mai cred.nu vreau sa ma plimb la fel si fel de doctori ptr ca nu stiu ce am!sper sa ma pute-ti ajuta cu niste sfaturi sau daca simptomele enumerate sunt chiar intradevar de anxietate!
0
29-10-2012, ora 10:53
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
Din ce ne descrii, acestea sunt simptomele atacului de panica. Ti s-a prescris medicatie?
0
31-10-2012, ora 13:10
dr carlogogorita
Identitate neconfirmată
dr carlogogorita
bine a raspuns colega mea! Nu sta in starea asta, apeleaza la ajutor calificat.Succes!
Adaugă un comentariu / răspuns
34 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Psihoterapia experiențială centrată pe emoție în tulburările anxioase
  • Biblioterapia - pot cărțile să vindece depresia?
  • Depresia la vârstnici
  • Anxietatea
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  • O aplicație pe telefon detectează anxietatea și tulburările dispoziționale la adolescenți
  •