Sfaturi sa raman insarcinata...va rog din suflet

2209 comentarii 1 2 ..... 727374 Înainte ›
0
10-05-2019, ora 09:17
Anitta74
Nu este medic/terapeut
Anitta74
Buna fetelor. Eu trebuie sa iau Euthyrox in fiecare dimineata si sa repet TSH ul... Maria a cata zi de intarziere este? Eu in ziua 30 a cm, adică după 2 zile intarziere mi-a iesit foarte intensă, aproape ca cea de control. Va pup
0
10-05-2019, ora 09:20
Anitta74
Nu este medic/terapeut
Anitta74
Diana sa stii ca dr endocrinolog mi-a spus că pot lua linistită elevitul si acid folic in combinatie cu euthyrox...sa mai cer păreri altor medici?
0
10-05-2019, ora 09:46
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Anitta îs în ziua 35!
0
10-05-2019, ora 09:47
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
A cincea zi de întârziere ar fi!
0
10-05-2019, ora 09:59
Anitta74
Nu este medic/terapeut
Anitta74
Probabil ai ovulat mai tarziu. Eu am ovulat mai devreme dupa măsurătorile de la ecograf si de aia a fost mai pronunțat testul. Stai linistită o sa fie bine! Ai luat ceva pentru susținere?
0
10-05-2019, ora 10:14
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Doamne ajuta sa fie bine! Iau doar acid folic! Tu ce iei pentru susținere? Pupici
0
10-05-2019, ora 10:25
Diana.dianaa
Nu este medic/terapeut
Diana.dianaa
Maria, eu am facut in ziua cand trebuia sa vina menstruatia z28, doua teste barza ultrasensibile si nu au iesit liniutele deloc intense...abia dupa ce s-au uscat 10-15 min se vedeau mai clar initial era o umbriță mica, iar la surecheck trebuia sa ma uit cu lupa sa vad...esti insarcinata, nu te mai stresa cu testele...mai bine fa beta, daca nu mai ai rabdare pana la control.
Eu sunt bine, am intrat in sapt 29, sunt in priza cumparaturilor...astept sa treaca timpul.. va pup

Anitta, nu stiu ce sa spun...am vazut multe persoane care cautau femibion fara iod pe amazon, nu exista in Ro din pacate... si aveau tot asa probleme cu tsh-ul. Daca nu ti-a spus dr, vezi si tu cand repeti analiza daca ti-a scazut valoarea considerabil, daca e tot mare, cauza e iodul
1
10-05-2019, ora 10:39
Eu eu 2018
Nu este medic/terapeut
Eu eu 2018
Buna! Maria Liliana pt susținere știu ca utrogestan este bun... așa mi a recomandat medicul când am rămas! S oricum stai relaxata și numai citi pe internet ca asta dăunează, pe mine psihic asta ma doborât. Ai grețuri?? Sâni cum sunt?? Doamne ajuta la toate!
0
10-05-2019, ora 10:48
Anitta74
Nu este medic/terapeut
Anitta74
Maria tot utrogestan am luat si eu.
0
10-05-2019, ora 10:49
Anitta74
Nu este medic/terapeut
Anitta74
Maria,
Nu poti întreba medicul pana ajungi la el?
Eu am avut dureri ca la ciclu de aceea l-am sunat si mi-a recomandat utrogestan 5zile. Pupici
0
10-05-2019, ora 11:03
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Diana, ce frumos! Abia aștept și eu momentele acelea! Sarcina ușoară în continuare! Te pup și mulțumesc de încurajări! Nu mai fac hcg, ma programez la medic mai bine!
Eu eu, asa este, pe internet găsești lucruri utile dar și ogramada de porcarii, cât despre simptome, nu ma dor sânii deloc și nici nu s sensibili, încă grețurile nu au apărut, am un gust ciudat în gura! Pupici
Anitta o sa încerc sa l sun sa vad ce mi spune, oare este prea devreme dacă îmi fac programare pe sapt viitoare? Pupici fetelor!
0
10-05-2019, ora 11:06
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Burtica ma doare dar durerea este mult mai mica decât cum era când eram la cm, câteva crampe de 3 4 ori pe zi, cam asa!
0
10-05-2019, ora 11:15
Oana.Bebitu
Nu este medic/terapeut
Oana.Bebitu
Bybyclary eu zic sa renunți la teste, nu faci decât sa iti alimentezi starea de stres.
Mai bine calculează ti babeste, sa zic asa si atunci cand e sa fie zi de ovulatie, deschide o sticlă de vin și bucurați vă de moment.
0
10-05-2019, ora 11:17
Diana.dianaa
Nu este medic/terapeut
Diana.dianaa
Nu cred ca e devreme. Eu la 5 saptamani am fost si a vazut sacul si pozitonarea lui. Si mie mi-a dat utrogestan. Iau si acum in trim III din cauza presiunei pelvine. Eu aveam dureri la inceput, si mi-au spus ca e normal atata timp cat nu apar scurgeri ciudate, sanii uneori ii simteam, alteori nu...si greturi am avut din saptamana 6-8 atat.
0
10-05-2019, ora 11:20
Oana.Bebitu
Nu este medic/terapeut
Oana.Bebitu
Maria totul bine, il astept pe soț sa vina acasa, poate luna asta este cu noroc. :)
Mi a zis cineva, o sa radeti, cică sa merg sa ma asez deasupra la baliuta dupa ce se scaldă un bebe, după botez, cică se prinde. :)))
Mâine am un botez, duminică o fac si pe asta :)).
Am avut 2 zile grele dupa ce mi a venit, am plâns puțin, dar mi am revenit, o sa fie bine intr un final.
Va pup fetelor.
Mi ar plăcea sa facem un grup pe facebook sa ne scriem si sa me cunoastem mai bine, daca vreți
0
10-05-2019, ora 11:42
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Oana îți țin pumnii! Doamne ajuta! Eu sunt de acord cu grupul! Pupici
0
10-05-2019, ora 11:45
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Diana atunci o sa l sun sa vad dacă poate sa ma programeze sapt viitoare! Înseamnă că inca este devreme pentru greturi, abia mâine fac 5 sapt! Sper ca totul sa fie bine de data asta! Ca am o frica și nu ma prea pot bucura de moment! Aștept sa treacă timpul și sa trec de trimestru 1! Pupici
0
10-05-2019, ora 11:54
IONI225
Nu este medic/terapeut
IONI225
Maria Liliana, eu am facut testul in ziua 33 a CM ( cam 2 zile intarziere) si ambele liniute au iesit la fel de accentuate; dar acum depinde de fiecare in parte. Ca si simptome ma simteam destul de obosita si aveam acele crampe ca inainte de menstra.
Incearca sa stai linistita, sa nu te stresezi foarte tare atata timp cat testul a iesit pozitiv si asteapta programarea la doctor...bebele e pe drum :D


Bybyclary, si eu incepusem intrun timp cu testele de ovulatie dar nu erau pentru mine. imi ieseau azi slab pozitiv, a 2 a zi negativ si tot asa si le-am lasat balta. Pe mine cred ca m-a ajutat si HSG-ul pe care l-am facut, pt ca a 3a luna dupa am ramas insarcinata.


Eu astept cu nerabdare data de 24 cand o sa am prima eco :X Ma simt un pic mai bine greturile s-au mai rarit, dar tot am mici crampe si stari de oboseala.
0
10-05-2019, ora 12:25
Eu eu 2018
Nu este medic/terapeut
Eu eu 2018
Maria liliana Fără sa te superi pe mine dar eu ca sfat spun sa mai aștepți pana sa mergi la ECO!! Spun din propria experiența... și referitor la grețuri știu ca încep mai târziu!! Așa ca stai liniștita ca o sa ai o sarcina buna, nu te stresa. Totuși întreabă medicul pt
Liniștea ta dacă e ok sa mergi saptamna viitoare.
0
10-05-2019, ora 12:38
cezi24
Nu este medic/terapeut
cezi24
Maria eu sunt bine. Am programare astazi la medic la 18.30. Eu am mers la prima eco la 5 saptamani si bine am facut. Mi a zis dna doctor ca nu e prins bebe foarte bine si mi a dat utrogestan 600 mg pe zi, elevit si mg+b6 de 2 ori pe zi. La eco de 8 saptamani bebe era foarte bine, avea coloana vertebrala si i am auzit si inimioara. Parerea mea este caci cu cat te duci mai repede la medic cu atat mai bine. Ai timp sa iti faci programari pt toate analizele. Bafta! Pupici
1
10-05-2019, ora 13:43
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Mulțumesc fetelor! O sa merg săptămâna următoare! Nu am nimic de pierdut! Și măcar îmi zice dacă totul este în regula! Pupici
0
10-05-2019, ora 20:41
Victoria@
Nu este medic/terapeut
Victoria@
Maria, luni am fost la medic și o sa avem o fetita, sarcina decurge bine pana în momentul de fata sper sa fie tot asa pana la naștere. La primul control am fost la 5 săptămâni și câteva zile, se vedea doar sacul, la controlul de 8 săptămâni s-a văzut embrionul și i-am auzit inimioara. Mi-a dat să iau Aspenter, arefam și acid folic, in primul semestru. Mâine avem 19 săptămâni. Nu te stresa ca o sa fie bine.
0
10-05-2019, ora 21:27
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Mulțumesc Victoria! Ce frumos! Sarcina usoara în continuare! Pupici!
0
10-05-2019, ora 21:40
Bybyclary
Nu este medic/terapeut
Bybyclary
fetelor va mulțumesc mult pt răspunsuri încerc sa ma încurajez singura și sa-mi spun ca totul va fi bine și va veni și la mine o zi in care o sa va anunț ca sunt însărcinată abia aștept sa vina ziua aia.Maria Liliana nu te îngrijora din cauza liniutelor cumnata mea e in săptămâna 12 de sarcina și pana in săptămâna 6 liniuțele i arătau tot slab pozitiv abia prin săptămâna 8 se vedea clar totul o sa fie bine o sa vezi.Fetelor sunt de acord cu grupul haideți sa facem unul pe Facebook care vreaaa????care formează grupul???haideti sa ne cunoaștem mai bine și sa ne susținem una pe alta
0
11-05-2019, ora 11:28
Anitta74
Nu este medic/terapeut
Anitta74
Hey fetelor vreau si eu in grupul vostru de pe facebook!!! Va pup
0
11-05-2019, ora 11:30
Bybyclary
Nu este medic/terapeut
Bybyclary
Pai cine știe sa-l facă sa înceapă eu sunt byby bicutza pe facebook
0
11-05-2019, ora 11:31
Bybyclary
Nu este medic/terapeut
Bybyclary
Voi??
0
11-05-2019, ora 13:24
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Fetelor, fac eu grupul, scrieți mi ce nume aveți pe fb și ce poza, va dau add după care va adaug în grup! Pupici!
0
11-05-2019, ora 13:25
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Și de unde sunteți! Sa va găsesc mai ușor! Eu sunt Marya Liliana Cadar
0
11-05-2019, ora 13:31
Anitta74
Nu este medic/terapeut
Anitta74
Fetelor scrieti in privat Maria Liliana pe facebook si va adauga ea! Pupici
Adaugă un comentariu / răspuns
2209 comentarii 1 2 ..... 727374 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  •