simt un nod in gat si am niste ameteli

25-01-2014
Danny90
Nu este medic/terapeut
Danny90
Am si eu o problema.simt un nod in gat si am niste ameteli, ma puteti ajuta cu un raspuns sau ce as putea sa fac??am facut toate analizele si au iesit bine.
5 comentarii
0
26-01-2014, ora 04:50
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Senzatia de nod in gat. Afirmatia dumneavoastra ca ati facut toate analizele este prea vaga. Poate ca ati scapat totusi vreo analiza care ar fi fost necesara. Ne puteti da mai multe date despre analize? In ceea ce priveste senzatia de nod in gat, s-ar putea sa fie o problema legata de tiroida. O ecografie tiroidiana ar fi foarte utila in acest caz. Astept vesti de la dumneavoastra. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
0
26-01-2014, ora 09:54
Danny90
Nu este medic/terapeut
Danny90
Am facut si la tiroida dar nu a iesit nimic.am mai facut ECG, CT, ORL, oftalmologie, plus toate analizele hemoleucograma si altele..dar nu mi se gaseste cauza ametelilor..nu stiu unde sa ma mai duc sau ce analize sa fac.Am inteles ca se poate sa fie si de la coloana dar am fost la neurologie si mi-au zis ca nu e cazul la mine sa am ceva..Multumesc si astept raspunsul dumneavoastra
0
26-01-2014, ora 13:32
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Nod in gat si ameteli. Din experienta mea, va spun ca nu poate fi exclusa problema coloanei atata timp cat nu s-au facut investigatii imagistice in acest sens. Daca pe toate celelalte le-ati facut, va recomand sa investigati si coloana. Nu am retinut ce varsta aveti. Cu stima :
dr Petre Muresan
0
26-01-2014, ora 14:46
Danny90
Nu este medic/terapeut
Danny90
Am 23 de ani...si de aceea m-i sa spus ca nu ar fii de la coloana.o sa merg sa fac si o radiografie la coloana in cazul acesta...alte cauze nu stiu ce ar putea sa determine ametelile in conditiile in care analizele sunt bune...multumesc
0
27-01-2014, ora 03:26
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Daca ati facut atatea investigatii si nu s-a gasit nimic si totusi aveti in continuare ameteli, inseamna ca ceva s-a scapat in toata ecuatia dumneavoastra. Este greu sa coordonezi investigatii pe internet si nici nu facem asa ceva. Cel mai bine si singura varianta sigura este sa gasiti un medic cu experienta si cu multa rabdare care sa va coordoneze toate investigatiile. El o sa-si dea seama ce s-a scapat. Oricum, eu astept vesti despre dumneavoastra in continuare. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.