Slabiciune... atacuri de panica, anxietate | Forumul Medical ROmedic

Slabiciune... atacuri de panica, anxietate

14-10-2008
l68dani@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
l68dani@yahoo.com
Multumesc am sa consult un medic internist dar analizele au iesit bune (luna mai) iar medicul m-a trimis la endocrine (valoarea T3 mica) si totusi mi sa spus ca nu e nimic cu tiroida dar manifestarile se repeta iar medicul de familie spune ca e vorba de atacuri de panica de aceea nu as vrea sa ajung dependenta de medicamente pentru astfel de manifestari (anxietate). Am virsta de 40 ani...
3 comentarii
0
19-10-2008, ora 13:56
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Daniela medicul internist te-a trimis bine la endocrinologie ! Intr-adevar dereglarea tiroidei este doar un efect, cum este si scaderea nivelurilor de minerale si nu o cauza ! Daca mai mergi la medic roaga-l(insista!) sa-ti masoare cortizolul si aldosteronul ! Daca poti fa asta si spune-ne rezultatele !
Ca solutie imediata aceleasi recomandari facute Cristinei la primul subiect ! Daca le iei in serios o sa observi ameliorari, mai ales ca nu agreezi medicamentele ! Sanatate tuturor !
0
19-10-2008, ora 14:11
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Am vazut ca este si o tensiune mica ! Nu e cumva de la medicamente ? In orice varianta un supliment de calciu(de calitate !) cu vitamina D3 poate imbunatati situatia !
0
21-10-2008, ora 13:54
l68dani@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
l68dani@yahoo.com
Multumesc stevens.Din cauza asta poate fac atacuri de panica si am impresia ca nu am putere sa ma deplasez mult si mi-e teama ca as putea pati ceva.Am momente cind ma simt fff epuizata desi sint o fire activa.Cum se poate masura cortizolul? Mergind pe strada cind sint singura simt ca mi se infunda urechile si simt ca nici in picioare nu am putere.Tensiunea de curind am avut-o 110 cu 60.Nu pot sti daca sint variatii de tens desi niciodayta nu a fost mare (am avut si 90 cu 60)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.