Tahicardie.tulburari de ritm cu tratament darob | Forumul Medical ROmedic

Tahicardie.tulburari de ritm cu tratament darob

30-09-2017
acadelu
Nu este medic/terapeut
acadelu
Salutare am ceva probleme si nu dau de cap.De ceva timp tot simteam ca nu am aer sa respir si tot mereu trageam aer adanc in piept am fost la medici am facut si spirometrie si tot nimic toate bune.pe urma au inceput sa apara palpitatiile m-am speriat si am inceput sa ma gandesc ca daca sunt bolnav si uite asa ma gandesc mereu.am facut internare de o zi cu toate investigatiile mi au zis ca am tahicardie sinusala si nu mi au dat niciun taratament.am ajuns si la urgente am facut atac de panica ei zic ca sunt anxios si ca nu am nimic la inima, bine inteles dupa ce m-a consultat un medic psihiatru, mi-adat tratament sa il iau la nevoie tritico si anxiar oricum am luat doar 1 sau 2 pastile si am renuntat.prin aprilie mi-sa batut asa tare inima de am crezut ca imi iese din piept am ajuns iar la urgente si iar ca nu am nimic la inima.acum cateva zile am facut testul holter iar rezultatul a fost tulburari de ritm anamnestic cu esv 2 cuplete si iau darob 2 pastile pe zi timp de 3luni.intrebarea este.anxietatea imi provoaca problemele astea?nu stiu unde sa mai merg sunt foarte fricos si ma gandesc mereu ca am vreo boala la inima.multa sanatate
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii È™i femeile sunt mai predispuÈ™i la anxietate
  •