transpiratie excesiva pe fond emotional | Forumul Medical ROmedic

transpiratie excesiva pe fond emotional

06-11-2009
adela73
Nu este medic/terapeut
adela73
pe fond emotional am o transpiratie excesiva si din cauza asta am dezvoltat o stare de anxietate accentuata, simt ca nu mai pot sa socilizez, sunt nervoasa si mi a disparut dispozitia pentru activitatile obisnuite. am luat ca, mg, complex b, zinc, ceai de salvie o perioada mai lunga, sunatoare, drojdie de bere, distonocalm. ce puteti sa mi spuneti despre medicamentul belloid? anxivital ?
5 comentarii
0
19-12-2009, ora 13:25
yochana
Nu este medic/terapeut
yochana
Adela, du-te la homeopat. Sigur o sa-ti rezolvi problema emotionala si implicit va disparea si transpiratia.

Multa sanatate!
0
23-01-2010, ora 19:35
adela73
Nu este medic/terapeut
adela73
multumesc, yochana, o sa incerc, dar, sincer mi-e asa jena sa-mi expun problema.Este foarte nasol sa vb despre problema asta, oamenii cred ca e o problema de igiena si e tare frustrant sa stii ca nu e asa, dar nu poti sa controlezi situatia.Ai incercat tratamentul homeopat in problema asta? A vrea sa stiu cateva detalii, daca vrei
0
25-01-2010, ora 00:17
yochana
Nu este medic/terapeut
yochana
Nu trebuie sa-ti fie jena, absolut deloc, mai ales in fata unui medic. Prin emotii trecem cu totii, dar la fiecare dintre noi se manifesta in mod diferit.
Am luat remedii homeopate pentru stari de anxietate (si nu numai) si m-am simtit exceptional. Eu am mare incredere in homeopatie. Imi tratez si copiii astfel inca din 2003, iar rezultatele au fost si sunt nemaipomenite. Poti incerca, n-ai nimic de pierdut.


Toate cele bune iti doresc!
0
25-01-2010, ora 15:56
adela73
Nu este medic/terapeut
adela73
multumesc mult pentru timpul acordat si pentru incurajari, ma simt asa bine ca am putut sa vorbesc cu cineva despre probliema asta. E asa nasol sa vezi cum pana si cei mai apropiati stramba din nas, sa nu ai curaj sa vb cu cineva despre asta. poti sa mi spui cat timp ai urmat tratamentul homeopat, ce restrictii sunt, daca da rezultate imediate sau in timp mai lung? multumesc
0
26-01-2010, ora 00:56
yochana
Nu este medic/terapeut
yochana
Rezultatele pot fi imediate, bineanteles in functie de afectiune si de organism, daca medicul iti da remediul potrivit.
La afectiunile cronice, tratamentele sunt de lunga durata. De exemplu, fiul meu a luat remedii 2 ani pentru bronsita astmatiforma. Eu am luat remedii pentru anxietate doar 2 luni, dupa care nu a mai fost cazul, pentru ca m-am simtit bine. Dar, daca simptomele persista, tratamentul se prelungeste pana la vindecare. Restrictiile nu sunt prea multe, decat cele privind alimentatia, trebuie evitat alcoolul, cafeaua, menta, nu se mananca cu jum. de ora inainte si dupa ce iei remediile, pentru ca in caz contrar se antidoteaza efectul. Oricum, medicul iti va spune absolut tot ce trebuie evitat.
Parerea mea este ca in afara tratamentului (de orice natura va fi el), va trebui sa contribuie si psihicul tau in mare masura, pentru a te detasa de aceste ganduri despre ce spun cei din jur. Nu mai fi asa stresata. Crezi ca esti singura care transipri?

Multa sanatate si sa ne auzim cu bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Prin transpiraÈ›ie eliminăm toxinele din organism
  • Alegerea corectă a deodorantului
  • De ce transpirăm?
  • O aplicaÈ›ie pe telefon detectează anxietatea È™i tulburările dispoziÈ›ionale la adolescenÈ›i
  • TranspiraÈ›ia excesivă (hiperhidroza)
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  •