pot fi insarcinata?
buna...am si eu o problema.in urma cu o luna am avut un contact sexual cu prietenul meu mentionez ca ne-am protejat...ciclul mi-a venit ca de obicei si a durat la fel de mult...am facut trei teste de sarcina pana acuma si mi-au iesit negative...de aproximativ o saptamana am dureri in jurul buricului si cand palpez este tare iar sfarcurile si-au schimbat culoarea...este posibil sa fiu insarcinata desii nu am mai facut-o de atunci si ciclul mi-a venit???alte simptome nu am.va rog sa ma ajutati sunt confuza:(:(:(
19 comentarii
Sarcina nu se simte in jurul buricului. Poate este altceva.
Esti balonata?
La cate zile dupa ciclu ai facut testul de sarcina? Daca este prea devreme, nu este elocvent. Trebuie sa treaca macar 10 zile.
Esti balonata?
La cate zile dupa ciclu ai facut testul de sarcina? Daca este prea devreme, nu este elocvent. Trebuie sa treaca macar 10 zile.
pey de aproximativ 1luna n am avut contatc sexual cu prietenul meu...iar ciclul mi-a venit regulat.mi-am f 3 teste de sarcina cu prima urina de dimineata...am teama in mine k poate sunt insarcinata
iar ultimul test de sarcina l-am facut in a 7 zi de la ultima menstra.dar tot stau si ma gandesc daca mi-a venit ciclul regulat nu am sanse sa fiu...nu?
Poti sa iti aduci aminte daca ai avut contact sexual intre ziua a 8 si a 18 - incepand din ziua in care ti-a venit ciclul?
Ma refer la ciclul de dinainte. Asta este perioada fertila.
Dar daca ti-ai facut testul dupa atata timp si a iesit negativ, probabil ca nu esti insarcinata.
Ma refer la ciclul de dinainte. Asta este perioada fertila.
Dar daca ti-ai facut testul dupa atata timp si a iesit negativ, probabil ca nu esti insarcinata.
am avut contactul sexual l 4 zile dupa terminarea ciclului.
Nu inteleg ce ai scris - 4 sau 14 zile?
Daca la 14, nu prea este bine. Este perioada cea mai fertila.
Daca la 14, nu prea este bine. Este perioada cea mai fertila.
Nu stiu cat a durat ciclul, trebuie sa calculezi din prima zi cand ti-a venit, nu dupa ce s-a terminat.
Dar se pare ca ar fi dupa ziua a opta.
Dar se pare ca ar fi dupa ziua a opta.
Atunci mai asteapta cateva zile si mai fa-ti un test de sarcina. Sa treaca macar 15 zile de la venirea acestui ciclu.
Oricum nu ai ce sa faci. Asteapta si nu te mai panica.
Ce-o fi, o fi! Asta este!
Nu ai folosit nici o metoda de contraceptie?
Oricum nu ai ce sa faci. Asteapta si nu te mai panica.
Ce-o fi, o fi! Asta este!
Nu ai folosit nici o metoda de contraceptie?
Daca sangele a fost abundent si rosu nu maro si te-a tinut ca de obicei, poate nu esti insarcinata.
Sa tii minte care sunt zilele fertile.
Se incepe numararea din prima zi de ciclu - intre 7 si 18.
Spermatozoizii mai sunt viabili inca 3 -5 zile in vagin si chiar daca ai contact in a vll-a zi, se poate produce ovulatia in x-a zi, are timp sa se produca fecundatia.
Desi dureaza cam 5 zile, nu ai cum sa stii sigur in ce zi incepe ovulatia, dar in general, are loc intre zilele 7 si 18 calculate din prima zi de ciclu.
Poti observa totusi o scurgere putin mai abundenta, transparenta, ca un albus de ou.
Citeste mai multe aici, ca sa stii pe viitor:
http://www.feminitate.org/2009/04/fam-indentificarea-perioadei-fertile-si-a-ovulatiei/
Daca ai folosit prezervativ, este bine.
Se incepe numararea din prima zi de ciclu - intre 7 si 18.
Spermatozoizii mai sunt viabili inca 3 -5 zile in vagin si chiar daca ai contact in a vll-a zi, se poate produce ovulatia in x-a zi, are timp sa se produca fecundatia.
Desi dureaza cam 5 zile, nu ai cum sa stii sigur in ce zi incepe ovulatia, dar in general, are loc intre zilele 7 si 18 calculate din prima zi de ciclu.
Poti observa totusi o scurgere putin mai abundenta, transparenta, ca un albus de ou.
Citeste mai multe aici, ca sa stii pe viitor:
http://www.feminitate.org/2009/04/fam-indentificarea-perioadei-fertile-si-a-ovulatiei/
Daca ai folosit prezervativ, este bine.
mersi mult de tot...sper sa imi vina si luna asta l timp...sa ai un Craciun Fericit
Buna ziua, am si eu o problema, am avut cu prietenul un contact sexual protejat la 2 zile dupa finisarea menstruatiei, cind am finisat procesul si-a retras penisul insa prezervativul a alunecat. Specific ca un o menstruatie neregulata. Am facut hcg la 29 zile de la actul sexual, valoarea rezultatului 0, 01, 2 teste de sarcina iar rezultatul a fost negativ. Pot fi insarcinata ca nu imi vine menstruatia deja de 2 luni???
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1pot sa fiu gravida?
- 6Sa fie oare insarcinata?
- 13Triregol si sarcina
- 3credeti ca pot fii insarcinata si cand pot sa imi fac un test de sarcina?
- 3Sunt insarcinata?
- 8Sarcina?
- 7e posibil sa fiu insarcinata?
- 7urgent! posibila sarcina???
- 10Exista vreun risc???
- 11ma ajutati si pe mine cu un raspuns va rog frumos:(:X
- 4semne de sarcina?
- 5Sunt oare insarcinata?:((
- 0sunt insarcinata?1-a pilula in 1-a saptamina uitata
- 4S-a rupt prezervativul! Risc de sarcina?!
- 3Se poate sa ramai insarcinata asa?
- 6Sunt foarte confuza si speriata... sunt insarcinata?
- 1sunt insarcinata?...pentru ca am deja doi copii
- 0sunt insarcinata?
- 0probleme cu ciclul
- 8rislul la o sarcina
Mai multe informații despre: sunt insarcinata? testul de sarcina
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
