Antibioticele vs Xanax & Escitalopram
Buna seara, urmez un tratament cu Xanax si Excitalopram si as vrea sa stiu daca pot lua antibiotice. Sunt racit si nu prea stiu daca este indicat sa iau antibiotice, si daca da, ce antibiotice as putea lua ca sa nu interactioneze cu pastilele mai sus mentionate. Va rog frumos, cine are cunostiinte lasa-ti-mi un reply... Seara faina!
5 comentarii
Buna seara.Nu interactioneaza deloc, deci poti lua linistit.Antibioticele difera in functie de simptome, avanduse in vedere dozele si intervalul orar la care se iau.Cel mai bine mergi la farmacie si te vei lamuri, medicul de familie fiind cel mai indicat, acestea din cate stiu se dau si fara reteta.Sanatate.
@Cezar1978 multumesc frumos pentru reply! Sanatate multa! O seara frumoasa!
dragosbh, atunci cand esti racit antibioticele nu folosesc la nimic deoarece ele nu actioneaza impotriva unui virus ci doar daca e o infectie bacteriana.Iar daca le iei doar cateva zile si in doza necorespunzatoare pot face chiar rau, deoarece risti ca atunci cand ai cu adevarat nevoie de ele sa functioneze mai prost.
Deci se pot lua impreuna cu medicamentele mentionate de tine dar important este sa fie indicat sa le iei...iar asta stie medicul tau de familie.
Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata familiala & profesionala
Deci se pot lua impreuna cu medicamentele mentionate de tine dar important este sa fie indicat sa le iei...iar asta stie medicul tau de familie.
Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata familiala & profesionala
@ dragosbh
Intai tre sa iei paracetamol sau aspirina, vitamina C sa vezi daca cedeaza raceala. Picaturi de nas daca iti curge nasul si pastile cu propolis de gat (sunt mai bune). Daca nu merge trebuie sa iti recomande un medic antibiotice. Nu lua de capul tau.
Intai tre sa iei paracetamol sau aspirina, vitamina C sa vezi daca cedeaza raceala. Picaturi de nas daca iti curge nasul si pastile cu propolis de gat (sunt mai bune). Daca nu merge trebuie sa iti recomande un medic antibiotice. Nu lua de capul tau.
Ai temperatura 40 de vrei sa iei antibiotice ?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1antibiotic ORL
- 5Mama se simte rau din cauza tratamentului cu antibiotice pentru Borelia
- 6Nu pot dormi de la Stimuloton
- 5simptome dupa ce iau xanax si alprazolam
- 7VALDOXAN - foloseste cineva?
- 86 ani de risperidona, cum sa incep scaderea dozelor 2mg x 2.Multumesc
- 3Intrebare medicamentatie.
- 4Prozacul
- 6Intrebare arketis in sarcina
- 10Depresia. Ma simt obosita si fara nici un Chef de a face activitati.
- 3Rivotril, mirzaten si sanval
- 4Fobia socială tratată cu escitalopram!
- 9Puțin ceai verde cu tratament psihiatric in loc de cafea?
- 2Care e cel mai bun antidepresiv pentru TOC?
- 35-hpt
- 21V-ati ingrasat de la Rispolept ?
- 249Daca m-am ingrasat cu Abilify 20 kg ce altceva pot lua?
- 1Anxietate și atacuri de panică
- 2Antibiotic - pot sa sparg pastila?
Mai multe informații despre: Antidepresivele antibioticele medicamente psihiatrice
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
