AD si Anxietatea.
Buna ziua.
Sunt mai vechi pe forum dar nu am mai intrat deoarece eram in remisie si voiam sa uit. Eram...
Acum ca prietena mea veche, depresia, a revenit voiam sa stiu daca cumva din cauza AD-ului am anxietate foarte mare, mai mare decat de obicei. Iau doar AD fara anxiolitic. Sunt in Anglia dar cred ca este ceva asemanatir cu Cipralex... Cred. Orice raspuns este bine venit!
Multumesc.
Sunt mai vechi pe forum dar nu am mai intrat deoarece eram in remisie si voiam sa uit. Eram...
Acum ca prietena mea veche, depresia, a revenit voiam sa stiu daca cumva din cauza AD-ului am anxietate foarte mare, mai mare decat de obicei. Iau doar AD fara anxiolitic. Sunt in Anglia dar cred ca este ceva asemanatir cu Cipralex... Cred. Orice raspuns este bine venit!
Multumesc.
4 comentarii
Buna seara,
Este foarte probabil ca este o combinatie nepotrivita. AD este facut sa stimuleze, efect care poate agrava anxietatea.
Dintr-o alta perspectiva, incercati sa va ganditi daca nu cumva ceva se repeta in viata dumneavoastra, de aici si revenirea unor simptome (s-a reactualizat cauza).
Este foarte probabil ca este o combinatie nepotrivita. AD este facut sa stimuleze, efect care poate agrava anxietatea.
Dintr-o alta perspectiva, incercati sa va ganditi daca nu cumva ceva se repeta in viata dumneavoastra, de aici si revenirea unor simptome (s-a reactualizat cauza).
Buna seara!
Nu ar fi avut ce sa imi declanseze un atac de panica in acel moment, chiar eram linistit pot zice. E a treia zi de cand sunt pe AD si ma gandeam ca, poate din cauza asta am anxietate mai accentuata decat de obicei. Cat despre revenirea cauzei depresiei... Nici nu stiu de la ce sau de unde am dobandit o.
Nu ar fi avut ce sa imi declanseze un atac de panica in acel moment, chiar eram linistit pot zice. E a treia zi de cand sunt pe AD si ma gandeam ca, poate din cauza asta am anxietate mai accentuata decat de obicei. Cat despre revenirea cauzei depresiei... Nici nu stiu de la ce sau de unde am dobandit o.
In prima luna de tratament se pot amplifica simptomele. Ad-ul este si pentru anxietate si pentru depresie. Rezistati 3-4 saptamani ca va fi bine. Dupa aceasta perioada efectele secundare vor disparea.
Multumesc frumos pentru raspunsuri, ce i drept s au redus starile doar dupa 5 zile, cel putin asa observ. Cat despre anxietate. It.s over 9000 :)). Asta e, suport acum sa imi fie mai bine mai tarziu. Sper.
Multumesc
Multumesc
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 10Neliniste
- 6cipralex - informatii
- 25Cat costa tratamentul in total?
- 5nu ma pot ridica din pat si am o stare de agitatie si insomnie = efecte adverse seroxat?
- 16Sinucidere, auto-vatamare, depresie
- 6Cat timp se face tratamentul pt depresie?:(
- 145thp versus sunatoare pentru tratare depresie
- 44Grup Suport pentru Anxietate si Depresie
- 5anxietate, atac de panica, depresie?
- 7Depresie sau anxietate?Sau ambele combinate?Afecteaza sanatatea?
- 9Trittico imi provoaca insomnii-nu ma pot obisnuii cu nici un antidepresiv
- 3Antibiotic si antidepresiv
- 3Efecte secundare fevarin TOC
- 2Anxietate si/sau depresie si ameteala
- 2Ciocolata și antidepresive
- 2In urma tratamentului antidepresiv, poate apărea privirea fixă, cu clipit rar?
- 11Dacă beau antidepresive pot să uit ceva?
- 5Folosirea antidepresivelor
Mai multe informații despre: Antidepresivele medicamente antidepresive depresie si anxietate
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
