Ameteala, Vedere incetosata, Probleme concentrare si atentie, Epuizat, Depresie, Anxietate

08-04-2021
Dann98
Nu este medic/terapeut
Dann98
Salutare.

Sa incep cu inceputul.
Am 23 de ani.
De aproximativ 6 ani sunt sunt in Uk, de la o varsta frageda as zice.. [ 17 ani ] aproape ca, pe cont propriu. Si tot de la 17 ani, am inceput sa lucrez in constructii, apoi fiind chiar si angajat, pana in prezent.
Tin sa mentionez ca, din copilarie, n-am avut de-a face cu astfel de simptome, boli, etc.. doar rareori, fiind prin perioada liceului, ameteala pur si simplu instant, fara sa fac ceva, fara a depune efort sau orice altceva. Incepeam sa tremur, eram foarte slabit, uneori abia reuseam sa schimb cateva cuvinte, dar imi reveneam foarte repede. Au inceput sa dispara incet, incet. Poate ca aici am gresit, poate trebuia sa dau mai multa atentie/ importanta la astfel de simptome, sa fac niste analize, poate reuseam sa pun frau din timp, dar timpul a zburat..
Undeva dupa cam un an de munca, am inceput sa am sangerari nazale pe moment. Fiind ori la pauza, ori in timpul muncii, a fost o perioada de vreo 2, 3 saptamani cred, cand s-a intamplat destul de des.. din pacate, am trecut cu vederea si peste asta. Timpul iar a zburat...
Dupa vreo 3 ani de munca [ 3 ani in urma ], dupa o perioada de vreo 3 luni, foarte incarcata cu munca, munca si iar munca.. cam ca un robot lucrasem. Ziua, noaptea, weekend-uri, cat de mult se putea, oboseala a inceput sa aiba cuvantul.
Cam dupa aceea, am inceput sa am dificultati de concentrace treptat, vederea incetosata, momente cand ma simteam foarte slabit, tremuram pur si simplu.
La inceput, de cele mai multe ori toate simptomele astea isi faceau aparitia gen dupa amiaza, cand eram epuizat dupa munca.. si ma tineam aproape toata ziua.
Si treptat, au inceput sa se agraveze, pana in stagiul acela ca, 24/7 am ajuns sa fiu asa. Ca fiind picat de pe luna, vedere incetosata, nu vad cum ar trebui normal, foarte clar, nu ma pot concentra la fel ca inainte chiar si in prezent.
De cele mai multe ori asta [ minte incetosata, concentrare foarte slaba ] se agraveaza in special dupa ce fac dus[ in special cu apa putin mai mult decat calda, ma simt foarte slabit ], ori cand sunt intr-o incapere cu limina foarte puternica, ori noaptea, oriunde as fi sau orice as face.
Cu cititul, de cele mai multe ori, am batai de cap. Ma concentrez foarte greu, de multe ori sunt nevoie sa repet o fraza de 5, 6 ori sa inteleg ceva, sa fiu concentrat pe prezent, pe ceea ce fac/ citesc. Asta tot, facandu-si 'aparitia' odata cu oboseala, de 3 ani in urma.
Si cum au inceput sa se agraveze, partea mai rea a fost ca, am inceput sa ma inchid in mine, sa nu mai socializez la fel ca inainte, sa stau mai mult in casa, desi cu somnul eram cam certat, cu alimentatia sanatoasa la fel..
Si au inceput si, cred ca le-as putea numi TULBURARI PSIHICE.
Am inceput sa ma stresez grozav de mult, sa ma gandesc la mii de lucruri pe moment, am inceput sa fiu tot mai obosit. Tin sa mentionez ca, am ajuns intr-o stare de oboseala de care n-am mai scapat timp de vreo 2 ani cred... abia acum 2, 3 luni am reusit sa scap, treptat.
24/7, obosit rupt. La munca obosit mereu, la pauza daca reuseam, dormeam 10/15 minute mereu, seara dormeam mult. Ori 12 ore, ori 6, ori 8, ziua mereu obosit, rupt.
De multe ori ma uitam in oglinda, parca nu ma reunosteam, de multe ori nici nu eram constient de mine, parca am picat de pe luna. De multe ori am fost in situatia asta, chiar stand uneori de vorba cu anume persoase, parca ma pierdeam din peisaj, ajuneam cu gandul in alte parti, pe moment parca uitam cine e, cu cine stau de vorba, parca totul se desprindea dintr-un film.. e vorba de depersonalizare sau cu totul altceva, cert nu stiu..
Am inceput sa am dificultati de vorbire. Cand ma grabesc, cand sunt agitat, de cele mai multe ori ma balbai pe un cuvant anume, ma pierd de tot, iau pauza, ma adun, si astfel trec peste.. Nu se intampla des, dar asta m-a speriat foarte mult si totodata m-a facut sa ma inchid mai mult. Am inceput sa am un fel de frica de a comunica cu cei din jur, mai ales cand era vorba despre o intalnire mai importanta, fie ea in privinta muncii/ familiei/ prietenie. Tot de atunci am inceput sa-mi pierd increderea in mine cam de tot, chiar si cand stateam de vorba cu cineva, imi era un chin asta, nu reuseam sa privesc persoana de fata in ochi, eram stresat, de multe ori aveam sensatie de nod in gat. Asta chiar si cand trebuia sa dau un apel, prin telefon..
De atunci [ cam 3 ani in urma, cand au inceput sa apara simptomele de mai sus ], oridecate ori mergeam in tara, faceam si felurite analize.

Anul trecut am facut analize sanguine, totul aproape perfect. Hemoglobina din ce-mi aduc aminte doar putin scazuta.
Dupa, am facut un RMN Cranio-cerebral. Totul perfect.
Am fost la analize la Inima, din ce-mi aduc aminte, avusem probleme minore, am luat ca tratament Nebilet timp de cateva saptamani. Totul a revenit la normal.
Am fost la Neurolog. Nu-mi aduc aminte sa-mi fi pus diagnostic clar, dar imi daduse trimitere la farmacie, si m-am ales cu o punga de pastile, la propriu! Pentru refacerea somnului, pentru nervi, pentru stres, etc... [ dintre care, imi amintesc ca era GingoBiloba, GinkgoMemo si multe altele.. ] singurul lucru de folos a fost ca, mi-am refacut somnul in mare parte de atunci, dormeam mult mai bine, mai linistit.. dar numai pentru o perioada. Dupa iar totul la ' normal '. Asta pana acum 2, 3 luni.. am incepu sa dorm mult mai bine, mai linistit, oboseala tot mai putina si mai rar.
Am facut control oftamologic, totul bine, doar ca ochii putin sensibili, in special la praf, lumina tare, si tinand cont de mediul in care lucrez.. foarte mult praf, mai mereu.

Tin sa mentionez ca, de cam 2 luni de zile am inceput sa am dureri de cap, foarte dese. Uneori fiind insuportabile. Si, totodata, sensazie de amorteala la picioare si maini. Foarte dese.
Toate astea s-au accentuat treptat, trezandu-ma intr-o duminica, [ ieri trecuse o luna de atunci ] cu niste pete mici, punctrulete, toate fiind vinete. sub piele, doar pe picioare si maini. Dupa amiaza s-au extins, tot mai mult. Spre seara.. deja membrele-mi erau pline de pete si vantatai. Speram sa fie o alergie ceva de la alimentatie, luasem un sirop pentru asta.. si ziua a trecut. Luni, am mers la munca cu ganduri bine. Dar pana la amiaza asta. S-au extins atat te mult, incat pe picioare.. aratam de parca m-a batut cineva, eram vanat tot, si pe maini tot mai multe puncte vinete. Ma simteam tot mai extenuat fizic, psihic, mental.. si am fugit la spital, direct la urgente.
Am ramas internat o saptamana, perfuzii continuu, si direct pe steroizi [ Predisolone ] si dupa o luna, inca sunt pe tratament. Ieri facusem analizele, totul e spre bine, urmeaza icna doua saptamani de tratament, doza fiind tot mai mica saptamanal. Am inceput cu 80, acum fiind la 40..

Diagnostic: PURPURA TROMBOCITOPENICA IMUNA [Trombocitele foarte scazute, chiar sub 15/l sange.]
Cauzele, nici eu n-au reusit sa le idenfitice foarte clar.. dar toata chestia asta putand fi starnita chiar si din cauza stresului, munca in exces, lipsa somnului, alimentatie nesanatoasa, consumul de lichide insificient, etc.


Totul a continuat, nimic schimbat.. si ma trezesc dupa 3 ani, scriind aici, cerand un sfat macar din partea voastra..

Daca reuseste cineva sa citeasca toata 'compunerea' si mai ales, sa-mi ofere un mic sfat, ajutor.. as fi foarte foarte recunoscator!
Va multumesc mult!

PS: Imi cer scuze pentru gresesile orografice. Am terminat 'compunerea', am intrat iar printre randuri, am editat, re-editat, adaugat etc.
Daca e nevoie de mai multe detalii de orice fel, o pot face oricand.
22 comentarii
2
08-04-2021, ora 18:53
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate fi un sindrom anxios depresiv. Sunt teste de anxietate si depresie pe net.
Mergeti la un psihiatru pentru evaluare si la un psiholog.
1
08-04-2021, ora 19:15
Dann98
Nu este medic/terapeut
Dann98
Wow, deci chiar am găsit pe cineva să-mi citească toată "compunerea"
1
08-04-2021, ora 20:15
Dann98
Nu este medic/terapeut
Dann98
clara_p

Totusi, ce ma streseaza cel mai mult, inca, e treaba cu concentrarea, minte si vedere incetosata. Am impresia ca, creierul e ca si un computer. Nu mai da randament ca si inainte gen.. nu stiu cum sa ma fac mai inteles. Cum depun efort mai mult decat deobicei sau de exemplu, cand am o conversatie mai lunga/ aprinsa cu cineva, pur si simplu parca obosesc psihic, trebu sa ma reincarc automat dupa. De la ce ar putea fi, chiar nu pot sa-mi dau seama..
Celelalte reactii cred ca se pot rezolva in timp, cu rabdare si multa munca. Dar asta cred ca pune capac la multe, asta ma tine pe loc.
Si inca nu stiu de la ce e, nicaieri n-am gasit niciun raspuns.

Sincer, m-am tot gandit in ultima vreme sa apelez la un psihiatru sau/si psiholog. Poate, poate, voi gasi un raspuns la toate astea...

Multumesc foarte mult pentru sfat!
2
08-04-2021, ora 20:21
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Treaba cu concentrarea e simptom de depresie (se secreta prea putina serotonina). Ati facut testele de care v-am zis? Ce v-a iesit?
1
08-04-2021, ora 20:35
Dann98
Nu este medic/terapeut
Dann98
Ok, acum inteleg.
In legatura cu testele, aveti dvs. poate un link sau ceva ca recomandare daca v-as ruga mult?
Sau voi cauta eu pe net, poate gasesc ceva si daca dau de rezultate, las mesaj chiar dupa.

Si mai fac o paranteza aici.
Cum ziceam mai sus, acum o luna in urma am fost diagnosticat cu PURPURA TROMBOCITOPENICA IMUNA [Trombocitele foarte scazute, chiar sub 15/l sange.]
Chiar din prima zi [ ieri facusem o luna ] am fost pus pe tratament cu steroizi, Prednisolone. Incepusem cu 80mg/zi. Mi s-a zis de la inceput ca sunt foarte tari, au efecte adverse, dar nu si ce efecte anume.
Cum am ajuns prima zi acasa, dupa externare, deci efectiv eram rupt! Psihic, Mental, Fizic, din orice parte, epuizat.
Toate simptomele, deci toate mentionate mai sus fiind de 3 ani aparute, le-am simtit mai grave odata cu inceperea tratamentului pe steroizi. Concentrare, dificultate de vorbire, vedere incetosata etc, toate simptomele astea au fost intr-un stagiu mult mai grav timp de cam o saptamana. Dar, treptat, am tot fost la analize sanguine, si saptamanal am redus doza, cate -10/ 20mg/zi, si totodata simptomele s-au ameliorat cate putin, dar tot cam acolo sunt cum eram inainte de intamplarea cu Trombocitele scazute.

Poate are vreo legatura una cu alta, nu stiu.. nu cred, dar totusi. Poate si de la circulatia sangelui, cum s-a tot inrautatit in timp de am ajuns in stagiul asta ca, din prima zi fiind in spital, mi s-a zis daca mai intarziam o zi, doua si lucrurile se agravau, ori ajungeam paralizat, ori atac vascular cerebral. Dar multumesc lui Dumnezeu, totul a fost sub control..
2
09-04-2021, ora 14:17
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
E posibil ca unele medicamente sa accentueze depresia si anxietatea. Cititi prospectul. Oricum ele trebuie luate pe o perioada determinata pentru purpura. Cat va indica doctorul.
Dati cautare test depresie si test anxietate pe Google si alegeti de acolo.
1
09-04-2021, ora 14:32
Dann98
Nu este medic/terapeut
Dann98
Bună din nou.
Legat de tratament, îl voi urma pentru încă 3/4 săptămâni cel mai probabil. Și da, ca efecte adverse la steroizi(prednisolone) au chiar multe, mai ales că începusem cu 80mg/zi, doză destul de mare. Efecte adverse printre care poate induce și depresia, anxietate, atacuri de panică, pierderi de memorie, dificultăți de concentrare/ vedere etc. In mare parte.. lucruri pe care eu deja le experimentasem. Dar mi-am revenit considerabil față de primele zile sub tratament, dar totusi am rămas aproximativ la același stagiu ca acum 2/3 luni, in privința stărilor de anxietate, minte/vedere încețoșată etc.

Cât despre testele depresie/ anxietate, am făcut ieri destul de multe și pe diferite site-uri.
Ca rezultate, depresie aproape 0, stres puțin dar mult sub nivelul moderat.
Anxietate, cam la toate a fost undeva intre 9-14. Asta fiind moderat..
2
09-04-2021, ora 15:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Eu zic sa incheiati cu tratamentul si apoi daca mai aveti simptome o saptamana, doua, sa mergeti la un psihiatru, psiholog.
2
09-04-2021, ora 15:15
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Oboseala accentuata, in lipsa unei boli fizice e simptom de depresie. De asta va zic sa va vindecati mai intai purpura si apoi trageti concluziile.
1
09-04-2021, ora 16:20
Dann98
Nu este medic/terapeut
Dann98
Așa voi face. Vă mulțumesc mult pentru sfaturi!
Am uitat să menționez la început, printre toate analizele făcute, am făcut și de 2 ori anul trecut ecografie generală, și totul perfect.
Încerc cât de mult să mă feresc in a ajunge la psiholog/ psihiatru. Asta fiind ca ultima opțiune, nu știu.. n-am motive clare pentru care m-aș feri dar nici tragere n-am, într-un cuvânt.

Totuși, legat de oboseală ca tot ați menționat adineauri. De cam 2 luni am simțit-o tot mai puțin, in special de când am fost internat cu purpura, aș zice că mi-am revenit mai mult de 90% din acea stare de oboseală, și somnul e regulat, programul "ca la carte" de atunci.
Singurul lucru care mă frământă și totuși destul de mult e ăsta cu minte tulbure/confuz/încețoșat. Uneori nu știu pe ce să bazez toată treaba asta, ori e o oboseală cronică care se va retrage ușor, in timp, ori de la ochi ceva.. dar am făcut control oftalmologic, totul perfect.
Dacă aș da de capăt la simptomele astea sunt sigur că toate celelalte legate de anxietate le-aș "învinge" mult mai ușor. Nu știu cât de înțeles m-am făcut, dar vă mulțumesc enorm pentru toate răspunsurile, sfaturile și timpul dvs. pe care l-ați pus aici.
Numai bine vă doresc!
2
09-04-2021, ora 17:04
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Eu cred ca dupa ce va trece purpura complet vor trece si starile.
1
22-04-2021, ora 19:53
Sbirciog M
Nu este medic/terapeut
Sbirciog M
Salut Dan 98, sincer îți recomand să îți faci test ptr deficit de B12, Folat(B9) și Fier, ptr ca simptomele care le-ai descris mai sus sunt din deficitul (anemie) acestor vitamine, vorbesc foarte serios
0
22-04-2021, ora 20:33
Dann98
Nu este medic/terapeut
Dann98
Salutare.
Vă mulțumesc mult pentru sfat. Poate o să-mi fac timp să fac și testele de care ziceți dvs.
Speranțe mai am, dar prea puține.. încât să găsesc rezolvarea la toate simptomele astea, și după atâta amarul de timp..
Legat de tratamentul cu steroizi pentru purpură, încă îl urmez pentru 2 săptămâni cel puțin, am făcut luni analize sanguine. Au scăzut puțin iar numărul plachetelor din cauză că am scăzut cam repede doza de corticosteroizi, dar totul sub control. Dar simptomele in mare parte tot cam aceleași sunt..
1
22-04-2021, ora 22:03
Sbirciog M
Nu este medic/terapeut
Sbirciog M
Sa nu amâni mult acele teste de vitamine ptr ca ne tratate la timp devin permanente asculta-mi te rog sfatul, am trecut prin ce treci tu eu am mai rămas cu amețeală și tiuit în urechi de restul am scăpat încet încet, (anxietate depresie, stare confuza, ma balbaiam sa pronunț cuvinte, nu găseam cuvintele de multe ori uitam foarte des, amețeala, tiuit în urechi, oboseala, lipsa energie etc) ce ai tu în plus fata de mine este amorțeală(furnicături) anumitor părți ale corpului. Eu sunt pe tratament de injecții de B12 de 1000 și Acid Folic (B9), recuperarea este greoaie, dupa ce îți faci analizele și ai ieșit ca ai deficit, ia legătura cu mine și te ajut cu sfaturi bune, sănătate
0
22-04-2021, ora 22:27
Dann98
Nu este medic/terapeut
Dann98
De amorțeală am scăpat chiar după ce am început tratamentul din spital în Londra, pentru purpura. Am fost ajuns într-o stare cam gravă deja legată de trombocite.
Cel mai greu lucru e cu confuzia/ concentrare slabă/ vedere încețoșată, nu știu dacă e de la creier sau vedere, nu-mi pot da seama.. nu știu cum s-o numesc mai clar să mă înțelegeți. Și asta mă afectează destul de mult chiar și în vorbire, modul de gândire, concentrate, etc..
Și asta e aproape mereu prezentă, oricât aș dormi sau aproape orice aș face. Uneori se simte mai puțin, dar cert e faptul că nu scap nici o clipă.. asta mă consumă cel mai mult.
1
23-04-2021, ora 05:25
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
La un oftalmolog ati fost?
0
23-04-2021, ora 09:15
Dann98
Nu este medic/terapeut
Dann98
Da, am făcut anul trecut în țară și o vizită la oftalmolog. Totul ok, totul normal, doar că ochii puțin sensibili mai mult din cauza mediului în care am lucrat, de la praf și de multe ori și curent.. și mi-au recomandat un fel de șervețele sau niște picături pentru o scurtă perioadă, atâta tot.
0
23-04-2021, ora 22:09
Dann98
Nu este medic/terapeut
Dann98
Seara buna din nou.

Tocmai ce am reusit sa dau de rezultatete analizelor sanguine facute cu doi ani fara o luna in urma. Daca cunoasteti dvs. termenii si valorile, poate m-ati putea sfatui cu ceva in privinta asta. Poate au fost lucruri care incepand de atunci m-au afectat tot mai mult, nu stiu nici eu clar.#
Totusi, as avea de gand sa fac o programare pentru analize vitamine si minerale etc.

Vitamina D2/D3 [ 19.0 ng/ml = deficit sever: <20 ng/ml
deficit: 20 - 32 ng/ml
normal:32 - 110 ng/ml
toxicitate: >150 ng/ml ]
Trombocitele, se pare ca de atunci erau cam scazute [ rezultatul: 190/l - interval de 150-450/l ]
Distributie trombocitara [ 18.2 fl/ - interval 8-16.5fl ]
Limfocite [ 1.65 - interval 0.8-7 ]
Viteza de sedimentare a hematiilor (VSH) [ 3 mm/h - interval 3-12mm/h ]
Acid uric seric [ 2.7 mg/dl - interval 3-7.2 mg/dl ]
Alfa amilaza [ 36 U/L - interval 10-125 U/L ]
Bilirubina directa [ 0.52 mg/dl - interval 0-0.5 mg/dl ]
Bilirubina totala - 1.21 mg/dl
Sideremie [ 209 ug/dl - interval 65-175 ug/dl ]
Feritina [ 28.9/l - interval 30-400/l ]
1
23-04-2021, ora 23:14
Sbirciog M
Nu este medic/terapeut
Sbirciog M
După cum ți-am spus, vad ca ai deficit sever de vitamina D și foarte important Fier. Feritina este rezervele de fier din organism se stochează de obicei în ficat, și dacă ai Feritina scăzută clar atunci ai și Fierul scăzut, uită-te pe net ce simptome urâte are deficitul de fier. Dar eu ma întreb ca doctorul tău când a văzut aceste analize de ce nu a început imediat sa îți prescrie tratament de Fier, mai omule nici nu este de mirare ca te simți ca naiba.Cauta-ma pe Facebook Sbirciog Maricel, și te ajut cu sfaturi ce sa faci
1
25-04-2021, ora 14:42
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Am citit si eu f atent tot.
Cine te-a pus sa muncesti in prostie ? Corpul ala a luat-o razna de tot, potoleste-te, mai traieste-ti si viata, in timp ce altii si-o traiesc, tu o muncesti, sa nu zic ca cine.
Eu zic sa-ti faci ordine in viata, odihneste-te si vezi cum este apoi, lucrea si tu ca omu normal, nu in prostie.
Si anxietatea aia (nod in gat, etc), tulburarile psihice care le ai, poarte veni tot de la stres si epuizare.
Deci corpu iti zice stop si tu nimic.
Nu te juca ca daca-ti trage vreun accident vascular, ai pus-o. Sau vreo dezlipire de retina de poti ramane chior.

O fi si chestia cu trombocitele dar poate tot de la stres, ai dat organismul ala peste cap.

Deci asta e sfatul meu, pune ordine in viata si traieste-o !
Si vezi daca dupa cateva luni de muncit ca omul, si odihna normala, cum va fi.
Eu nu stiu ce aveti fratilor, eu nu stiu cum sa fug de munca sa am cat mai mult liber, si voi traiti ca sa munciti, scuze ca spun, sper sa nu te superi.
0
25-04-2021, ora 15:09
Dann98
Nu este medic/terapeut
Dann98
Salut, Costy.
Chiar nu am pentru ce să mă supăr, la aceeași concluzie am ajuns și eu.. acum văd unde am greșit și cât de inconștient am fost până acum.
Cu gândul doar la viitor, că o să fac, o să am, trag acum că după o sa fie altfel.. mentalitate de ratat care duce la o "viață" la fel de ratată, să fiu mai direct zic.
Chiar îți mulțumesc mult pentru sfat! Apreciez mult.
Multă sănătate și toate cele bune îți doresc.
1
31-08-2023, ora 15:25
Mihai georgescu 2
Nu este medic/terapeut
Mihai georgescu 2
Salut! Nu sunt doctor însă îți dau acest mesaj fiindca am avut ceva similar iar la mine a fost din 2 cauze diferite
Timp de 6 luni am avut episoade diareice și luam imodium care te face sa fii obosit sa gândești în ceata, pe mine ma făcea sa vad și în ceata, exact ca pe tine și îmi apăreau niște pete pe Piept.
Deci dacă iei medicamente pentru stomac sau medicamente de fapt e foarte probabil sa fie de la ele, îți recomand să citești efectele lor adverse
A 2 a cauza la mine este o alergie alimentara, la ce aliment exact nu știu sigur, iar de acolo aveam petele și vederea încețoșata
Părerea mea e sa te duci și la un alergolog pentru ca e posibil ca ție alergiile sa ti se manifesteze ca la mine
Apropo, toată chestia cu pshihologul și depresia e o prostie superficiala pentru ca am avut ce ai tu și nu, NU este ceva doar în capul tău, este efectiv ceva fizic, un mod în care organismul tău reacționează la ceva anume
Îți zisei, sfatul meu este sa afli dacă ai alergii ca poate de acolo se trage
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul