cat de mica e diferenta de la tulburare anxioasa la depresie? | Forumul Medical ROmedic

cat de mica e diferenta de la tulburare anxioasa la depresie?

01-08-2012
sylvy1979
Nu este medic/terapeut
sylvy1979
Deja, nu mai stiu sa fac diferenta..Ma simt trista zilnic, imi vine sa plang mereu si tot timpul mi-e teama sa nu esuez, sa nu dezamagesc.Am senzatia ca am trait degeaba pana acum, am niste stari atat de urate incat nici eu nu ma suport, dar cei din jur ce sa mai zica. Seara adorm exagerat de greu si zilnic cele 2 capsule de valeriana seara, uneori chiar 3, nu-mi lipsesc, iar dimineata cheful meu de viata e zero. Cum putem inlocui gandurile negre care ne apar mereu in minte, cum putem sa fim consecventi cu afirmatiile pozitive? Am incercar multe si simt ca nu mai pot, am obosit de viata asta asa...
1 comentarii
0
02-08-2012, ora 11:49
parvuiordana
Nu este medic/terapeut
parvuiordana
eu am reusit sa scap de asemenea probleme cu o plimbare de seara sau evitarea stirilor negative.Incercati si produse biologic-active.succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul