cefalee, dureri musculare, temperatura, greata, varsaturi

30-07-2010
Felix_the_meow
Nu este medic/terapeut
Felix_the_meow
Buna ziua. Dupa cum am scris si la subiect am cefalee : durere mai mult la nivelul tamplelor, fruntii, globilor oculari, temperatura intai 38, 2 acum 37, 6 pt ca am luat mai inainte paracetamol si aspirina, azi noapte am avut greata, varsaturi de cel putin 5 ori, diaree o singura data, am dureri musculare si la nivelul coloanei vertebrale. Imi este sete, nu transpir si am o stare de somnolenta. Nu am pofta de mancare, imi vine sa mananc doar lichide sau ceva usor. Nu stiu despre ce e vorba. Ieri am stat cateva ore in soare intre 16.00 si 20.00, intrucat am facut stretching si am mers cu bicicleta 1 ora si 30 min. Am facut un dus care avea apa alternanta...cand destul de calda/fierbinte cand rece-calaie. Nu stiu ce sa fac. Va rog sa ma ajutati.
Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Doctor online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greața în sarcină
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • De ce apare greața în sarcină?
  • Temperatura scăzută poate fi un factor major pentru declanșarea infarctului
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  • Exercițiile fizice intense, sauna și băile fierbinți la femeile însărcinate
  • Temperatura ideală pentru organismul uman
  • De ce îmi vine să vărs aparent fără motiv? Cauze de vărsături
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.