Concentrarea, viteza de reactie scazuta

13-10-2018
Willy Fog
Nu este medic/terapeut
Willy Fog
Voi cum va descurcati cu concentrarea si viteza de reactie ca urmare a tratamentului si a tulburarii psihice de care suferiti?Reusiti sa va concentrati bine?Luati ceva pentru asa ceva sau va da medicul ceva pentru concentrare?
Eu am probleme mari cu ea si cu lentoarea in viteza de reactie dar medicul nu vrea sa imi dea nimic pentru asa ceva, ca nu e de acord cu suplimentele si ca cica daca iau piracetam de la varsta asta a mea tanara mai incolo ce o sa fac?Si ma lasa asa sa ma chinui cu probleme de concentrare..:(
6 comentarii
0
13-10-2018, ora 23:24
Willy Fog
Nu este medic/terapeut
Willy Fog
Mentionez ca fac 2 injectii de Rispolept Consta pe luna si 1 pastila de quetiapina 400 mg seara si Prozac 1 pastila 20 mg dimi si una la pranz.Am TOC si schizo.Sunt cam distrus la capitolul cognitie si concentrare.:(
0
13-10-2018, ora 23:45
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nici cu Piracetam nu merge, stai linistit. Toata lumea e la fel.
0
14-10-2018, ora 11:55
Martin van Nostrand
Nu este medic/terapeut
Martin van Nostrand
Aronnax: "...medicul nu vrea sa imi dea nimic pentru asa ceva, ca nu e de acord cu suplimentele..."

Ce sa-ti dea ? Exista suplimente care imbunatatesc concentrarea ? Daca exista spune-mi cum se numesc, ca le iau eu imediat fara sa mi le dea cineva ! :)
0
14-10-2018, ora 13:18
Steve.the.great
Nu este medic/terapeut
Steve.the.great
Se poate lua Neurooptimizer fara nici o prescriptie dar si fara nici o garantie ! :) Dar se pare ca asta ar fi cel mai bun supliment de sustinere a creierului !
0
15-10-2018, ora 15:26
Willy Fog
Nu este medic/terapeut
Willy Fog
Si fara reactii adverse daca e combinat cu psihiatricele?Asta nu stii:))
0
15-10-2018, ora 22:14
Steve.the.great
Nu este medic/terapeut
Steve.the.great
Se poate lua cu absolut orice alt medicament ! Spuneam ca nu e garantat efectul pe care il asteapta fiecare !
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.