Dereglari majore a vederii, dureri de cap, slabiciuni !

25-10-2016
Listakira
Nu este medic/terapeut
Listakira
Din timpul sarcinii s-au declansat multiple simptome la care pina in prezent nu pot gasi raspuns si un diagnostic clar. am 24 de ani si sunt extrem de disperata !!! De 9 luni am probleme mari, vederea este afectata foarte mult ( am musculitze in ochi, luminitze, fotoopsii, prin partie cind prevesc am ca deteriorari pe ochi sin care cind maresc mai mult ochii apar crapaturi ca in sticla !!!! Mi se dubleaza imaginile cind privesc sus si in dreapta la care medicii oftomologii au constatat ca este o semipareza pe nervul 6 !! Cind acoper un ochi la acel deschis apar multe luminitze si se intuneca in fata ochiului ! Toate aceste sunt permanente !).am dureri intr-un punct in cap pe partea dreapta de parca ma apasa, citeoadata pielea de pe acel ma doare mult tocmai radacinile parului sufera senzatii de ustutime !!! Slabiciuni mari si pulsul permanent redicat !!! Am facut multiple investigatii : RMN de 4 ori inclusiv odata si cu contrast un CT analiza gen.de singe EEG si PV ( la care o esit rezulatatul din partea ochiului sting la limita ).Glanda teroida la fel bine macar ca eu am hipofunctie !Toate au esit bune !!! Medicii dau din miini si nu stiu ce sa-mi zica am fost la vreo 4 neurologi ((((( Din aceasta cauza nimeni nu poate sa ma ajute si sa-mi dea un rasp.am bebelush mic de 7 luni dupa care ingrejesc si cit de rau imi este eu nu am renuntat la alaptare cu greu din cauza starii mele.nu stiu ce sa mai fac !!! Daca cineva are vreo ideie va rog mult ajutati-ma.!
2 comentarii
0
30-10-2016, ora 10:08
clausa
Nu este medic/terapeut
clausa
Buna, nu sunt medic dar eu zic ca e bine sa te uiti si daca simptomele se incadreaza la "artrita cu celule gigant" sau sa fie o problema la circulatia arterelor vertebrale (cauta insuficienta circulatorie vertebro-bazilara). Mie pe langa problemele la ochi imi dau multe alte manifestari si e posibil sa vina de la coloana cervicala. Din ce am mai citit, post-partum sunt dese cazuri de tensiune ortostatica, deci nu struca sa iei o tensiune culcat si in picioare.
0
30-10-2016, ora 11:23
Listakira
Nu este medic/terapeut
Listakira
Cum pot verifica aceasta ???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: