Dezorientare spațială dezechilibru la miscari

09-08-2020
IonutCleverbit
Nu este medic/terapeut
IonutCleverbit
Salutare, din 2018 mă confrunt cu senzatii foarte inconfortabile de dezechilibru si amețeală.dupa toate analizele de sange si Rmn urile specifice nu am gasit o explicație logică pentru simptomele mele.inclusiv tratament psihiatric am luat.constat ca mi se intampla mai mult pe perioada calda.din 2018 până în 2020 am avut câteva pauze cumulate de aproximativ 10 luni în care m-am simțit bine.nu stiu ce sa mai fac.din nimic, încep să simt o greutate in cap si parca nu ma pot concentra corect în acele momente.nu as pune pe seama stresului sau epuizării pentru ca mi se intampla deseori, aparent fara nicio cauză.multumesc anticipat pt raspuns si apreciez ajutorul
1 comentarii
0
12-08-2020, ora 09:02
Teacher2k17
Nu este medic/terapeut
Teacher2k17
Eu totusi tind sa cred ca e de la stres. In aceeasi situație sunt și eu. Stresul poate avea efecte de lunga durata asupra organismului. Și eu îmi simt capul greu și nu ma pot concentra. Stau cu “amețeala” asta toată ziua și o duc pe picioare. Mie mi d a dat ascutil. Dar am intrerupt orice medicament pt ca am rămas însărcinată și cred ca ma simt acum asa și de la sarcina
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •