din copilarie am ramas cu frica de intuneric

01-04-2009
SebyBr
Nu este medic/terapeut
SebyBr
De cand eram mic (nu ca sunt foarte mare) am 13 ani era un videoclip cu animal-x care era cu o moarta sau ceva in genu si fratele meu mai mare ma chema zcea k dadea pe desene si dadea acolo si am ramas cu frica DE INTURNERIC aprind toate luminile in casa cand ma duc pana la bucatarie sau la balcon... si mai poate fi si de la seria de filme THE GRUDGE in rs alte filme nu ma sperie...
3 comentarii
0
01-04-2009, ora 13:27
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Nu te mai uita, dragutule, la lucruri urate, uita-te si tu pe tvr cultural, pe mezzo, stiu eu, pe national geografic, plimba-te prin nautra, citeste carti frumoase, vei uita de lucrurile urate.
Aceste orori fac rau la suflet si la nervi, mai ales la copii, caci ei sunt mai impresionabili, mai curati suflateste si mai sensibili.
Numai bine!
0
09-07-2009, ora 00:57
Carolaina
Nu este medic/terapeut
Carolaina
sa nu te uiti la Exorcistul. pe mine m-a marcat pe viata!
0
05-10-2009, ora 17:22
deyutza95
Nu este medic/terapeut
deyutza95
exorcistul nu a fost mare chestie, dar episoadele, a haunting de pe discovery sunt scary!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Refuzul școlar - fobia școlară
  • Teama de ace a copiilor ar putea fi influențată de comportamentul părinților
  • Tratamentul fobiilor cu o metodă bazată pe inteligența artificială
  • Uleiul esențial de portocale poate reduce simptomele stresului post-traumatic
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Frica la nivel molecular
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.