Intazaiere de limbaj

23-02-2023
Madalina-Maria Tifrea
Nu este medic/terapeut
Madalina-Maria Tifrea
Buna ziua! Va rog sa ma scuzati de deranj. Am un băiețel de 2 ani, care vorbeste putin as spune eu pentru varsta lui. Are in jur de 20 de cuvinte in vocabular. Stie si înțelege absolut tot ce i se cere, de raspuns nu mai vrea, decat destul de rar. Am intrebat la pediatru si ni s-a spus sa asteptam pana la varsta de 3 ani. Insa totusi imi fac griji. Daca il intreb, de exp. Cum face fiecare animal in parte, raspunde. Daca il intreb ce culoare are masina x, nu mai zice. Desi daca ii spun sa imi aduca masina rosie, o aduce fix pe aia. Unde ar trebuii sa lucrez sa il ajut sa vorbeasca mai usor? Sau chiar am eu asteptari prea mari.. mulțumesc pentru atentia acordata si va doresc mult succes in continuare!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: