lombosciatica

12-08-2011
aduducai viorica
Nu este medic/terapeut
aduducai viorica
Buna ziua, acum o luna de zile pe mama mea in varsta de 76 de ani a luat-o o durere de spate insuportabila..am mers la urgenta si i-a pus urmatorul diagnostic : lombosciatica (sensibilitate la percutie, coloana lombo-socate ).Dupa o saptamana luand analgezice ( movalis si no-spa ) i-a cedat durerea.Dupa o perioada de 2 saptamani i-a revenit o durere insuportabila neputand sta in picioare si care nu i cedeaza cu nici un analgezic..i-am dat tador si midocalm la prescriptia medicului si tot nu i-a stat. Ce este de facut?
4 comentarii
0
12-08-2011, ora 18:05
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
cereti medicului ceva antiinflamatoare injectabil.multa sanatate.
0
12-08-2011, ora 21:43
ursulet1
Nu este medic/terapeut
ursulet1
Buna seara!
Am lombosciatica de 14 ani, am stat 8 ani in Spania si am facut tratament injectabil cu INZITAN. Am cautat si in Romania si nu am gasit.A-ti putea sa imi spuneti de unde il pot procura daca locuiesc in Romania?
Sau poate ceva asemanator. Va multumesc, si astept raspuns cat mai urgent.
0
12-08-2011, ora 23:07
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Buna seara!

Am scapat de lombosciatica (durere nu mai exista, si asta e cel mai important, ca pot merge), fara niciun fel de medicament, doar cu o sedinta de CERAGEM, gratuit. Nu stiu din ce oras sunteti, interesati-va daca exista un centru CERAGEM in orasul Dvs. si mergeti cu toata increderea. Singurele contraindicatii sunt: tija pe coloana, operatie mai recenta de 6 luni si sarcina. Nu mai luati degeaba medicamente, care va fac rau la ficat, rinichi si stomac. Mergeti cu toata increderea, ca veti rezolva multe dintre problemele de sanatate.
0
13-08-2011, ora 23:29
madalina77
Nu este medic/terapeut
madalina77
va rog am fost operata de chist pe ambele ovare de doi ani si de atunci am dureri de coloana ingrozitoare, raza spune ca sunt manifestari spondilo-artrozice difuze de grad modest cu osteofite reduse si spatii discale conservate, problemele mele sunt mai multe ma dor si genunchii coatele, adica toate incheieturile si trec greu, de la operatie n-am mai lucrat, vreau sa stiu daca imi mai pot reveni si ce e de facut, in prezent nu urmez nici un tratament
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.