maninc, maninc, maninc si nici un rezultat

24-09-2007
sun
Nu este medic/terapeut
sun
am o problema.nu e fff serioasa dar ma cam deranjeaza.am 18 ani 55 kilograme.maninc multa mincare ce contine proteine, glucide, lipide.nimic nu ma ajuta.duc un mod de viata nu tare activ.fumez.simt ca stomacul nu ia toate substantele nutritive din mincare si astfel nu ma ingras, macar putin de tot.am umblat si la sala de forta.nimic.sint oare niste tablete care sa ma ajute sa capat si eu vreo 5-6 kilograme?
4 comentarii
0
25-09-2007, ora 00:00
Cosmin_B
Nu este medic/terapeut
Cosmin_B
Eu cred ca dimpotriva, corpul arde repede mancarea si o asimileaza in organism foarte eficient... adica ai un metabolism foarte rapid ceea ce e foarte bine in ziua de azi cand lipsa mancarii nu mai este o problema iar ceea ce este important ramanand eliminarea toxinelor si pastrarea substantelor necesare... adica ceea ce un corp cu un metabolism rapid face. Eu am un metabolism foarte lent... trebuie sa nu mananc seara si dimineata plus ceva miscare ca sa ma mentin in parametri normali.
Felicitari pt. metabolism... te invidiez :)
0
26-09-2007, ora 00:00
Tta
Nu este medic/terapeut
Tta
dan v sa stii k tocmai din cauza faptului k nu mananci de dimineata ai un mewtabolism lent.asa procedam si eu inainte dar cu timpul am incercat sa mananc si de dim cat de putin si astfel metabolismul s-a reglat si ma slabit f mult m-am schimbat complet.bine am adoptat si alte masuri am inceput sa mananc multe fructe, ex fizice etc
0
26-09-2007, ora 00:00
Cosmin_B
Nu este medic/terapeut
Cosmin_B
Cred ca te-ai referit la mine cu metabolismul... nu prea mananc de dimineata de mic, o sa tin cont de sfatul tau si o sa manac mai mult de dimineata... am mai auzit ca e bine sa te incarci bine de dimineata !
0
26-09-2007, ora 00:00
Tta
Nu este medic/terapeut
Tta
da la tine ma refeream scuze...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dependența de alimente
  • Femeile cu boală celiacă sunt de două ori mai predispuse la anorexie
  • Alimentele care îngrașă cel mai tare (și de ce)
  • Vitaminele îngrașă?
  • Schimbări majore în structura creierului la persoanele cu anorexie
  • Persoanele care se îngrașă din nou, după ce au slăbit, pierd masă musculară și câștigă mai multă grăsime corporală
  • Anorexia - o boală care face mai multe victime printre adolescenții băieți
  •