abuz romparkin
De doua saptamani mi-am facut o obisnuita sa ma supradozez cu romparkin pentru a ma droga.
Iau doze mici doar 2 3 pastile in loc de una cat mi-a prescris medicul.
Am o senzatie de euforie si plutire si sunt constient ca imi pot provoca probleme serioase daca nu ma opresc.
In prezent simt o nevoie de a imi face rau asa incat sa nu simt efecte imediate ci doar in timp indelungat.
Imi este greu sa realizez unele activitati normale cum ar fii sa ma spal(doar o data la 3 4 saptamani)pentru ca simt ca este o activitate prea dificila si pentru ca ma simt inferior celorlalti oameni si nu cred ca are vreun rost sa ma mai concentrez pe ce se intampla in lumea exterioara.
Medicul psihiatru mi-a prescris acelasi tratament dar nu am curajul sa ii marturisesc despre supradoze pt ca nu vreau sa fiu internat!
Iau doze mici doar 2 3 pastile in loc de una cat mi-a prescris medicul.
Am o senzatie de euforie si plutire si sunt constient ca imi pot provoca probleme serioase daca nu ma opresc.
In prezent simt o nevoie de a imi face rau asa incat sa nu simt efecte imediate ci doar in timp indelungat.
Imi este greu sa realizez unele activitati normale cum ar fii sa ma spal(doar o data la 3 4 saptamani)pentru ca simt ca este o activitate prea dificila si pentru ca ma simt inferior celorlalti oameni si nu cred ca are vreun rost sa ma mai concentrez pe ce se intampla in lumea exterioara.
Medicul psihiatru mi-a prescris acelasi tratament dar nu am curajul sa ii marturisesc despre supradoze pt ca nu vreau sa fiu internat!
2 comentarii
Si care este intrebarea? Vrei sa te invatam cum sa-ti faci rau sau cum sa-ti faci bine? Ca bag sama ca drumul pe care l-ai apucat nu te duce prea departe...
Intrebarea este de fapt: ce vrei sa faci cu viata ta? Crezi ca drogatul cu pastile rezolva situatia sau mai rau o agravează?
Ca sa poti fi ajutat trebuie intai sa recunosti ca ai o problema, si daca solutia este internarea, trebuie sa o accepti. Ma gandesc ca tratamentul ti-a fost dat pentru o tulburare pe care o ai deja, vrei sa mai adaugi si altele?
Intrebarea este de fapt: ce vrei sa faci cu viata ta? Crezi ca drogatul cu pastile rezolva situatia sau mai rau o agravează?
Ca sa poti fi ajutat trebuie intai sa recunosti ca ai o problema, si daca solutia este internarea, trebuie sa o accepti. Ma gandesc ca tratamentul ti-a fost dat pentru o tulburare pe care o ai deja, vrei sa mai adaugi si altele?
Ideea principala nu e ca dv sa va drogati cu Romparkin, ci sa luati un tratament astfel incat sa va simtiti bine cu el. Faptul ca nu puteti sa va spalati e un simptom de depresie. Discutati cu medicul dv despre toate simptomele pe care le aveti si el va va modifica tratamentul astfel incat sa va fie ok. Nu are rost sa luati in plus un medicament care sa va faca rau.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3comparatie coaxil-cipralex
- 5Recomandari pastile pentru anxietate sociala
- 0Efecte secundare medicamente !
- 1Intrebare Seroxat
- 5intrerupere tratament cu tiapridal - care ar putea fi efectele?
- 9Medicamente combinate pentru depresie
- 2tratament depresie
- 47Prozac bun in depresie insotita de anxietate?
- 7Intrebare despre romparkin
- 0Efecte antidepresive
- 2Stimulente periculoase - energizante și romparkin
- 4Probleme cu memoria si orientarea in spatiu
- 10Depresia. Ma simt obosita si fara nici un Chef de a face activitati.
- 9Olanzapina Urgent!!
- 3Reactii adverse medicament.
- 3Cipralex pentru Toc
- 0Schema de tratament
- 7Medicamentele psihiatrice afectează ficatul?
Mai multe informații despre: medicamente psihiatrice
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
