sfaturi pt dureri de genunchi si umflaturi am ambi genunchi

27-05-2012
gavrilasflorentina@googlemail.com
Nu este medic/terapeut
gavrilasflorentina@googlemail.com
va rog sa ma ajutati cú ceva sfaturi pt dureri de genunchi si umflaturi am ambi genunchi umflati si ma dor pana la calcaie am fost la medic si am facut injecti langa coloana dar nu miau trecut multumesc anticipat
4 comentarii
0
27-05-2012, ora 21:16
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Va ajutam cu mare drag, dar nu am inteles, din pacate, tocmai elementele esentiale: sexul, varsta, greutatea/inaltime, status ocupational si sportiv, antecedente traumatice, vasculare, neurochirurgicale, reumatologice-inflamatorii, metabolice, cardiace, renale, hepatice etc.
Edemul gambier are, cel mai adesea, o origine vasculara, cardiaca, renala etc.
Durerea ce coboara pe gamba, pana la glezna, are mai curand o origine vasculara sau neurochirurgicala (hernie de disc).
Durerile articulare ale genunchilor sunt expresia suprasolicitarii lor (gonartroza), datorita obezitatii si efortului fizic disproportionat.
Asteptam detalii relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
28-05-2012, ora 07:20
gavrilasflorentina@googlemail.com
Nu este medic/terapeut
gavrilasflorentina@googlemail.com
am 33 ani, 65kg, femeie nu am avut accdidente de nici un fel nu stiu sa am vro alta boala analizele la zi loc de munca mc donals 8 ore pe zi.
0
29-05-2012, ora 11:40
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
In cazul D-voastra problema majora este cea a efortului fizic supra-dimensionat.
Daca simptomele dispar la reducerea drastica a efortului (stat in picioare, mers pe jos), tocmai ati gasit raspunsul.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
29-05-2012, ora 17:27
gavrilasflorentina@googlemail.com
Nu este medic/terapeut
gavrilasflorentina@googlemail.com
multumesc pentru raspunsuri multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.