tremurat, lipsa de concentrare si imposibilitate de a vorbi

02-03-2009
minaia
Nu este medic/terapeut
minaia
buna ziua, ma numesc Maria, am 30 de ani, si merg la liceul seral, atunci cind am fost scoasa la tabla a inceput sa-mi tremure miinile, piciorele si capul si nu m-am putut controla oricit am incercat, nici sa vorbesc nu eram in stare, asa mi se intimpla mereu oriunde merg la un interviu sau daca m-ar pune sa citesc nu as putea as incepe sa tremur, din cauza asta nu am vrut sa ies la tabla cind ma strigat si am luat 4.nu stiu cum sa imi opresc tremuratul asta.as vrea sa pot fi si eu un om normal.
2 comentarii
0
02-03-2009, ora 17:38
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna seara!

Mai mult ca sigur suferiti de hiperemotivitate!
Va recomand Sedatif PC.

Numai bine si multa sanatate!
0
03-05-2009, ora 16:31
traiancris
Nu este medic/terapeut
traiancris
ceau,
stiu ca este un lucru foarte foarte neplacut ceea ce ni se intampla eu cred ca aceste sintome au fost generate datorita stresului si intr-o mai mica masura mostenite de la parinti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tremurături apărute din senin - cauze posibile
  • Pierderea atenției - probleme de concentrare (la adult)
  • Probleme de concentrare la școlar – cum le identificăm, ce este normal și când cerem ajutorul
  • Aglomerarea informațiilor stocate în creier, o potențială explicație pentru problemele de memorie și concentrare de la bătrânețe
  • Modul în care medicamentul Ritalin crește concentrarea (cercetare)
  • Tremurături ale mâinii la tineri - cauze și boli posibile, evoluție
  •