Zyban plus anxiar

28-11-2018
Andrei
Nu este medic/terapeut
Andrei
In urma cu 6 luni am facut o toxiinfectie alimentara care s a lasat cu 20 30 atacuri de panica pe zi.
Am fost si am facut foarte multe analize printre care CT plus Rmn pentru ca ma durea foarte tare capul si ameteam foarte tare pe langa faptul ca stomacul mi l simt ca intr o menghina prins.Precizez ca am luat anxiar pentru liniste
Acum dupa 1 luna am mers la psihiatru zi mi a introdus Zyban pentru ca incepusem deja sa fiu depresiv(lipsa poftei de mancare, fara chef si dureri mari de stomac, fara vlaga).
Acum dupa 6 zile sunt mult mai ametit si deja de dupa amiaza incepe o oboseala asupra capului.
Mi este si teama sa stau la serviciu.
Cu toate astea mi s a spus sa am rabdare ca zybanul ma va ajuta si ca acestea sunt efecte secundare.
Mi este teama sa nu fie si mai urat.
Puteti va rig sa mi lasati un raspuns?
8 comentarii
0
28-11-2018, ora 10:23
epona
Nu este medic/terapeut
epona
Zybanul se da si in dependenta de tutun. Si da ameteala si stari de oboseala..
0
28-11-2018, ora 17:58
Andrei
Nu este medic/terapeut
Andrei
Sunt de acord cu dumneavoastra, dar mi l a prescris un medic psihiatru!
Stiu de dureri si ameteli, dar e de durata la mine.
0
29-11-2018, ora 07:58
Andrei
Nu este medic/terapeut
Andrei
Are idee cineva?
Ma simt foarte rau de parca as avea pietre in stomac plus o stare de agitatie continua si chiar daca iau anxiar tot nu reusesc sa ma linistesc!
0
30-11-2018, ora 11:16
Andrei
Nu este medic/terapeut
Andrei
Chiar nu stie nimeni despre acest medicament?
Dupa 8 zile ma doare stomacul si am un tremur interior. Dar cand iau anxiarul imi mai trece.
Din ce am citit spune ca dupa 2 3 saptamani trec efectele adverse si dupa va fi inspre bine.
0
30-11-2018, ora 14:57
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,
De fapt cred ca ceea ce s-a intamplat este ca acea toxiinfectie alimentara a scos la iveala ceva se se afla acolo, la un nivel mai profund. De acolo lucrurile au derapat caci ceea ce se intampla acum este o tulburare anxioasa.
In afara de tratamentul medicamentos, care trateaza simptomele, incercati sa stati de vorba cu un psihoterapeut cu experienta si sa vedeti ce se intampla de fapt.
0
30-11-2018, ora 17:07
Andrei
Nu este medic/terapeut
Andrei
Buna seara!
Fac psihoterapie si totul e din trecut...
Acum sper sa merg inspre bine, dar am niste senzatii urate de cand iau medicamentul...si cateodata si bune si de ingrijorare.
Din ce am vb cu psihiatru mi a spus ca dupa 2 3 saptamani dupa ce vor disparea si efectele adverse totul va fi inspre bine.
0
30-11-2018, ora 18:04
Andrei
Nu este medic/terapeut
Andrei
Emotii ce nu pot sa le controlez!
0
16-12-2018, ora 20:42
Andrei
Nu este medic/terapeut
Andrei
Imi poate spune cineva despre acest zyban?
Il iau de 2 saptamani jumatate si am numai efecte secundare.
Totusi sunt un pic mai cu viata...mai rad mai glumesc, dar tot mai am atacuri de panica ameteli si greturi cu vomitat aproape zi de zi.
Iau si anxiar pentru tulburare anxioasa de 6 luni, dar cred ca nu si mai face efectul.
Voi merge din nou la medic, cu frica ca sa nu mi introduca ceva mai puternic sa ma faca leguma...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: