onicomicoza reparuta dupa 2-3 ani
am avut... am tratat cu LAMISIL parca pastile...costisitor si m-a durut ficatul... acum mi-a reaparut (dupa 2-3 ani) si a lua si sotul meu... ce tratament am putea face???
4 comentarii
Onicomicoza reapare dupa o perioada de timp deoarece conditiile care au generat aparitia ei prima data s-au mentinut (intuneric si umezeala)! Tratamentul se poate face tot numai cu pastile! Puteti utiliza fie Orungal cu sanse 75-80% de vindecare, fie Fluconazol, cu sanse 50-60%. De asemenea, se poate relua tratamentul cu Lamisil ( exista echivalentul Terbisil, mai ieftin cu 100 lei/cutie).
Adresati-va unui dermatolog pentru mai multe lamuriri si urmarirea tratamentului.
Adresati-va unui dermatolog pentru mai multe lamuriri si urmarirea tratamentului.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2Ficat? Inima?
- 4Poate fii cancer
- 2durere partea dreapta ficat si stari de voma
- 16onicomicoza
- 3carcinomateza cu ascita, metastaze osteolitice, ficat tumora
- 8Diagnostic nesigur
- 4Probleme cu ficatul sau nu
- 3Umflatura in zona patului unghiei
- 4durere in partea dreapta in zona fierei sau ficatului de ce?
- 6ce inseamna emangion la ficat?
- 4onicomicoza.. tratamente diverse fara rezultate
- 0analize sange la ficat
- 9onicomicoza - tratament fara rezultat
- 4problema cu ficatul
- 3onicomicoza (ciuperca unghii) plus pete pe talpa
- 0noduli la ficat
- 1Ciuperca unghiei
- 8Ecografie
- 1Ct pentru hepatita b - leziune hipodensa cu structura neomogenă imprecis delimitată
Mai multe informații despre: Onicomicoza Ficatul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: