racit de mult timp.
Salut, in urma cu vreo 3 saptamani a dat o raceala peste mine, mai intai a inceput cu tusa, tuseam cu expectoratii, dupa mi-a trecut, iar acuma imi curge nasu.Am luat nurofen pentru raceala si gripa, antibiotice dar tot nu mi-a trecut, inca imi mai curge nasul. Vrea sa va mai spun ca ma doare si un plaman in partea dreapta spate. Ce ar putea fi ? Sunt fumator, dar fumez putin 2-3 tigari pe zi.
1 comentarii
Cea mai buna varianta in cazul dumneavoastra ar fi sa mergeti la o consultatie si eventual o radiografie pulmonara.
Cu stima:
dr Petre Muresan
Cu stima:
dr Petre Muresan
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 7la 10 ani am fost diagnosticata cu glanda hipotiroida...hipotiroidism
- 7rinosinuzita maxilara cronica
- 3hemoragie nazala si raceala
- 6Raceala dupa 3 zile cu bronho vaxom ?
- 8tratament cu Piroxicam (Flamexin) pentru raceala?
- 3medicamente pentru raceala in alaptare
- 7tusa rea si continua sper de la raceala
- 9Raceala vara (pe canicula)
- 6am avut o raceala mai putenica, la un moment dat am simtit o pocnitura in urechea dreapta
- 42Nas infundat, raceali dese si cornete nazale marite
- 5durere in piept partea dreapta
- 4ce sa mai fac?
- 1Raceala persistenta (de 3 saptamani)
- 1raceala, transpiratie...
- 3raceli repetate
- 0raceala sau sarcina?
- 2Tuse si raceala
- 1Am racit vara ?
- 3Raceala de mai bine de o luna
- 0Sunt racita, necesit antibiotic?
Mai multe informații despre: Raceala
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: