Ajutati-ma - fetita de un an si 6 luni imi face destul de des in gat si se raceste repede

14-04-2019
Matei Simona
Nu este medic/terapeut
Matei Simona
Buna ziua am o fetita de un an si 6 luni imi face destul de des in gat si se raceste repede oare ce este de facut ?Multumesc !
1 comentarii
0
15-04-2019, ora 13:11
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
V-as sugera sa incercati sa ii cresteti imunitatea in mod natural ducand copilul vara la salina Praid sau Turda, ori la Marea Neagra, sa respire aerosoli sarati. Daca puteti face cure macar de 2 sapt /an, 3 ani succesiv, ar fi util. Puteti folosi si medicatie, ca alternativa, cu Pro-Immunity = 5 ml/zi, 2 sapt, urmate de 2 sapt pauza si repetat cura inca 2 sapt. Sanatate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele coronavirusului, al virusului respirator sincițial și al rinovirusului asupra copiilor
  • Cum afectează co-infecţiile coronavirus, virus sinciţial respirator şi rinovirus copiii
  • Nivelul de activitate fizică - invers proportional cu numărul de zile de infecții ale tractului respirator superior la copii
  • Infecțiile respiratorii înainte de vârsta de doi ani pot crește riscul de deces din cauza unei boli respiratorii la vârsta adultă
  •