am fost diagnosticata cu infectie cu gardnerella si candida | Forumul Medical ROmedic

am fost diagnosticata cu infectie cu gardnerella si candida

05-08-2011
vax123
Nu este medic/terapeut
vax123
in urma controlului la ginecolog am fost diagnosticata cu infectie cu gardnerella si candida, lucru din cate am inteles destul de comun. mi s-au prescris 12 ovule de cervugid, seara inainte de culcare. de 3 zile am inceput tratamentul, si tot de 3 zile am inceput sa ma simt rau - am o stare f accentuata de oboseala, si pusee de greata f puternice (fara sa fi varsat vreodata) asociate cu ameteala, gust "lesios/sapunos" in gura si senzatia de cap greu. ma intreb daca a mai avut cineva aceste simptome in timpul tratamentului sau nu sunt asociate?
3 comentarii
0
05-08-2011, ora 18:58
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Intrerupe cateva zile, apoi incepe sa reiei. Daca ai aceeasi stare dupa primul ovul, nu mai lua, inseamna ca ai alergie la unul dintre componente! Ginecologul iti poate indica altceva, sunt destule tipuri de ovule.
Sanatate!
0
05-08-2011, ora 21:54
vax123
Nu este medic/terapeut
vax123
si eu m-am gandit la aceeasi strategie, dar nu stiu sigur cum ar afecta asta evolutia vaginitei. chiar as vrea sa scap de ea :)). habar n-am daca tratamentul poate fi intrerupt la un sfert si reluat apoi cu restul de ovule fara ca eficienta lui sa fie afectata. multumesc de raspuns.
0
05-08-2011, ora 22:15
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu e de jucat cu alergiile! Mergi la medic sa incerci alte ovule.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.