ameteali puternice in diverse momente si situatii

24-01-2009
allys24
Nu este medic/terapeut
allys24
Buna ziua.
De ceva vreme ma chinuie niste ameteli teribile care apar in diverse momente si situatii...mai exact de vreo 6 luni. am fost pe la fel si fel de medici care mi'au pus diagnosticul spasmofilie, am luat calciu, nu m'a ajutat cu nimik ba din contra, am mai facut si nisip la rinichi din cauza asta.in ultima vreme la aceste ameteli s-au adaugat si alte simptome cum ar fi: stare generala alterata, stare de somnolenta, greata, lipsa poftei de mancare, si ocazional dureri de cap, senzatie de balonare si de vreo 2 luni scaunul este de culoare galbuie (mananc in jur de 2 banane pe zi pt anemie). Intrebarea mea este: culoarea scaunului poate fi din cauza bananelor? iar ce-a de-a doua: de la ce ar putea fi celelalte simptome? as vrea sa stiu incotro sa ma indrept si ce analize sa fac pentru a afla misterul deoarece m'am saturat sa merg la medici si sa'mi spuna ca am caderi de calciu si sa nu fie asta.
Multumesc anticipat.
2 comentarii
0
24-01-2009, ora 17:46
alibora
Nu este medic/terapeut
alibora
am nevoie de un sfat ; am aflat ca unul din colegii de gradinita ai copiilor mei este bolnav de tbc; problema este ca a fost diagnosticat acum 3 zile iar mama lui nu vrea sa anunte la gradinita si sa-l readuca imediat ce il externeaza din spital ; ar trebui sa anunt gradinita sau sa tac si sa le fac analize doar copiilor mei ? ;
0
25-01-2009, ora 13:54
alibora
Nu este medic/terapeut
alibora
noi locuim in Ploiesti si nu stiu la ce spital este internat copilul la Bucuresti ; mama copilului mi-a spus de aceasta situatie si cred ca sunt singura persoana care stie ( exceptand membrii familiei ) ; de aceea sunt pusa in incurcatura pentru ca si mama copilului are tbc si nu au lasat-o sa stea la spital ( are de cca 2 ani dar nu mi-a spus pana acum cateva zile ) ; asa cum si-a ascuns ea boala de toata lumea nu credeti ca o va ascunde si pe a copilului ? ; ma mai gandesc si la faptul ca poate copilul nu are microbul activ si ca se vor agita spiritele degeaba la gradinita dar nu am certitudinea ca mama lui imi va spune ; copilul are sigur tbc ( cel putin asa sustine mama ) pentru ca acest lucru s-a confirmat la analize
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici