Apnee in prima parte a somnului cu dureri articulare

21-11-2013
qqnqqch
Nu este medic/terapeut
qqnqqch
Buna seara! Apelez la dvs deoarece analizele specifice problemelor respiratorii au iesit bine insa eu nu ma simt bine. Problema mea apare in primele 30 de min de somn. Ma trezesc brusc datorita lipsei aer, insa raman intr- stare ciudata( sunt constienta de ce e in jurul meu dar prea confuza sa reactionez, sa vorbesc).Aceasta este insotita de dureri mari si slabiciune la incheieturile mainilor( nu reusesc sa strang pumnul din cauza durerii) si durere in piept.Criza dureaza cateva minute(max 5), dupa care imi revin (resimt doar o slabiciune generala). De obicei apar de cateva ori pe an insa in ultima vreme sunt mai dese (saptamana aceasta au fost aproape zilnic). Poate nu e foarte grav insa ma nelinisteste starea confuza si nu vad legatura cu durerile articulare. Sa fie o carenta completata de o apnee cauzata de deviatie de sept(am deviatie usoara) sau e altceva? Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
1 comentarii
0
24-11-2013, ora 18:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ne e legat de deviatia de sept
posibil sa fie legat de kg inplus, regimul alimentar si problemele digestive, mai cu seama intestinale
daca am dreptate... trebuie facuta o endoscopie gadtrica si o colonoscopie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.