Cancer la plamani - Chimioterapie sau Imunostimulatori

26-05-2009
Eugenia76
Nu este medic/terapeut
Eugenia76
Pacient 56 ani diagnosticat cu CARCINOM EPIDERMOID - CU CELULE MARI - PUTIN DIFERENTIAT.NU E OPERABIL.
Stiti cumva care tratamentul cel mai bun? Pacientul are diabet si tensiune mare.
Chimioterapia are efect?Care cel mai bun oncolog din Romania?
15 comentarii
0
31-05-2009, ora 18:41
Eugenia76
Nu este medic/terapeut
Eugenia76
Silviu iti multumesc pt raspuns.Tu stii pe cineva care a utilizat metoda aceasta? Intrebarea mea era adresata celor care au invins cancerul cu metode naturiste sau cu citostatice.Tu ma poti ajuta in acest sens?
0
10-06-2009, ora 22:01
Eugenia76
Nu este medic/terapeut
Eugenia76
Buna ziua tuturor,
am cerut si eu o consultatie online pe site-ul terapii-naturiste, asa ca sa am un sfat profesional inainte de a comanda tratamente naturiste, am platit si consultatia si nu am primit-o nici azi,.de 1 luna deja.
E chiar adevarat ca sacalii nu au mila de disperarea omului.

Deocamdata tatal meu a inceput chimioterapia avand in vedere ca stadiul de cancer a avansat si i-am adus din China niste medicamente care se spune sunt cele mai puternice la nivel de medicamente naturiste.
El se simte deja mai bine va recomand tianxian.com.
0
11-06-2009, ora 17:24
sunny_face
Nu este medic/terapeut
sunny_face
Buna ziua, nu este un comentariu la cele discutate mai sus, dar nu am stiut unde ar trebui sa scriu, si am nevoie de ajutor. Tatal meu a fost diagnosticat cu formatiune tumorala densa lob inferior drept, cu posibile determinari secundare lob inferior stang si SR stanga si adenopatii patologice mediastinale...
acest diagnostic inseamna cancer??
daca aveti mai multe informatii despre acest tip de afectiune va rog sa ma ajutati cu un sfat, sau o recomandare. Va multumesc anticipat.
0
26-06-2009, ora 16:21
plafares
Nu este medic/terapeut
plafares
In 2008 pe 02.sept. am fost operat pentru Tumora LSS lob superior stang T2 N3 M0.Nici nu stiu o fi cu metastaze ca eu ma simt binisor am mai luat si in greutate Ma poate ajuta cine-va sa-mi spuna Dar daca fac un tratament cu Chitosan si Cordiceps si le i-au cu apa cu deuteriu redus Qlarivia o fi bine Poate imi dati un sfat dar mai repede poate mai apuc si eu sa-l citesc.Fiti linistiti cu moralul stau bine daca s-ar ridica si organismul la nivelul moralului totul ar fi OK.Sanatate prieteni de suferinta sanatate si optimism va doresc.Doamne-ajuta.
0
30-06-2009, ora 23:55
Eugenia76
Nu este medic/terapeut
Eugenia76
D-l Plafares in primul rand va felicit pt reusita dvs Sunteti norocos ca ati putut fi operat.Tatal meu e in stadiul 3B al tumorii si nu mai poate fi operat. Va felicit si pt moral nu e usor sa fi optimist o data ce intri int-o clinica de oncologie. Va rog din suflet nu luati nimic fara sfatul unui medic expert, pt ca daca bine nu fac aceste medicamete, cu siguranta lasa ceva efecte negative.Si de ce tocmai aceste medicamente Cordiceps e o ciuperca chinezeasca buna pt cine sufera de impotenta Chitosan e un inhibitor al celulelor grase Sunteti cumva la dieta Fiti atent ca pe acest site sunt multe persoane care isi fac publicitate la medicamentele pe care le reprezinta sau vand. Viata e un dar pretios si nu putem sa o incredintam primului venit.Sfatul meu : adresati-va unui medic de care sunteti sigur ca e medic.Sanatate
0
30-06-2009, ora 23:59
Eugenia76
Nu este medic/terapeut
Eugenia76
Pt Sunny_Face: De ce nu intrebi medicul in absenta tatalui tau Parerea mea ca trebuie sa faceti o tomografie pt a vedea bine despre ce e vorba.
0
01-07-2009, ora 11:44
Eugenia76
Nu este medic/terapeut
Eugenia76
Asa cum ma asteptam Silviu a raspuns imediat. Ce firma reprezentati d-le Silviu Citand un partecipant la acest forum: Am auzit si de o guma de mestecat care stimuleaza cresterea sanilor
0
03-07-2009, ora 18:08
plafares
Nu este medic/terapeut
plafares
Va salut pe toti prieteni ai mei de suferinta..Despre mine ce sa va spun, am 57 de ani si anul trecut in luna iulie am fost diagnosticat cu Tumora Pulmonara LSS, T2, N3, M0.In septembrie, am fost operat, iar dupa aceea am facut tratament chimio 6 luni din 24 de zile in 24 de zile.La inceputul luni acestea am facut din nou CT si arata ca Tumora a aparut din nou si la acelea-si dimensiuni 3/2 cm.Acum eu ce sa spun, ma mai misc incolo incoace pe la piata, ma mai plimb prin oras si Bucurestiul e mare, bine nu alerg suta de metri in 10 secunde, {glumesc} dar o mai duc.De cand am fost operat si pana in present nu am tinut nici-un regim, am mancat tot ce am avut pofta, bine dar cat m-a tinut buzunarul.Nu consum alcool si nu fumez.Nu stiu ce sa spun, sant si putin dezorientat, ma gandesc sa incep un tratament de rezistenta, de durata si nu m-am hotarat ce sa aleg.Tratamentele naturiste care as vrea eu sa le fac, nu prea ma tine "buzunarul", ca sant prea scumpe.Si sa nu uitam ca dupa 3 luni de orice tratament, trebuie facuta si o tomografie, care costa destul.Poate cine-va sa-mi dea un sfat ? O sugestie ?
0
04-07-2009, ora 17:59
Eugenia76
Nu este medic/terapeut
Eugenia76
D-le Plafares medicul ce va spune sa luati ? Eu va pot spune despre o firma chinezeasca cu reprezentanta in Bucuresti care produce un lichid pe baza de radacini chinezesti care e cel mai puternic antitumoral la ora actuala.E drept ca nu sunt foarte ieftine.O cutie a 20 fiole Tien Hsien Liquid China 1 costa 1243.00 ron. Prima luna se administreaza 1 fiola x 3 ori / zi. Firma e.Energy Plus
Produse Naturale Pentru Sanatate Consultanta Naturopata Str. Mircea Vulcanescu nr. 92,
Sector 1 - Bucuresti 010825 Tel/Fax: 021/316 4392 Mobil: 0733 354 000
O varianta mai ieftina e laptele de magarita pe stomacul gol dimineata Avemar pastile (grau incoltit) + vit.A E C+ VITACELL de luat doar cu apa.
Pt CT medicul dvs va poate interna pt control si atat cat sunteti internat CT trebuie sa fie gratis.Medicul poate recomanda cazul dvs la comisie demonstrand necesitatea CT-ului si prin urmare trebuie sa vi-l faca gratis.
Sanatate
0
07-07-2009, ora 23:05
mariuca_
Nu este medic/terapeut
mariuca_
Buna ziua,

Incerc sa ajut si eu, sper.

Dupa ce am aflat diagnosticul tatalui meu am petrecut zeci de ore cautand pe internet posibile variante de tratament. La vremea respectiva (acum 5 ani) se parea ca un extract standardizat de vasc era cel mai eficace in tratarea cancerului de plamani. Precizez ca este vorba de un medicament aprobat si care se comercializeaza in farmaciile din Germania si Austria, poate si in Romania acum, nu stiu. Numele lui este Isorel.

Era un medic, din Basarabia, care stia mai multe despre asta, la spitalul de langa Foisorul de Foc, al MAPN sau ceva in genul asta.

Este adevarat ca pe tata Isorelul nu l-a salvat dar el era intr-o stare foarte avansata, stadiul 4 cu multiple metastaze osoase, ganglionare etc. Insa a trecut mai usor peste chimioterapie si a avut chiar o perioada in care speram ca se va face bine pentru ca nu mai scuipa sange, avea mai multa pofta de mancare si mai multa energie. A mai luat Aloe Vera despre care eu chiar cred ca sustine sitemul imunitar si diverse preparate chinezesti despre care nu stiu ce sa spun.

Despre Isorel am citit multe studii, despre Aloe Vera la fel (care nu este un antitumoral dar este un imunostimulator foarte bun). Eu fac mereu cure si am gasit o Aloe Bio, suc si care costa cam in jur de 65 RON un litru deci mult mai putin decat la Forever Living. Aceasta nu contine decat acid citric spre deosebire de cea de la Forever care contine benzoat de sodiu, aspartat de potasiu si alte chestii desi ei o dau fara conservanti.

Din pacate sunt foarte multi cei care profita de disperarea unui om bolnav de cancer. Si noi am trecut prin asta si am fost de multe ori revoltata dar aceasta este lumea in care traim, din pacate.

Interesati-va de asemenea la medicii care au prescris tratamentul chimioterapic daca nu cumva sunt studii cu medicamente experimentale, in derulare. Eu am incercat sa il includ pe tatal meu intr-un asemenea studiu, condus de Astra Zeneca, o firma de medicamente cunoscuta, dar tata era mult prea bolnav si nu se incadra in criteriile respective.

Va doresc multa sanatate.
0
10-07-2009, ora 17:33
mariuca_
Nu este medic/terapeut
mariuca_
Eugenia 76 cum se mai simte tatal? Plafares ce mai faceti?
0
10-07-2009, ora 22:56
mariuca_
Nu este medic/terapeut
mariuca_
Silviu_m este un topic despre cancerul la plamani si nu despre cel gastric.

Cred ca ati facut suficient pentru a va vinde marfa si cred ca este momentul sa va opriti. Persoana care a deschis topicul a spus clar ca nu este interesata de ceea ce vindeti si cred ca este o lipsa de respect sa continuati sa bombardati acest topic cu mesaje de marketing.
0
11-07-2009, ora 12:12
Eugenia76
Nu este medic/terapeut
Eugenia76
Draga Mariuca, iti multumesc pt sugestii voi cauta sa aflu mai multe despre ISOREL.Tatal meu continua chimioterapia si ca si el speram ca va aduce rezultate.Tatal meu nu e in faza 4 ci in faza 3B adica ultima inainte de 4.Medicii spera sa reuseasca macar sa ii blocheze evolutia tumorii pt ca de disparut doar 1% sanse sunt.Eu acum am fost la CENTRUL ONCOLOGIC EUROPEAN DIN MILANO - si am vorbit cu medicii de acolo care mi-au spus confirmat tratamentul urmat de tatal meu -adica chimioterapia.Ei sunt medici nu cred in terapii naturiste.Dar unul dintre ei mi-a spus ca acum au ionat o molecula dintr-un PIN care se pare ca are efecte benefice in cazul tumorilor maligne.Bineinteles e inca devreme pt a crea un nou medicament sunt o multime de analize de facut.
Din punct de vedere naturist pe langa chimioterapie ii cumpar tatalui meu direct din CHINA niste pastile TianXian5 pe baza de ginseng si alte radacini specifice pt palmani.De cand le ia nu mai tuseste si nici nu scuipa sange.Costa 340 de dolari. Si cum ii spuneam d-lui Palfares ii dau si lapte de capra sau magarita care sunt copia fidela a laptelui de mama.Deci din p.d.v. imunostimulator e puternic.
Draga Mariuca hai sa il ignoram pe Silviu care habar nu are pe ce lume traieste si nici nu stie ce inseamna sa traiesti langa o persoana care stie ca mai are putin de trait.
Doamne ajuta!
0
11-07-2009, ora 17:00
mariuca_
Nu este medic/terapeut
mariuca_
Eugenia ma bucur tare mult ca se vad imbunatatiri. In cazul unui bolnav de cancer orice mica sau mai mare ameliorare inseamna enorm chiar daca o privesti numai prin prisma calitatii timpului petrecut alaturi de cei dragi. Stiu foarte bine asta.

Sper sa aflu vesti bune. Multa sanatate tatalui tau si Dumnezeu sa va ajute in aceasta lupta.
0
18-08-2010, ora 01:28
nicoletaradulescu
Nu este medic/terapeut
nicoletaradulescu
Cei bolnai de cancer sa il caute pe dl Lungu Gabriel. Sotul meu a fost trimis acasa sa moara de oncolog, singurul care ne-a dat speranta a fost dl. Lungu care prin terapia sa a reusit sa il vindece de cancer. urmati tratamentul naturist, otravindu-te cu chimioterapie nu te poti vindeca..

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.