Cancer pulmonar - doresc sfaturi si posibile solutii!

06-06-2008
Gratiana22
Nu este medic/terapeut
Gratiana22
Buna ziua,

Problema care ma determina sa scriu pe acest site, este una destul de grava, din pacate. Acum doua zile, tatal meu a fost diagnosticat cu cancer pulmonar - din pacate inca nu detin rezultatele exacte - insa doctorii au zis ca e atat de avansat incat nu se mai poate opera. Problema este ca nu ne-au dat nici un alt reper, la cine sa apelam, ne-au zis ca ar fi bine sa incercam si cu naturaliste - insa multe nu se mai pot face. Va dati seama, ca noi, ca si familie NU vom sta cu mainele in san... de aceea va rog tare mult, sa ma sfatuiti unde anume am putea merge sau sa ne recomandati o clinica naturalista de specialitate? (noi suntem din jud. Timis) Va multumesc anticipat!

Multa sanatate si lumina in suflet.
53 comentarii 12 Înainte ›
0
23-06-2008, ora 00:00
b_ramona25
Nu este medic/terapeut
b_ramona25
Incercati sa luati legatura cu cineva din reteaua de farmacii Calivita. Ei au multe astfel de medicamente. Surioara mea se afla in stadiu de metastaze pulmonare, cam acelasi diagnostic si la fel ni se spune ca nu se mai poate face nimic. Dar o doctorita din aceasta retea ne-a dat sanse si sperante. Incercati si va doresc succes si multa sanatate.
0
27-06-2008, ora 00:00
laura mariana
Nu este medic/terapeut
laura mariana
Nici mie nu mi-au dat dr. absolut nici o sansa adik sanse =0 au spus ei ( ptr sotul meu) la fel de disperata sunt si eu caci in decursul unei luni de zile viata ni s-a schimbat radical.De luni incepe si radioterapia dar ce va face exact nu stiu.Am cumparat intr-adevar Noni de la Calivita - intra pe ei si vezi ce sfaturi iti dau. Si eu am inceput comunicarea cu ei, ca nici nu stii in astfel de situatii ce sa faci ?! Rugaciune multa si incredere multa in Dumnezeu ! Multa sanatate si curaj !
0
27-06-2008, ora 00:00
laura mariana
Nu este medic/terapeut
laura mariana
Ptr b_ramona25 - decand este surioara diagnosticata si ce sanse are? Ce ai facut in directia asta? Ca sfaturi as vrea si eu cate ceva din ce ati mai abordat. Astept raspuns urgent ca zilele sunt numarate ptr noi dupa cum spun medicii. Doamne Ajuta si multa sanatate!
0
27-06-2008, ora 00:00
b_ramona25
Nu este medic/terapeut
b_ramona25
Boala surorii mele a inceput acum 3 ani de zile cand i s-a descoperit o tumora la gamba stanga in muschi. A fost operata si a urmat tratament cu chimioterapie si radioterapie timp de un an de zile, toate mergeu spre bine pana de craciun anul trecut cand am ajuns cu ea la spital cu dureri groaznice in spate. Dupa un set de analize a fost diagnosticata cu metastaze pulmonare. A urmat un tratament aici si ni s-a recomandat sa mergem in Italia la o clinica pentru tratament si dupa ce se retrage tumora petru o autogrefa cu celule stem. Toate pareau sa sune spre bine doar ca tratamentul nu isi facea si nici acum nu isi face efectul si cancerul se intinde tot mai mult in loc sa se restranga. Am apelat la tot felul de naturisti dupa ce medicii ne-au spus ca nu mai are sanse, ca nu se mai poate face nimic. De la Calivita am luat SharkAid niste pastile pe baza de cartilaj de rechin care se spune ca e foarte bun si Noni. De la firma Olimpiq am cumparat pastilele Sistem X Cell, astea sunt pentru regenerarea celulelor bolnave si refacerea sistemului imunitar. Acum ne-am pus toata increderea in aceste medicamente. Dar am descoperit prin cineva din SUA niste medicamente mult mai bune...tot Noni si cartilaj de rechin dar originale si concentratie mult mai mare. Daca nu aveti posibilitatea sa ajungeti prin cineva sa le luati de aoclo e bine de incercat si cu cele de la Calivita. Multa santate.
0
02-07-2008, ora 00:00
Gratiana22
Nu este medic/terapeut
Gratiana22
Va multumesc mult pentru sfaturi... sa ne ajute Dumnezeu sa trecem si peste aceasta incercare. am auzit de un nou vaccin contra cancerului pulmonar numit CIMAVAX EGF... stie care ce anume este mai exact sau mai multe informatii despre acest vaccin?

Multa sanatate si lumina in suflet!
0
03-07-2008, ora 00:00
laura mariana
Nu este medic/terapeut
laura mariana
Dradga Gratiana sunt ami disperata decat pana acum - daca pana acum ma confruntam doar cu o boala f grava, acum ma confrunt si cu niste incompetenti. Deoareec i-a ieist rez la biopsia sotului si nu este cancer si ca diagnosticul nu a fost pus corect asta ieir, astazi mi se spune ca de fapt nu i-a fost bine recoltata bronhoscopia.surioara ta cum se mai simte? Am auzit ceva de la fetita mea, la stiri despre un vaccin dar mai multe u cunosc nici eu - daca mai afli noutati tine-ma si pe mine la curent. Te anunt si eu daca aflu ceva. Doamne Ajuta si multa sanatate din tot sufletul !
0
06-02-2009, ora 19:30
draganviorel
Nu este medic/terapeut
draganviorel
dragii mei.acum doua saptamani tatalui meu i s-a facut bronhoscopia si nu i s-a gasit nimic in interiorul plamanului, dar miercurea trecuta i s-a facut biopsie (acea mica operatie la gat sau deasupra pieptului...).ce a spus doctoru...cica nu putut intra foarte mult in interior, sau unde trebuia el sa ajunga, pentru ca imediat ce a fost taiat ia vazut acele celule sau ceva de genu care inseamna cancer...zice ca este intr-o faza avansata.mie nu prea imi vine sa vred pentru ca tatal meu nu a slabit, toate analizele i-au iesit bine in afara de plamani, numai ca il doare undeva in spate unde cica ar apasa acea tumora pe o coasta sau pe coloana...peste o saptamana si ceva va ie si si rezultatul de la biopsie si atunci ne va confirma daca intr-adevar este cancer sau nu.
o doctorita pneumolog, mi-a recomandat sa-i cumpar medicamentul BioBran.l-am cautat pe internet, l-am gasit si se zice cum ca ar fi cel mai puternic medicament impotriva celulelor canceroase.am sa il cumpar si eu si poate acest medicament este intr-adevar bun.
despre vaccinul CimaVax EGH, am auzit tot pe internet si din cate am inteles eu, este aparut in Cuba, Brazilia, America Latina iar intr-un timp "scurt", 2-3 ani, probabil va fi aprobat si in Europa si Asia...
nu stiu ce sa mai zic, sunt foarte debusolat si am in continuare sperante la mai bine.poate nu voi spera in zadar si totul va fi bine.Dupa ce va iesi rezultatul la biopsie, tatal meu cica ar trebui sa faca chimioterapie, adica acel tratament cu citostatice, dar am auzit ca putini sunt cei ce le rezista corpul la acest tratament...
daca ati aftlat ceva noutati, poate imi mai spuneti si mie(la medicamente, tratamente, ma refer)
daca nu reusim cu niciun tratament, nu ne ramane decat sa ne rugam pentru cei dragi noua...
Doamne ajuta...
0
12-02-2009, ora 09:09
spy_reny
Nu este medic/terapeut
spy_reny
buna!din pacate trebuie sa ma alatur voi!tatal meu este diagnosticat cu aceeasi boala adica cancer la colon cu multiple metastaze hepatice!De luni a inceput tratamentul cu citostatice si ni s-a aprobat de la Casa de Asigurari si tratamentul cu AVASTIN.Din septembrie a luat continu cartilaj de rechin, Megamin, antioxidanti, omega 3 iar azi am facut comanda de NONI.Nu pot sa zic ca am vazut un efect de la acestea dar sper in continuare ca o sa vad.Suntem disperat pt ca am 7 luni de zile am pierduto si pe mama mea iar acum cu tata.Ne gandim sa luam legatura cu clinica din Instanbul -Anadolu, dar ca sa mergi acolo trebuie sa ai minim 15.000 de euro, pe care noi nu-i avem momentan dar vom face tot posibilul sa-i strangem.Sper sa mai aflu noutati de la voi!Sanatate multa!
0
07-03-2009, ora 10:52
utzy
Nu este medic/terapeut
utzy
buna tata a fost si el diagnosticat cu cancer pulmonar dar nu a facut biopsia
ajutati-ma cu sfaturi, informatii va rog din suflet
0
08-03-2009, ora 23:20
Gratiana22
Nu este medic/terapeut
Gratiana22
In astfel de situatii conteaza sa nu iti pierzi CREDINTA si SPERANTA... in mod normal, dupa biopsie urmeaza diagnosticarea unui tratament... daca cumva va trece pe citostatice... sa aveti grija de sistemul imunitar... cat mai multe fructe, legume, cat mai putine produse din carne sau cu multe chimicale... daca va ajuta cu ceva, va recomand cartea "AntiCancer - invinge prin miljoace naturale" de dr. David Servan Schreiber - sa va ajute impreuna cu tratamentul cu citostatice... sau am mai auzit de o cartea. insa nu mai stiu autorul exact... e ceva Hernest XXXXXX "Hrana vie" insa important este sa nu va pierdeti TARIA si CREDINTA si sa mergeti inspre el cu multa iubire! Sanatate multa!
0
16-08-2009, ora 12:34
alex193
Nu este medic/terapeut
alex193
Buna ziua!..sunt Alex din Botosani, am 18 ani si va rog din toata inima sa ma sfatuiti si sa-mi ziceti tratamente pentru cancerul pulmonar...tatal meu a fost diagnostigat cu asta acum 3 zile, la un spital din iasi.de la noi din botosani a fost trimis la iasi pentru operatie si acolo i s-a spus ca nu trebuie operat pentru ca are cancer pulmonar de gen feminin si ca e in metastaze...acum noi vrem sa mergem la cluj la clinica de oncologie sa fim sigur ce e si ce tratament se poate tine...daca este cineva care a trecut prin asta si s-a facut bine, va rog mult de tot sa ma contactati...va multumesc din suflet pentru ajutor.sanatate la toata lumea
0
17-08-2009, ora 12:53
Gratiana22
Nu este medic/terapeut
Gratiana22
Buna Alexandru,

Imi pare rau sa aud ca treci prin aceiasi situaite ca si mine acu un an... ide3a este ca cel mai rapide sunt tratamentele conventionale... chimoterapia, radioterapia (tata a reactionat bine la aceste terapii) insa noi am mers si pe multe sucuri naturale... in special sucul de morcovi... si pe ceaiuri pe baza de vin si plante...ca sa ai o idea despre aceasta boala iti recomand doua carti "ANTI Cancer- dr-David-Servan-Schreiber" si "Hrana vie!"... sper sa iti fie de folos si multa putere LUPTA DE ACUM INCEPE!!!! Sa stii ca echilibrul in familie, suportul emotional conteaza foarte mult. Nu va pierdeti speranta si ganditi pozitiv!!!

Multa sanatate si lumina in suflet!
0
19-08-2009, ora 12:30
draganviorel
Nu este medic/terapeut
draganviorel
Buna ziua.Iata ca am revenit dupa aproximativ 8 luni.Intradevar tatal meu are cancer.dupa ce am aflat rezultatul biopsiei, am fost la spitalul de oncologie, a facut 6 sedinte de chimioterapie+10 de radioterapie.dupa ce le-a terminat a facut o tomografie in care s-a constatat ca trebuie sa mai faca alte 20 de sedinte de radioterapie + inca 5-15 in alt loc.imi este greu sa spun ca isi va reveni sau nu.eu sper sa isi revina dar in astfel de cazuri sansele sunt mici...pe parcursul acestor tratamente am folosit acel medicament de care va spuneam, BioBran, care a fost foarte bun pentru intarirea imunitatii lui pe timpul tratamentelor.incercati si voi ceva naturist i credeti in aceste medicamente.eu cred in ele si am vazut ca sunt bune.
pt cei care nu ati trecut inca prin asta, trebuie sa stiti ca de la chimioterapie si radioterapie, parul bonlavului va cadea, el va slabi foarte mult, va avea stari de rau, stari de voma, ba chiar va si voma, nu va avea pofta de mancare, nu va avea somn, se va simti foarte slabit si nu numai.medicamentul BioBran la protejat, nu in proportie de 100%, pe tatal meu de aceste reactii adverse ale acestor tratamente.nu fac publicitate la acest medicament, nu vand eu acest medicament, nu este medicamentul meu ci doar i l-am cumparat tatalui meu si am vazut ca ia facut bine.
daca il veti lua vi se va spune la farmacie, ca in primele 2-3 luni el trebuie luat de 2 ori pe zi iar intr-o luna de zile veti avea nevoie de 2 cutii, adica va costa in jur de 900 lei, dar va spun ca pt viata unui om nu este scump deloc.altceva ce sa va mai zic?multa sanatate si multa putere in lupta cu aceasta boala nenorocita.
0
23-09-2009, ora 15:36
sdana
Nu este medic/terapeut
sdana
buna alexandru, si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine, acum o luna soacra mea a fost diagnosticata cu cancer pulmonar, la plamanul stang, precizez ca era deja sub tratament cu citostatici, a facut si radioterapie pt ca avea noduli la san. A urmat tratamentul la cluj si vreu sa iti spun ca sunt ff dezamagita de doctorii de acolo. In afara de fatul ca stai la usa ore intregi te trateaza si fara respect. Au trimis-o acasa la severin pt tratament cu pastile. Aici doctorii au zis ca trebuie sa faca din nou citostatici, i-au tras apa de la plamani i-au facut tubaj, dar pleura nu s-a lipit si a facut o sedinta de chimioterapie.Se simte fff rau, nu manaca sta toata ziua in pat pt ca oboseste ff repede, si tuseste tot timpul.Ar trebui sa faca la sf lunii sept din nou o sedinta de chimioterapie, dar nu se stie ce v-a fi pana atunci.Trebuie sa ii fii alaturi indiferent de ce v-a urma. pt ca sprijinul familiei conteaza fff mult.Iti doresc succes la cluj, si sper sa gasesti mai multa inteleger decat noi
0
28-09-2009, ora 13:44
raluca1985
Nu este medic/terapeut
raluca1985
deci...nici nu stiu cu ce sa incep...mama mea in varsta de 51 de ani a fost operata de o tumora la plamani...la spitalul marius nasta.in urma rezultatului histopatologic a iesit hemangiopericitom.daca o sa cautati pe internet o sa gasiti tot felul de bazaconii.boala nu este la plamani..ci doar creier si coloana vertebrala.mama se simte extraordinar in schimb medici de la marius nasta au zis ca nu mai are ce sa ii faca...ca o sa moare in 6 luni de zile.si ca nici macar citostatice sa nu faca.in momentul ala am plecat la fundeni sa gasim un oncolog.am dat peste o doctorita extraordinara care ne-a zis ca nu exista asa ceva.trebuie sa lupatm ca mama este prea tanara...plus ca nu a fost multumita de diagnostic...a zis ca nu crede ca mama ar putea avea asa ceva...oadat ce toate analizele si controalele sunt bune...azi mergem sa luam monstra de la nasta si o ducem la victor babes...poate vom avea alt rezultat.am vrut sa incercam un tratament naturist...in schimb boala mamei este de gradul 1...si nu putem astepta 2-3 luni pana isi fac efectul legumele...facem citostatice daca este cazul...iar cand se pune mama pe picioare va tine si un tratament naturist dat de dr.laza de la clinica eden -breaza.nimeni nu cere vindecare...ci doar prelungirea vietii.eu asta imi doresc...sa apuce sa-si cunoasca nepotelul sau nepotica...ms..sanatate multa si rugati-va
0
05-10-2009, ora 20:22
Dr. Bolca Ciprian
Chirurgie toracica
Dr. Bolca Ciprian
pentru Raluca1985

exista si hemangiopericitom pulmonar - din pacate o tumora foarte agresiva, cu evolutie rapida
acum, nu e adevarat ca mama ta ar mai avea de trait doar 6 luni - nimeni nu poate sa stie asta (estimarea data de medic este bazata pe supravietuirea statistica medie) - sa ne lamurim - trebuie sa faca chimioterapie si sa urmeze tratamentul convetional propus de medicul oncolog - cat mai are de trait, este o problema de raspuns a organismului la tratamentele aplicate - la unii functioneaza mai bine, la altii mai slab
nu dispera - situatia este una serioasa, dar mama ta nu trebuie sa se dea batuta
un examen histopatologic mai detaliat la V Babes (imunohistochimie) este bine sa faca - pot sa apara diferente de rezultat, nu neaparat din cauza medicului care a citit prima proba
iti doresc putere sa treci peste lupta asta si multa sanatate mamei tale
0
08-10-2009, ora 10:03
raluca1985
Nu este medic/terapeut
raluca1985
multumesc tare mult pt raspuns...ieri am dus-o pe mama la spital si au descoperit si pe plamanul celalalt..azi noapte a plecat la bucuresti...sa inceapa tratamentul cu citostatice.nu stim ce sa mai facem...suntem disperati...cred ca doar dumnezeu mai poate face o minune.multumesc...
0
13-10-2009, ora 09:51
sdana
Nu este medic/terapeut
sdana
scriu dupa doua sapt, pt noi minunile s-au incheiat, soacramea mea s-a stins din viata miercuri, nici azi nu imi vine sa cred, la doar doua luni dupa ce a descoperit cancerul pulmonar nu a mai putut lupta, dumnezeu sa o odihneasca si celorlalti care sunt in situatii grele sa va ajute dumnezeu.
0
23-10-2009, ora 23:11
mosene23
Nu este medic/terapeut
mosene23
Buna seara,
O sa fiu destul de scurt in prezetarea cazului scorului meu. Diagnosticat cu cancer la gat (nu stiu termentul stiintific), nu prea ne inpartaseste prea multe de fiecare data cand se duce la doctor cum sunt analizele si tot restul... oricum au trecut 2 ani decand a inceput tot acest cosmar ( nu i-am dat nici o sansa doctorii - 3 luni maxim :( ), S-a operat la spitalul militar + citostatice + chimio 70 grei sper sa fiu inteles, nu am un vocabular doctoricesc (ce am inteles asta va explic). si-a revenit dupa, s-a ingrasat, munca la greu (este genul de om care nu-l pune nimic la pamant, munca este totul, nu sta 2 minute jos). problemele au inceput acum 2 luni cand a inceput sa se simta rau (dureri de dinti, mari dureri de cap), au urmat investigatii la spitalul militar, colte si inca vreo 2 clinici, opinii exprimate 2 doctori operat din nou la gat ca nu stiu ce vede el in gat si cel mai bine sa taie!!! si inca vreo 5-6 care nu stiu ce sa zica, recomanda mai multe analize, investigatii. pana la urma o sa faca chimio de 20 grei (corpul suporta maxim 100 grei). incepe pe 13 noiembrie, am amanat inceputul tratamentului pentru o plecare in italia cu totii, acum nu stiu ce sa mai facem cu durerile de cap si de dinti. am citit destul de mult de biobran si nicolit. de nicolit m-am lamurit mare hotie!!!... iar de biobran inca nu m-am decis, am gasit dar o persoana care cumparase pentru mama sa dar din pacate dupa 6 luni de biobran tot a decedat:(.
Socrul meu este un barbat corpolet -100kg inalt, mananca foarte bine (problema doar la inghitit, trebuie sa fie mai moale).
Astept orice sfat, recomandare!

Sanatate tuturor!
0
07-11-2009, ora 04:21
michael52
Nu este medic/terapeut
michael52
Dlor, doresc sa stiu daca mai face cineva tratament cu Nicolit.
0
07-11-2009, ora 09:58
Gratiana22
Nu este medic/terapeut
Gratiana22
Buna ziua tuturor,

Imi pare rau sa aud ca din ce in ce mai multa persoane sufera de boala care i-a curmat viata tatalui meu in urma cu 6 saptamani. Stiu ca pentru familie este o lupta si mai grea, de aceea sfatul meu este sa nu va pierdeti creditna si sa fiti un soare calauzitor pentru cei in suferinta! Puterea de a lupta, dorinta de viata trebuie sa vina de la cei din familie! Nu exista un leac 100% dovedit stiintific, insa voi continua sa sper ca exista miracole!

Multa lumina in suflet si multa sanatate!
0
10-11-2009, ora 04:24
michael52
Nu este medic/terapeut
michael52
Pt. "nicolae 1900.Deci, in luna septembrie2008, am fost diagnosticat in urma unor investigatii(radiografie, bronhoscopie, tomografie) cu Tumora Lob Superior Stang, stadializata T2N3Mo.Am fost operat la Institutul de Pneumologie "Marius Nasta" din Bucuresti. Dupa aceea am facut 6 serii de Tratament cu citostatice la Institutul Oncologic Bucuresti (Fundeni), pana in luna martie cu Gemzar si Cisplatina.In luna iulie am facut din nou o tomografie care a evidentiat o tumora de acelea-si dimensiuni 3/2 cm si tot in lob superior stang.Navigand pe Net pentru a gasi medicamente, tratamente naturiste si eventual tratamente minune, am dat peste sitte-ul www.cancer-new-drug.com in care am gasit vreo 10 variante de tratamente contra cancerului.Si am ales 2 variante, DDW (apa saracita in deuteriu) si Nicolitul.DDW, numai la un consum de 2litri pe zi si pe luna ma costa 18 milioane.Am optat pentru Nicolit din doua motive 1.Este cel mai ieftin medicament contra cancerului accesibil tuturor cetatenilor( de aceea nici nu a vrut dr.Niculescu sa-l omologheze in strainatate)si 2 pentru "istoria" acestui citolitic, care incepe prin anii70. Faptul ca nu este un medicament "aparut peste noapte" mi-a dat incredere.Cum de altfel mi-a dat incredere si singura de altfel discutie care am avuto la telefon cu dl dr.Niculescu (tatal).Deci, vazand ca medicina clasica nu ma mai putea ajuta, am inceput Tratament cu acest citolitic in data de 4 iulie 2009.Mentionez ca nu mai fumez dinainte de a fi operat, iar bauturi alcolice nu consum deloc.Consum doar apa plata si ceaiuri in special de sunatoare.Nu tin regim alimentar.Dlor, ce pot sa va spun este ca deocamdata nu ma simt mai rau, lucrul acesta este bun, tinand cont ca de obicei boala avanseaza.Nu mai obosesc asa repede, nu mai transpir abundent, greutatea este fixata la 77 kg, (cand m-am operat aveam 63kg)si starea mea generala este imbunatatita, sant de abia la a 5 luna de tratament si daca ma ajuta si Bunul Dzeu poate reusesc sa si termin cele 24 de luni de tratament.Atat dureaza pana la vindecare.Deocamdata este bine.Nu va mai spun, ca toti prietenii, neamuri cunostinte se intereseaza tot timpul cum o mai duc, avand si ei cazuri de cancer in familie s-au persoane apropiate lor.Sincer va spun, de cand fac tratament cu Nicolit parca as avea serviciu.Dimineata, uneori si noaptea citesc emailurile si mesajele pe messenger, iar dupa amiaza le raspund tuturor. Sa nu uit, nu am avut nici-un fel de reactii adverse pana acum.Va doresc sanatate tuturor si mai vorbim.
-
De o saptamana iau si ganoderma, sa vedem cum merge si luna viitoare fac iar analize.
Dar sa va spun si un banc: Intr-un spital, pe o masa in cabinetul asistentelor, medicamentele asteptau sa fie repartizate bolnavilor.La un moment dat unul intreaba: ce mai faci Nicolit ? bine ii raspunde acesta, ma combin cu Ganoderma si mergem la patul 7. In rest va doresc vindecare tuturor si nu uitati ca si maine mai e o zi.
0
10-11-2009, ora 08:25
Dr. Bolca Ciprian
Chirurgie toracica
Dr. Bolca Ciprian
pt michael52
in primul rand ma bucur ca esti bine si te simti in forma
inca o lamurire - ce interventie chirurgicala ti sa facut? si stadializarea era T2N3M0 sau T3N2M0 - diferentele sunt majore
nu am experienta in ceea ce priveste tratamentul cu nicolit iar ceea ce gasesc pe net nu are valoare stiintifica in lipsa unor studii specializate mai largi, ceea ce nu inseamna ca nu are efect
am vazut cazuri cu evolutie neasteptat de buna sub diverse tratamente "care nu erau clasice" sa zic asa
oricum toti acesti pacienti mergeau in paralel cu tratamentul chimioradioterapic
am vazut evolutii foarte bune dupa asocieri de Aloe vera si tratament clasic - se pare ca imunitatea creste si permite corpului sa faca fata mai usor la doze mari de citostatice care in felul acesta actioneaza mai virulent pe tumora
despre regim - singura informatie dovedita ca ar avea valoare (partiala doar) ar fi legata de scaderea consumului de carne - fara proteine nici tumora nu se poate dezvolta
iti tin pumnii si multa sanatate
0
10-11-2009, ora 10:17
michael52
Nu este medic/terapeut
michael52
Pt "nicolae 1900"-Deci, m-am mai uitat odata pe diagnosticul pus de CT si de la Chirurgie.Deci este T2, M3, M0, iar la Chirurgie zice c-am asa :S-a intervenit chirurgical, constatandu-se prezenta unei f.t. (probabil formatiuni tumorale) ~ 2/3cm, consistenta crescuta. S-a practicat rezectie atipica LSS. Evolutie p.o. favorabila.Cam atat scrie.
Buletinul Histologic spune urmatoarele: REZECTIE ATIPICA NODUL LOB SUPERIOR STANG.
Descriere microscopica si concluzia : Fragment pulmonar care contine o formatiune tumorala cu diametrul de 2/3cm, si contur policiclic; tumora este alba, cu depunere antracotica.
Eu ti-am spus tot ce doreai sa stii, eu am 57 de ani si nu prea ma pricep la termeni medicali, m-am ocupat cu altceva, dar tu vad ca ai cunostinte serioase, asa ca te rog sa ma luminezi si pe mine, si sa-mi spui sincer parerea ta.Astept vesti.
0
26-01-2010, ora 22:09
freakycosmin
Nu este medic/terapeut
freakycosmin
Raluca 1985: Marius Nasta -Dr. Leonte anatomo-patologie este locul unde se poate "DA" diagnosticul de hemangiopericitom.Trebuie mers la Babes.Chirurg Marius Nasta, asisten universitar Dr Paleru.
Sfat: Neaparat tratament oncologic
0
30-01-2010, ora 12:29
raluca1985
Nu este medic/terapeut
raluca1985
freakycosmin:imi cer scuze dar nu am inteles mai nimic din ce ai scris acolo.ca se face la marius nasta...sau sa ma duc la babes...tratament oncologic am inceput de mult...are 6 luni...in februarie face din nou tomograf si abia atunci aflam daca boala a evoluat sau nu...intre timp am aflat ca de fapt e un cancer ovarian si de acolo s-a pornit totul...e mult prea complicat.nici in momentul de fata nu am reusit sa deslusim care sunt de fapt problemele.ideea e ca ea este cat de cat bine...cel putin acum(ca a fost mai rau)...si asteptam vesti bune!!!multumesc tare mult!!!
0
30-01-2010, ora 12:51
freakycosmin
Nu este medic/terapeut
freakycosmin
Spuneam ca trebuie sa luati "lamele" de la M.Nasta si sa le duceti la V.Babes pentru precizarea cu exactitate a diagnosticului(denumirea exacta a cancerului, stadiu, etc).Nimeni nu stie cu exactitate zilele omului.Va sfatuim sa faceti un tratament oncolog, o urmarire oncologica, tratament naturist(fara sarlatani), rugaciun, speranta.Doamne Ajuta!
Suntem in aceias situatie de trei ani.
0
31-01-2010, ora 11:26
ysa_olt
Nu este medic/terapeut
ysa_olt
buna ziua!sunt noua pe aici.ce pot spune in urma cu 3 saptamani mama mea a fost depistata cu cancer pulmonar, destul de avansat...am nevoie de ajutor mama mea nu stie ce are si ma intreaba in fiecare zi :dar eu de ce nu ma fac bine?privind o in ochii ei tristi si neajutorati ma cuprine frica stiind k in curand imi voi pierde mama.citostatice nu ii pot face k nu stie ce are, ea este cu moralul la pamant, exista un tratamene naturist care ii poate prelungi viata mamei mele?
0
01-02-2010, ora 01:13
jeanioachimadam
Nu este medic/terapeut
jeanioachimadam
mama mea a avut cancer de colon in metastaza 5 cm si am vindecat-o, ca si pe altii, acest lucru il pot demonstra cu acte si prin faptul ca e in viata, asta dupa ce acum 2 ani medicii mi-au spus sa ma pregatesc ca mama mea nu mai are sanse de supravietuire. daca stiti pe cineva cu probleme grave sunt gata sa-l ajut
TRATAMENT NATURIST, TERAPIE HOLISTICA, CANCER, BOLI INCURABILE
Vraci in varianta moderna, ofer terapie holistica pe baza de plante, plan de alimentatie si restructurare psihica.Cazuri nerezolvabile de medicina clasica, alopata ( ex.cancer de colon in metastaza).Ciclic realizez la 3 luni ameliorarea suferintei, 6luni stoparea bolii indiferent de gravitatea ei, 9luni ameliorarea bolii, 12 luni insanatosirea pacientului.Nu vand iluzii costul tratamentului fiind modic reprezentand doar cele necesare tratamentului.Tratamentul este individualizat sedintele dureaza 1-2 ore si sunt gratuite -*



(*modificat de administrator)
0
01-02-2010, ora 19:21
ysa_olt
Nu este medic/terapeut
ysa_olt
ati putea sa imi spunteti cum pot lua legatura cu dv?domule jeanioachimadam?

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.
53 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.