Cancerul, hepatita si multe alte bolii se pot vindeca cu Reishi blance

14-02-2008
ganea
Nu este medic/terapeut
ganea
Mama mea a avut cancer cu metastaze la ficat si colon, si medici( colegi mei si eu sint tot medic) ii mai dadeau de trait 3 luni cel mult dar multumita unei d-ne tot de pe net ma sfatuit sa ii iau Reishi Balnce, Cllorobalance si Clorela Plus niste medicamente Elvetiene.La disperare binenteles ca le-am luat, medici ii dadea mamei 3 luni de trait si acuma datorita acestor medicamene sa facut bine, a trecut un an si este in viata fara urme de metastaze.La randul meu ma vad obligata sa spun si eu celor suferunzi acelas lucru si ma rog din suflet sa nu treaca nimenia prin ce am trecut eu. REISHI BALANCE
7 comentarii
0
14-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Multumesc pentru informatie..este ceva uimitor !
Unde se comercializeaza aceste produse?
0
14-02-2008, ora 00:00
mi-mi
Nu este medic/terapeut
mi-mi
Am antigen HBs-pozitiv, exista medicatie pt. negativarea acestuia???
0
15-02-2008, ora 00:00
Elenuca
Nu este medic/terapeut
Elenuca
Si tatal meu a avut cancer laringian. Am fost pacaliti de toti medicii si am apelat la un medic naturist. Tratamentul i-a facut foarte bine, insa...datorita Cobaloterapiei in exces, i-a plesnit aorta si s-a prapadit. Vreau sa va spun ca 3 medici (de la Spitalul Fundeni, Spitalul Panduri si Spitalul din orasul in care locuiesc) mi-au spus ca nu va mai manca pe gura atata timp cat va mai trai. Dupa doar 2 saptamani de cand i-am inceput acest tratament naturist, inghitea. Deci, dragii mei, incercati cu incredere aceste tratamente; asociate cu credinta in D-zeu, optimism si cu dorinta de viata, pot face minuni. Sanatate multa!
0
04-03-2008, ora 00:00
totocata
Nu este medic/terapeut
totocata
tatal meu are aproape 56 de ani.a fost operat de cancer de colon in urma cu o luna.in urma efectuarii biopsiei scrie:microscopie:adenocarcinom de colon moderat diferentiat, ulcerat, infiltrativ, interesand musculara proprie in totalitate, cu invazie in tesutul adipos pericolic, fara penetrarea seroasei:seroasa prezinta hiperplazie micropapilara reactiva.unul din 14 ggl limfatici prezinta metastaza de adenocarcinom cu necroza si calcificare. pT3N1Mx-G2
SUNTEM INTR-UN IMPAS MARE PT CA NU STIM CE SA FACEM
A TERMINAT A DOUA SEDINTA DE CITOSTATICE.NU STIM EXACT CUM SA-L AJUTAM.DACA MA POATE AJUTA CINEVA SA-MI EXPLICE ACEST REZULTAT SI SA-MI DEA UN SFAT -* multumesc


(*modificat de administrator)
0
12-09-2008, ora 00:00
ganea
Nu este medic/terapeut
ganea
Eu lam luat de pe tratament-naturist, este concentrataia cea mai buna, este organic, asa ma sfatuit d-na dr.Va doresc sanatate multa !
0
05-11-2010, ora 19:01
Cosmin59
Identitate neconfirmată
Cosmin59
totocata, incearca sa ii scri d-nei dr.Mirela Wagner si roaga sa iti trimita o schema de tratament pentru tatal tau.Tineti cu strictete schema dinsei si sigur va fi bine tatal tau.-*



(*modificat de administrator)
0
12-11-2011, ora 09:06
the eye :)
Nu este medic/terapeut
the eye :)
Elydeea,
am gasit informatiile acestea si cred ca pot fi f utile. Sunt din REvista AS.

Cititorii Raspund
"Sufar de o boala rara, numita sarcoidoza"
(Raspuns pentru Maria, F. As nr. 556)



"¢ Fiicei mele de 26 de ani i s-a descoperit aceasta boala acum un an, in Sua, unde este rezident permanent. I s-a recomandat tratament cu Cortizon, pe timp indelungat. Stiind ca acest medicament are si efecte secundare, fiica mea a vrut sa stie si parerea altor medici. A venit in tara, unde si-a facut toate investigatiile, rezultatul fiind acelasi. Am avut mare noroc cu o vecina (sa-i dea Dumnezeu sanatate!) care mi-a spus ca stie pe cineva care s-a vindecat de aceasta boala, cu alte medicamente decat Cortizon. In felul acesta, am ajuns sa luam legatura cu o doamna din Chisinau, medic naturist, care i-a trimis tratamentul fiicei mele, cu care s-a vindecat, iar acum se simte foarte bine. Tratamentul dureaza 6 luni, iar rezultatul este garantat. Adresa doamnei este: Maria Lazovan-Iagodka - str. Grenoble 161/1, ap. 31, Chisinau, 2019, tel. cabinet: 0037322/73.83.72 - luni si vineri pana la ora 14, tel. acasa: 0037322/79.28.75, dupa ora 19.
Daca doriti mai multe amanunte, ma puteti suna.
Beisan Lixandra-Ioana - Aleea Dumbravita nr. 2, bl. 28, sc. B, ap. 64, sector 6, Bucuresti, tel. 021/725.68.98
.

prin d-na Maria Iagodka am aflat ca exista un depozit de medicamente naturiste in Falticeni -- singurul din tara, in curs de autorizare -- unde se gaseste Reishi ( ganoderma plus) - intr-o f buna formula de prezentare. Am cumparat deja pt cineva ( sunt capsule uleioase - pret destul de mic, pt Reishi Plus ) Sunt si alte produse f bune. Firma distribuitoare este Green World. ( se poate da cautare pe Google: Reishi, Falticeni depozit )
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.