Cancerul in toate formele sale poate fi vindecat

372 comentarii 1 2 ..... 12 13
0
22-06-2011, ora 20:45
enemgabriel
Nu este medic/terapeut
enemgabriel
Dumneavoastra ati facut afirmatia, e normal sa primesc niste lamuriri din partea dumneavoastra, radicus, cine-i personajul asta, ce pregatire are el?
0
22-06-2011, ora 22:38
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
bai tampitule, sincer acum, nu pot sa nu intervin cand vad cat esti de cap sec si de neam prost chiar si cand stii ca porti o discutie cu cineva ca nicolae1900 care se comporta 100% ca un gentleman desavarsit. adica de ce ai tu impertinenta crasa de a cere sa ti se zica de 7 ori acelasi lucru, de oameni diferiti ? este cumva pentru ca ai taratze in loc de creier si nu vrei sa auzi un lucru care nu iti convine ?
si io si radicus ti-am luat aproape fiecare punct din porcariile alea anacronice si ti le-am explicat pe fiecare in parte ! ce vrei sa faca si nicolae, sa dea copy paste sau sa-ti tina tine, care esti batut in cap, un curs special ?
nu vezi ca zici tampenii, cu laptele care hraneste cancerul, cu zahar cu muci la tava, ai baut terebentina, unde te crezi de vorbesti intre oameni care au absolvit cel putin gradinita asemnea enormitati ? crezi ca suntem ma-ta si tac-tu de transpiram pana ne iscalim, sa spui tu ce vrei de fata cu noi fara sa scapi netras la raspundere, si sa eviti orice confruntare cu porcariile tale ?
diferenta intre medici si jegosii ca tine este urmatoarea, si fundamentala: un medic (de exemplu eu) daca vine un amarat la mine, il consult, investighez si NU CONSTAT ca are cancer (de exemplu)... nu ii propun nici un fel de tratament, nici ieftin, nici scump, il las in pace pe termen nedeterminat. in schimb tu, oricine ti-ar intra pe usa in maghernita aia nespalata a ta, orice ar avea sau nu ar avea, vei incerca sa-l convingi ca trebuie sa dea bani pe cel putin una, daca nu mai multe dintre poshircile tale inutile. asta iti este morala, si tie si tuturor sarlatanilor ca tine!
0
22-06-2011, ora 22:48
radicus
Nu este medic/terapeut
radicus
Nici nu mai are rost sa-i raspundem acestui "domn". Ma ia la rost un neica-nimeni pe un forum desi eu nici n-am avut intentia sa-l jignesc, ci doar i-am demontat subredele-i ipotezele. Asa se intampla cand incepi sa fii complexat ca ideile tale se dovedesc a fi complet false :)
0
23-06-2011, ora 09:07
enemgabriel
Nu este medic/terapeut
enemgabriel
Cum se pricep ei Romanii, la fotbal, politica si medicina.Am vazut oameni frustrati la viata mea dar sunt x si y mai mult decat frustrati.Limbajul de cartier, atotstiutorii societatii, nu gasesc cuvinte de lauda si preamarire, insa jignirile lor de "medici"(sunteti cumva ginecologi?veterinari)ma lasa cu gura cascata.Auzi, am explicat, ati explicat concluziile unor cercetatori de renume mondial, adica vin x si y medici de comuna in contradictie cu stiinta.Special am postat acele informatii ale Universitatii de Medicina pentru ca eram sigur ca veti cadea in capcana de a nega si de a confunda parerile personale cu cele ale stiintei.Halal de oameni, defapt prin vocabularul prestabilit si dobandit in societatea mizera in care traiesc x si y e greu sa spui ca sunt oameni.
Va las sa mai fierbeti in sucul propriu pana ce vom scapa de astfel de specimene, nu ma pot cobora la mintea lui x si y si sa ma apuc sa injur ca la usa cocinii de porci, nu ma lasa inima si nici varsta.
0
23-06-2011, ora 09:24
enemgabriel
Nu este medic/terapeut
enemgabriel
Ma intrebam, si sunt multi care-si pun intrebarea aceasta:cat de mult il afecteaza pe un medic ca ti-ai pierdut pe cineva drag?asta pentru ca e vinovat cel putin 50% de moartea acelei persoane.Parca ii vad"luati-l acasa ca intr-o saptamana moare"asta dupa ce l-au ciopartit medciii chirurgi in goana dupa avutie si datorita naivitatii rudelor dupa care oncologii ii distrug organismul si asa slabit.Oare de ce trebuie sa faci chimioterapie sau radioterapie daca tumora a fost extirpata in proportie de 90% sau mai mult?Multe intrebari se nasc, dar nu sunt demni de un raspuns logic, acesti x si y si multi altii.Daca pui intrebari, ti se trantaste usa in nas sau te alegi jignit sau batut, de ce?simplu, pai ce tu ai facut facultatea cu mine...pe 3 galeti de branza?I-auzi domne', daca nu esti medic esti prost sau cum vine asta, hai sa ne inchinam la medici ca oricum sunt multi care te ingroapa de viu.Hai ca deja maplictisesc explicatiile lui x si y, mari oameni de stiinta mari vindecatori.
..
0
23-06-2011, ora 09:25
enemgabriel
Nu este medic/terapeut
enemgabriel
auzi ce explicatie"daca vine un amarat la mine", sa inteleg ca un bolnav este privit ca un sac de bani?
0
23-06-2011, ora 10:58
aralex
Nu este medic/terapeut
aralex
ar fi amuzanta lupta voastra, ..daca nu ar fi daunatoare unor oameni disperati dispusi sa incerce orice in situatii limita.oricum, fiecare fapta isi va avea rasplata ei, mai devreme sau mai tarziu


cat despre medicii care isi fac timp sa discute pe forum cu pacientii, am tot respectul pentru dvs. - pentru cei ca mine sunteti de mare ajutor


multa sanatate tuturor!
0
23-06-2011, ora 12:54
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
personal si eu ma simt putin vinovat ca trebuie sa postez lucrurile astea care nu ajuta pe cineva in mod punctual, ca pe celelalte topicuri, dar nu rezist tentatiei. oricum, poate ca si altii gasesc amuzanta discutia asta, nu numai eu. cine nu o gaseste asa, nu e fortat sa citeasca ce scrie aici, oricum titlul este imbecil din start, poate sa se duca direct pe topicurile cu subiecte relevante.
cat despre medicii care au facut facultate pe 3 galeti cu branza, sau cum zice distrusul ala, treaba e asa: orice absolvent de medicina, fie el si vai steaua lui, ultimul din generatie, shpagar si nenorocit, chiar si un asemenea om, pana si mucii lui valoreaza mai mult decat toti parlitii de excroci care vand medicamente naturiste LA UN LOC!
este, enemagabriel, ca nu ai cum sa negi diferenta pe care am remarcat-o eu intre medici si viermi de bisnitari de "naturiste", in postul anterior ?
si, de asemenea, este ca nici macar nu ai inteles 10% din ce ti-am zis si eu si radicus despre diareea verbala pe care ai postat-o ca fiind "rezonuri stiintifice" ??? pentru ca nu esti decat un amarat nedus la scoala!
0
23-06-2011, ora 14:08
ddirkhendel
Nu este medic/terapeut
ddirkhendel
nicolae1900 sa inteleg ca nici in Canada, ca si chiururg toracic nu castigati destul ? Referitor la " iar apropos de spaga - nu sunt adeptul acestei practici - dar ceea ce numiti dumneavoastra salariu este o mizerie - dar asta este o cu totul alta discutie ".Oricum, degeaba ne certam pentru ca adevarul ramane intodeauna acelasi: nimeni nu stie exact ce cauzeaza cancerul si cum se vindeca, eu cred ca este doar oglinda in care se reflecta ce a ajuns omenirea in ziua de azi si nu doar o boala a corpului. Si viitorul nu va arata in nici un caz mai bine daca continuam asa.Cum lacomia, rautatea si setea dupa " mai mult " predonima in societate, asa si celulele nu mai stiu cand trebuie sa se opreasca. La fel ca si noi. Daca e valabil " Mens sana in corpore sano " atunci probabil o minte bolnava rezulta intr-un corp corupt.
Culegi ce semeni...
0
23-06-2011, ora 14:30
enemgabriel
Nu este medic/terapeut
enemgabriel
Multumesc domnule dOCTOR, sper ca nu veti avea asemenea iesiri si cu pacientii, ma tem ca veti avea nevoie de reconstructie faciala.Daca nu stiti sa cititi, aici e un forum de discutie si nu cocina de la porci unde dumneata continui sa scoti excremente pe gurita.
0
23-06-2011, ora 14:36
radicus
Nu este medic/terapeut
radicus
Nu mai comentez nimic, dau doar citate dintr-un "distins domn" care-si schimba parerea despre medici de pe-o zi pe alta, dar niciodata nu-si schimba ideile fixe pe care le are:

A, sa nu uit, chiar respect medcii chirurgi.

Parca ii vad"luati-l acasa ca intr-o saptamana moare"asta dupa ce l-au ciopartit medciii chirurgi in goana dupa avutie si datorita naivitatii rudelor
0
23-06-2011, ora 15:03
Terra Mater
Nu este medic/terapeut
Terra Mater
Dar administratorul acestui site ce face? Este prevazut in regulament ca poate sa inchida ochii sau sa puna degetele in fata ochilor si sa se prefaca a nu vedea ca anumiti participanti la discutii folosesc un limbaj execrabil si nu fac altceva decat clar si evident atac la persoana? Ce pozitie adoptati domnilor din administratia site-ului? Daca acest site a fost creat pentru a oferi doar medicilor posibilitatea de a se exprima si nu tuturor pentru a intreba si construi dialoguri civilizate, atunci ar fi trebuit sa faca in asemenea mod incat doar medicii sa poata sa dea raspunsuri. Nu s-a facut asta, deci toti avem dreptul sa postam ceea ce retinem, in masura bunului simt si al respectului pentru noi si pentru aproapele, ca poate fi de ajutor celor aflati in dilema, suferinta, disperare. Asta nu trebuie sa dea drept "domnilor" medici sa recurga sistematic la ofense, aroganta si atitudine dispretuitoare. Asa cum ei au parere negativa referitoare la terapiile naturiste si alti au dreptul la opiniile lor privind medicina alopata. Cu atat mai mult cu cat cei care nu mai cred in aceasta medicina au ajuns in aceasta situatie nevoiti fiind sa traiasca triste, dureroase si umilitoare experiente in confruntarea lor cu medicina mai sus nominata.
Admin, va invit sa luati masuri pentru a evita asemenea improscari cu noroi pe paginile site-ului care ar trebui sa fie unul de discutii civilizate dar nu este. Nu am intalnit inca pe niciun site strain asemenea porceala, indiferent de opiniile pro sau contra ale participantilor la discutii. Am sa fac tot ceea ce imi sta in putinta sa fac cunoscut in strainatate ce inseamna sa participi la discutii pe forumurile site-ului vostru. E o rusine! Fiecare este ceewa ce vrea sa fie si este asa cum se autoconstruieste si autoeduca. Parerile pro si contra se pot expune in o mie de modalitati fara a jigni, a dispretui sau rani pe ceilalti. Dar casa se desfasoare astfel discutiile e nevoie de educatie si bun simt. Si "domnii" medici nu prea lasa sa se vada ca ar avea macar tangente cu aceste doua virtuti. Educatia la ei semnifica atitudine groteasca. Dara administratia site-ului are datoria sa intervina, pentru ca nu cred ca ati creat site-ul pentru a oferi cetatenilor si mai ales medicilor un troc unde sa isi verse si moflaie vomitatura. Cine are minte sa o puna la lucru!
Acest topic a fost închis. Nu mai pot fi adăugate noi comentarii.
372 comentarii 1 2 ..... 12 13

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.