De 3 luni nu am chef de nimic, sunt asa un pic tulbure

72 comentarii 1 2 3
0
02-03-2011, ora 21:33
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Iar eu chiar sunt un barbat adevarat dk am avut curaj sa fac ce am facut si cu credinta in Dumnezeu sustin ca nu sunt vinovat de absolut nimik, putini oameni sunt ca mine mai ales aici in partea de S a tarii.

Dumnezeu sa ne ocroteasca pe toti !!!
0
02-03-2011, ora 21:52
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Iar perfidia asta a oamenilor nu o s-o inteleg NICIODATA, cum poti sa stai pur si simplu fara sa nu zici nimik stiind foarte bine ce mi-au pregatit astia mie si sa nu iei atitudine, macar sa zici ceva, chiar nu mai exista oameni corecti in tara asta ?????
Si io sunt ma hot, si io sunt parsiv, pot sa fiu orice vreau dk asta doresc cu adevarat dar sa stai fara sa nu zici nimik asta mi se pare cea mai mare lipsa de demnitate din partea tuturor care ma cunosc, sau or fi considerat ca merit asa ceva, sa o iau ca pe o lectie de viata, au zis ca nu am educatie de la tata, de-ar fii fost ei copii lu tata era vai de pl lor pt ca eu chiar am primit educatie de la tata si cateodata recunosc nu vreau sa vb frumos, asta e, sunt prost de gura.
0
02-03-2011, ora 23:55
Măcar
Nu este medic/terapeut
Măcar
buna, nu sunt in stare aproape nici sa mai stau pe scaun, tot adun si adun multa oboseala, incordare,...etc - Imi pare rau Cosmyn C pt ce ti se intampla; vorbesti de un anumit fel de intoxicare ( cuantica ? ) sau la modul propriu, Doamne fereste ! - Incearca sa te detasezi cat poti ; nu pune totul la suflet - Imi inchipui ca nu e usor prin ce treceti, ...e problema cu care ne confruntam intr-o masura mai mare sau mai mica multi dintre noi...
Nu pot sa mai scriu, ma doare inima de oboseala - sper sa am parte macar maine de putin respiro- si eu... Fiecare cu ce-l doare... dar mai usor poate intelege unul dintre acestia.. iarta-ma
Aveti grija de voi
0
10-03-2011, ora 11:37
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Am deranjat mafia din tara asta de kakat numita Romania plina de oameni de nimik, oameni parsivi, hoti, lasi, perversi, comunisti, spagari, talhari.etc. Mi-au facut bucata baga-mi-as pl in gura lor de nenorocitii dracu ce sunt si-i blestem sa se aleaga praful de toti si de copii lor care mi-au facut rau si pe mine nu ma doboara nimik ca sunt prea al dracu in mortii lor de criminali ce sunt, dk am ceva s-au dat dracu toti in mortii lor de nenorociti ce sunt, punct.
0
04-05-2011, ora 14:05
adiyt
Nu este medic/terapeut
adiyt
Domnule Dr.T

Poate va mai amintiti cazul meu( frica de a nu face rau, ganduri urate, frica de a nu face vreo boala psihica grava), in ultima periaoda au mai disparut din intesitatea acestor simptomen, nu definitiv. In ultimele 2 sapt am avut niste nospti groaznice, si anume: adorm foarte greu, iar dupa aceea ma trzesc si iar adorm dupa 1-2 ore, deci probleme cu somnul cam 1 sapt din ultimele 2 sapt am avut aceste probleme; aproape zilnic am niste dureri de cap si zona cervicala, care imi da o stare de aerian, tulbure, si nu prea pot sa ma concentrez ; uneori ma simt asa oarecum slabit, parca imi tremura muschii, nu am chef de nimic; cateodata vad asa unele puncte ( asta mi se intampla de cel putin 10 ani); oboseala generala.
Acestea se pot datora si faptului ca de cand am inceput masteratul adik acum 2 ani, pot spune ca mi-am facut un stil nociv de viata, adik ma culcam la ora 2-3 noaptea si ma trezeam la 12-1 ziua. Nu ma simt in stare sa merg sa ma angajez, cum stiu ca ar trebuii sa fie un baiat de varsta (25ani), sa umble, sa caute, sa fie plin de viata. De izolat nu pot sa spun ca m-am izolat, si azi de exemplu merg la meci cu prietenii, mai merg sa il ajut pe frate-meu la costructia casei, deci nu pot sa spun ca nu am activitate, dar parca sunt dezamagit de mine ca nu ma lupt mai mult.
Am si dureri de coloana de la lombar pana la occipital si am acele dureri de cap despre care am vb mai sus. Am fost si la un medic reumatolog, am facut analize de sange, am facut RMN la coloana si au iesit OK.

Ce spuneti, poate fi ceva de ordin neurologic sau psihic??
Si inca ceva familia mea spun ca mi-ar ajuta foare mult niste vitamine. Dar eu tot ma gandesc cum am putut sa am astfel de ganduri urate ( de a face rau, si chestii urate), cand aveam si inca mai am, mai putine, transpir, pulsul inimii creste, am niste stari foarte nasoale, si tot ma macina gandul ca sa nu fie vreo problema psihica grava, mai ales ca am citit multe chestii pe net, care m-au speriat.
0
04-05-2011, ora 16:03
DrT
Nu este medic/terapeut
DrT
@Adyit: POot fi dureri cenestopate - de ordin psihic. Si se pare ca starea este un pic anxioasa cu ganduri obsesive si fobii. Ar fi bine de consultat un medic psihiatru si instituit un tratament cu un antidepresiv SSRI (eu recomand Paroxetina). Sport si activitate fizica pe langa tratament si un regim alimentar echilibrat.
0
19-06-2011, ora 23:48
adiyt
Nu este medic/terapeut
adiyt
Buna seara, Dr.T

As vrea sa va relatez ultimele intamplari din lupta aceasta a mea cu diferitele stari cu care ma confrunt. Saptamana trecuta am fost la un neurolog( dupa ce cu 2 luni inainte am fost la un reumatolog), i-am prezentat RMN, filmul la coloana, i-am explicat ca am dureri in zona occipitala care persista de 6 luni, explicatia lui a fost urmatoarea: ca sufar de unele dureri ale coloanei datorita insertiilor muschilor pe apofizele transverse si ca anxietatea imi acentueaza aceste dureri, ca ar fi bine sa imi caut o ocupatie, si mi-a dat urmatorul tratament - magne B6, Mydocalm si frontin 5mg.
Dupa aceasta vizita la neurolog al carui diagnostic final a fost " tulburare anxioasa medie" am mers si la un psihiatru, care mi-a spus sa iau tratamentul prescris de neurolog si ca daca nu ma simt bine dupa acest tratament sa ma prezint la dansul la o consultatie.
V-am mai spus ca mama mea la 50 ani a avut un episod psihotic paranoid, iar apoi a mai avut 2 recaderi, iar acum de 6 ani nu a mai avut nicio recadere urmand tratament ce Efectin. Problema este ca psihiatrul mamei mele mi-a spus ca baietii seamana la starea psihica pe mame si ca exista de 8 ori sanse mai mari fata de altii fara probleme sa mostenim boala mamei.
Problema mea acuma este ca nu i-am spus medicului psihiatru de acele ganduri urate (frica de a face rau), dar este posibil ca de la acest tratament prescris de neurolog sa imi treaca si aceste ganduri, si prin autogestia sa scap de calvarul asta?
0
22-06-2011, ora 23:05
adiyt
Nu este medic/terapeut
adiyt
Dr. T

Ce spuneti pot sa imi revin cu acest tratament, fara a mai apela si la alte medicamente, sau sa vb cu medicul psihiatru al mamei sa imi prescrie si un antidepresiv?
0
17-07-2011, ora 00:25
angelboy
Nu este medic/terapeut
angelboy
NU LUA ANTIDEPRESIVE!!! CEA MAI MARE GRESEALA A VIETII O FACI...PAREREA MEA...CARE LE-AM INCERCAT. FA MULT SPORT SI ACTIVITATI...ANXIETATEA NU REPREZINTA O BOALA PSIHICA...ANXIETATEA NE-A AJUTAT SA EVOLUAM PANA AICI SI FARA EA N-AM FI EXISTAT CA SPECIE PE ACEASTA PLANETA ACUM...
UN OM CARE E NEBUN NU STIE ACEST LUCRU...DECI NU VA POSTA NICIODATA AICI ASA CEVA...PT CA EL CREDE CA CE FACE E FIRESC SI NORMAL!!!
MULTA SANATATE!!! SI CREDINTA IN DUMNEZEU... CARE EXISTA !!! FACEREA LUMII URMEAZA PERFECT EVOLUTIA PLANETEI...DE UNDE STIAU EI CEI CARE AU SCRIS BIBLIA ACUM MII DE ANI CA PLANETA VA EVOLUA ASA CUM AM AFLAT NOI PRIN STIINTA ABIA ACUM 100 DE ANI?
SANATATE FERICIRE SI CREDINTA !!!
0
17-07-2011, ora 00:27
angelboy
Nu este medic/terapeut
angelboy
*A EVOLUAT
0
17-07-2011, ora 05:05
the eye :)
Nu este medic/terapeut
the eye :)
Angel boy,

daca medicul a considerat ca trebuie sa ieie tratament cu antidepresive, IA-LE. Nu te duce la extrema in gandirea ta. Organismul trebuie ajutat. In depresie creierul este afectat intr-o oarecare masura. Medicamentele sunt facute pt un scop bun. Nu vad de ce sa nu le iei.

In acelasi timp scoate-ti din cap ideile de boala, povestile legate de ereditate. Tu esti un om unic - Tu ai ratiune si te poti conduce corect dupa ea - DEschide bine ochii si redescopera-te ! Gaseste forta din interiorul tau -- miezul divin -- care exista in fiecare si dezvolta-l. DEzvolta partea pozitiva din tine -- sau cum spunem, noi crestinii, preamareste-L pe Dumnezeu si Imparatia Lui --care este in noi ( nu in alta parte ). LUCA 17.21 -- Nu se va zice; "Uite-o aici ", sau "Uite-o acolo !" -- Caci, iata, ca Imparatia lui Dumnezeu este inlauntrul vostru".

Nimeni mai mult ca Dumnezeu nu este interesat sa te scape de boala ta. Pt ca El intotdeauna a vindecat mai intai sufletul omului si apoi trupul.

Drept vorbind -- trupul poate suferi, nu e atat de grav, dar sufletul e cel care conteaza !!! DE el trebuie sa avem cea mai mare grija -- si nu prin puterea noastra -- caci nu putem face nimic, ci apeland la puterea Celui Atotputernic.
0
17-07-2011, ora 05:12
the eye :)
Nu este medic/terapeut
the eye :)
Iar sufletul isi are sediul, unde ? In noi. Dar este sustinut cel mai mult de creier si inima. Acestea trebuie insanatosite / intarite printr-o informatie buna, pace si dragoste ( hrana sanatoasa ) -- Matei 4.4. ( Omul nu traieste numai cu paine, ci cu orice cuvant care vine de la Dumnezeu ) --
El sa ne ajute pe fiecare.
Adaugă un comentariu / răspuns
72 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul