Dureri de oase si ale articulatiilor

33 comentarii 1 2
0
20-04-2016, ora 23:09
el_dorin
Nu este medic/terapeut
el_dorin
sunt in timpul unui tratament - fizioterapie pentru dureri de spate. le fac in ambulatoriu, la un cabinet ce are contract cu CNAS. intrebarea mea ar fi: acum, cand termin sedintele, cabinetul respectiv are obligatia sa-mi dea ceva hartie, asemanatoare biletului de externare, care sa ateste si sa specifice ce tratament am urmat? detaliat, adica? poate ma invata cineva ce anume sa le cer
0
10-12-2017, ora 10:14
danytimo
Nu este medic/terapeut
danytimo
Buna ziua!Ma numesc Daniela sunt din Galati si am o greutate de 70 kg, 1, 67 inaltime si 47 de ani..Am o durere la genunchi in partea interioara si in spatele genunchiului. Ma doare cand am o presiune pe picior atunci cand vreau sa ma asez.Am fost la un medic ortoped mi-a facut o raza si diagnosticul a fost gonartroza. Sunt cam reticenta in privinta diagnosticului.. Mentionez ca mi-a dat sa fac o infiltratie cu Genvisc pe care am si facut-o la d-lui, iar tratamentul a fost cu Rheumastop si sindolor. Am facut si fizioterapie iar medicul s-a mirat de diagnostic. Mi-a zis ca nu am cum sa am gonartroza la 47 de ani. Au trecut 2 luni si eu nu am nici o ameliorare. M a asteptam ca dupa infiltratie sa simt ceva dar nimic.Intrebarea mea este: Ar putea fi de alta natura si nu de ortoped? Ce sfat imi puteti da?Nu mai stiu incotro sa o iau. Va multumesc anticipat!
0
19-12-2017, ora 00:38
Chisamera
Nu este medic/terapeut
Chisamera
Buna.Am 28 de ani de vreo 3 luni piciorul drept dar si stangul ma dor specific nu amândouă odata (ba dreptul ba stangul)de la încheietura de lângă bazin.Am momente cand nu pot călca pe el.
Eu cred Ca, cauza este nașterea. Deoarece înainte de naștere am avut probleme cu bazinul.Nu stiu sigur.
Problema este ca ma ia dreptul si am impresia ca imi fuge piciorul, după care ma ia durerea.care durează aproape o zi întreagă.
Va mulțumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns
33 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Osteoartrita ar putea fi prevenită prin dietă și sport
  • Compusul din alge marine ce ar putea trata artrita
  • Nanotehnologie pentru detectarea biomarkerilor moleculari ai osteoartritei
  • Ce modificări dietetice sunt eficiente pentru reducerea simptomelor osteoartritei?
  • Antiinflamatoarele non-steroidiene cresc riscul cardiovascular la pacienții cu osteoartrită
  • De ce mă dor articulaţiile (mă lasă una şi mă ia alta)
  • Cum îți menții articulațiile sănătoase
  • Rolul estrogenului în osteoartrită și durerile lombare la femei
  •