E mult 600 de euro pt un implant?

22-10-2007
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
E mult 600 de euro pt un implant?
5 comentarii
0
23-10-2007, ora 00:00
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
depinde de implant(firma)
0
24-10-2007, ora 00:00
alexga
Identitate neconfirmată
alexga
socotind ca un implant.fara dintele aferent costa in Europa minim 1500, nu cred ca 600 e un pret mare.Minim gasesti cu 400, un implant bun, pus de un medic competent.
0
28-05-2008, ora 00:00
garoafa
Nu este medic/terapeut
garoafa
Daca compari cu preturile din strainatate nu este mult Am observat ca in fiecare oras este alt pret.De exemplu eu am facut la Oradea cu400, iar o verisoara afacut la Timisoara cu 500, ea venind din Australia sa faca in Romania
0
21-04-2011, ora 11:05
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna ziua, va multumesc tuturor de raspunsuri in special domnului Dr. Cosmin Marin, intr-adevar preturile unui implant difera, nu mi-am pus nici in ziua de azi implant, urmeaza sa imi pun dar as vrea deasemenea sa imi pun si fatete de portelan (Lumineers), nu am dinti urati ci nu reusesc sa obtin acel alb imaculat al dintilor si vreau sa am dintii perfecti, urmeaza sa ma ocup de asta in viitorul apropiat, e foarte important sa ai un zambet perfect. M-ar interesa cat costa aceste fatete, daca se distrug dintii prin fatetare si daca sunt rezistente... Merita sa imi pun fatete sau nu? Sunt inca intr-o dilema cu aceste fatete, nu am dintii urati si mi-e frica sa nu imi distrug dintii prin aplicarea acestor fatete Astept parerea d-voastra.
0
21-04-2011, ora 21:16
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
spre deosebire de fatetele clasice, care presupuneau o slefuire minima a smaltului dentar, lumineers sunt fatete care se aplica direct pe dinti, fara nici un fel de interventie asupra structurii dentare. deci este o manevra reversibila si acesta fiind marele avantaj al fatetelor lumineers.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Persoanele care iau antidepresive de două ori mai predispuse la eșecul implantului dentar
  • Tehnologia digitală ar putea face implanturile dentare mai accesibile și rapide
  • Durata de viață a implanturilor dentare
  • Testul gumei de mestecat pentru inflamaţia după implantul dentar
  • Implant dentar inovator, prezentat de cercetătorii americani
  •