fumez de mai bine de un an.. e posibil sa am cancer?

28-06-2008
claudiutzu
Nu este medic/terapeut
claudiutzu
Fumez de un an si o luna nu a existat zi in care sa nu fumez aproape. ma pot lasa. este posibil sa am cancer la plamani, tusesc, acuma cateva zile am ragusit nu stiu ce sa fac sa merg la doctor imi este frica. am 16 ani
4 comentarii
0
05-07-2008, ora 00:00
robi.irina
Nu este medic/terapeut
robi.irina
Ce mai astepti, dute la medic si cere o trimitere pentru radilologie, vezi carei treaba, nu neaparat ai cancer, iar daca te poti lasa de fumat atunci fa-o, cit mai repede pentru ca la 15 ani sa te apuci de tutun nu este chiar indicat.Pastreaza-ti sanatatea de tanar deoarece va trece timpul si de la tine!SANATATE!
0
05-07-2008, ora 00:00
robi.irina
Nu este medic/terapeut
robi.irina
RADIOLOGIE (pardon am gresit mai sus)
0
24-04-2009, ora 15:30
marydor
Nu este medic/terapeut
marydor
buna ziua.am si eu o intrebare si vreau sa ma ajute cineva.pe buletinul de analize al mamei mele scrie:fragmente de pleura parietala cu intinse infiltrate de adenocarcinom moderat diferentiat (G2)si zone de necroza.stim despre ce e vorba dar ma intereseaza daca se mai poate face ceva.sant disperata si nu stiu incotro sa o iau.mai greu este ca ea nu stie inca nimic si ar trebui sa inceapa tratamentul cu citostatice.nu stiu cum sa ii spun pentru ca ea a lucrat in domeniul sanitar si o sasi dea seama.ce ma sfatuiti?
0
24-04-2009, ora 17:17
marydor
Nu este medic/terapeut
marydor
scuzeptr claudiutzu.nu am stiut unde sa postez

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • Tusea
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • Temperatura aerului expirat ar putea ajuta la diagnosticarea cancerului pulmonar
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  • Fumatul deteriorează o parte vitală a creierului
  •