Lovitura genunchi

12-06-2016
cristianna9
Nu este medic/terapeut
cristianna9
Bună seara, acum 10 zile m-am dezechilibrat când coboram scarile, am încercat sa nu cad tinandu-ma de balustrada, in acel moment, rasucindu-ma, am lovit cu genunchiul treapta de beton.Am pe genunchi o echimoza, pe moment nu m-a durut doar pe seara, cand am ajuns acasă a început sa ma doară.Pot sa merg, pot sa flexez, genunchiul nu este umflat, dar am o senzație de durere, ea nefiind localizata intr-o anume parte a genunchiului.Este normal sa doară după 10 zile?Multumesc
3 comentarii
0
12-06-2016, ora 21:06
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Pot fi zeci, poate sute de variante de raspuns, in functie de leziunea produsa, in functie de datele personale etc.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
16-06-2016, ora 20:20
cristianna9
Nu este medic/terapeut
cristianna9
Am facut un RMN la genunchi care are care are ca rezultat:acumulare lichidiana minima în articulația femuro tibiala, fara colecții patologice în bursele genunchiului.Am fost la ortoped plangandu-ma de durere, iar d-nul doctor mi-a făcut o infiltratie in genunchi.Durerea nu a dispărut complet însă îmi simt genunchiul ciudat, parca nu ar fi genunchiul meu, parca ma tine ceva pe interiorul genunchiului(scuze pentru exprimare dar nu știu sa găsesc cuvintele potrivite)parca nu ar fi genunchiul meu.Este normal sa simt asa?Precizez ca infiltratia a fost făcută ieri, dar nu știu cu ce substanta.Multumesc din suflet
0
17-06-2016, ora 10:06
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Este evident ca nu ne putem pronunta, cat timp ne aflam in totala necunostinta de cauza.
Diagnosticul necesita examinare clinica directa si studierea nemjilocita a materialului imagistic.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.