probleme pulmonare din cauza anxietatii? | Forumul Medical ROmedic

probleme pulmonare din cauza anxietatii?

03-08-2010
tasica
Nu este medic/terapeut
tasica
este posibil ca din cauza faptului ca am anxietate de mai mult timp si m-am fortat sa respir adanc sa fi produs ceva leziuni la nivelul plamanului sau a diafragmei pt ca simt o durere in piept in partea dreapta iar pe radiografie nu mi-a iesit nimic la fel si ecografia cardiaca e buna.deasemenea sant slabit in permanenta si obosit oricat as dormi si o stare de rau conturata cu calduri.multumesc celor ce imi dau un sfat
1 comentarii
0
19-08-2010, ora 09:04
deepika
Nu este medic/terapeut
deepika
daca nu ti a aparut nmk la analize fi sigur ca nu ai patit asa cva.cert este ca si eu am aceleasi simptome.dupa ce de aprox 2 luni ma chinui sa repir si casc intr una sau respir adanc si zici k sunt un pui de curca acum a inceput sa ma doara in partea stanga in piept, mana toate simptomele unei afectiuni cardiace...dar la ekg totul iese bine.ceea ce inseamna k pe baza unui fond anxios pe care il ai si tu s-a dezvoltat si o distonie neurovegetativa.asa tind sa cred eu si in cazul meu si in al tau ca este asemanator...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii È™i femeile sunt mai predispuÈ™i la anxietate
  • Un alt posibil efect al menopauzei: scurtarea respiraÈ›iei?
  •